Autor Wątek: [Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« dnia: 28 Kwiecień 2018, 19:25:59 »
Witam mam automatyczny przycisk do składania lusterek ale gdy go wcisne to składa mi się tylko jedno lusterko automatycznie prawe a lewe od kierowcy ani drgnie ? Co może być nie tak? Może ktoś wie Jaki bezpiecznik odpowiada za te lusterko albo schemat instrukcje jak je rozebrać delikatnie bo pruboje i nie daje rady . Pozdrawiam..

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwiecień 2018, 22:19:15 »
Nikt nie jest w stanie pomodz?

Offline tomspeed

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
[Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2018, 22:37:23 »
bezpiecznik jest wspolny dla obu lusterek i centralnego zamka.
wczesniej sie skladalo?? czy tak dlugo jak masz auto sie nie sklada??
zeby rozebrac lusterko musisz wyjac samo lustro,
zeby zminimalizowac ryzyko uszkodzenia zatrzaskow, podgrzej cale lusto porzadnie suszarka, albo rob to gdy lusterko jest nagrzane na sloncu.
zeby zdemontowac cale lustro z drzwi trzeba zdjac glosnik wysokotonowy,
powinno sie to dac zrobic samymi palcami, ewentualnie lekko podwazyc srubokretem,

Offline Francis

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj 2018, 19:22:57 »
Mam dokładnie to samo: prawe zamyka i otwiera się bez problemu, a lewe czasem ani drgnie, a czasem powoli się porusza. Jeden mechanik powiedział mi że prawdopodobnie cały mechanizm do wymiany.

Offline lukaszpiast

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2018, 18:20:53 »
Ciężką sprawa niby wszystko działa a te lusterko nie kurcze pewnie do wymiany silniczek

Offline Francis

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj 2018, 16:38:42 »
Dziś udało mi się naprawić lusterko (chociaż naprawić to za dużo powiedziane, haha). Zdjąłem głośnik wysokotonowy (instrukcja Sam naprawiam str. 270 po rosyjsku) i rozłączyłem piny od lusterka. W jednym pinie był jakiś śmieć/pyłek. Po przedmuchaniu podłączyłem i lusterko działa. Chociaż wciąż obraca się wolniej od prawego.

Link do manuala na forum:
http://hyundaiklub.pl/forum/dload.php?action=file&id=113

Offline Mirmur

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: [Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Październik 2022, 12:05:26 »
proszę o podpowiedź. po wyjechaniu z garażu nie składa mi sie prawe lusterku słychać ciągłe buczenie silniczka w lusterku. Czy istnieje jakiś doraźny sposób na odłączenie go ??

Offline Mirmur

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: [Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Październik 2022, 14:14:20 »
proszę o podpowiedź. po wyjechaniu z garażu nie składa mi sie prawe lusterku słychać ciągłe buczenie silniczka w lusterku. Czy istnieje jakiś doraźny sposób na odłączenie go ??
lusterko wypiąłem z kostki, ale pytanie co jest powodem tego że się nie składa, silniczek ciągle słychać,  jaki może być powód , czy wyrobiły się jakieś tryby w mechaniźmie,?????
jakaś podpowiedź wskazówka?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: [Santa Fe CM] Lewe lusterko nie składa się ??
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Październik 2022, 21:42:50 »
Silniczek chodzi cały czas, bo lusterko się nie składa i nie osiąga pozycji w której dochodziłoby do krańcówki i rozłączało zasilanie silniczą.
Co może być przyczyną? pewnie standardowy przypadek, internet pęka w szwach od fix-ów, części zamiennych, po całe silniczki do składania lusterek - zwróć tylko uwagę, bo są dwa rodzaje długości wałków silniczków..
Szukaj pod hasłem: Hyundai fix repair not working folding mirror.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2022, 21:45:33 przez ...kuba... »