Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Problemy ze sterowaniem radiem z kierownicy  (Przeczytany 1984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[i20 PB] Problemy ze sterowaniem radiem z kierownicy
« dnia: 26 Kwiecień 2018, 20:00:36 »
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma również problemy ze sterowaniem radiem z kierownicy?
Zdarza się ze próbuję dać głośniej radio guzikiem z kierownicy , a radio nie reaguje , a jeśli próbuje drugim przyciskiem zmienić stacje to robi się np. ciszej radio .
Auto ma 75000 i 8lat
czy to taśma od kierownicy już siada?
Dodam ze klakson działa bez problemu, błędu poduszek również nie było.
Są dni że problemy z radiem nie występują i dlatego zastanawiam się czy to wina radia czy np. taśmy kierownicy.
Widziałem na YouTube że ktoś również miał taki problem ale nie napisał czy rozwiązał ten problem.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:40:55 przez Brt »

Offline Rafal1974

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: [i20 PB] Problemy ze sterowaniem radiem z kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2020, 17:54:55 »
Cześć mam tak samo w I 30. Pytanie czy udało się Panu jakoś rozwiązać problem. Proszę o informację.

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Odp: [i20 PB] Problemy ze sterowaniem radiem z kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2020, 18:02:44 »
Witam,
Tak udało mi się rozwiązać problem. Problemem okazały się przyciski na kierownicy. Działają one na zasadzie zmiany rezystancji w zależności który przycisk się naciśnie radio odczytuje inny opór i zmienia np stacje czy daje głośniej. Guziki posmarowane są smarem, producent umieścił go najwidoczniej za dużo i wypływają na rezystory znajdujące się w przyciskach. Należy wyciągnąć przyciski z kierownicy rozebrać je i wyczyścić z nadmiaru smaru aby smar nie powodował zmiany rezystancji i problem znika.
Pozdrawiam