Autor Wątek: [Atos Prime] [Atos Prime] Brzęczący tłumik  (Przeczytany 11671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nor_bis

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« dnia: 11 Maj 2012, 11:44:28 »
Od niedawna mam problem z brzęczącym tłumikiem. Prze dodawaniu gazu, nie słychać brzęczenia. Kiedy obroty spadają (od 2 tys. i niżej) słychać delikatne brzęczenie, grzechoczenie. Tak samo przy redukcji biegów, jest to cichy dźwięk, trzeba się wsłuchać. Autko ma 5 lat i 52 tys. przebiegu. Czy to może być katalizator, jakaś osłona ? Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 13:02:37 przez Brt »

Siergiej

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2012, 13:54:20 »
Pewnie osłona zardzewiała i odpada. Wejść pod auto, odpalić i zobaczyć...szybciej niż napisać na forum ;) ;) pzdr

colek

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2012, 18:28:55 »
U mnie blacha na końcowym tłumiku brzęczała puki nie ścisnąłem jej obejmą. Znaczy teraz też brzęczy ale mniej... muszę wejść i ją podkręcić..

Waldi

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2012, 07:46:32 »
Mi przez takie brzeczenie serwis ASO wycial katalizator, wstawil strumienice, stwierdzil ze zawartosc katalizatora wyleciala przez rure wydechowa i skasowali 300zl.  :mrgreen:
wiec nie polecam wizyty w ASO

ogledziny na rampie nic nie daly, wszystko sie trzymalo, nic nie zardzewialo, tylko u mnie nie mial kto gazowac

nor_bis

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2012, 13:16:39 »
Osłona wydechu końcowego została przyspawana. Po problemie.

tomecom

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpień 2012, 23:53:48 »
W okolicy katalizatora jest też taka blaszka osłaniająca, która lubi się odrywać. Zwykłe przyspawania powinno pomóc. Powinieneś też postukać w tłumik (zimny) i posłuchać czy to nie grzechoczą powypalane blaszki, które są w jego wnętrzu - wtedy tłumik do wymiany.

Słabą stroną układu wydechowego Atosów jest też odcinek rury bezpośrednio przed katalizatorem - jakieś 10-15cm, który lubi się przedwcześnie przepalać. Może tam coś brzęczy, lub ten kawałek nadaje się do wycięcia i wspawania nowej rurki?

Witek

  • Gość
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2012, 18:13:52 »
Odstająca blacha od tłumika - rozwiązałem problem wkładając mały kawałek gumy pomiędzy odstającą blachę, a jej drugą warstwę.

Atos ma 13 lat, 140 tys. i pierwszy wydech :) odpukać by nadal był :P

Offline seba629

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[Atos Prime] Brzęczący tłumik
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Czerwiec 2018, 18:43:25 »
Witam poszukuję tłumika a konkretnie części od kolektora wydechowego czyli rury z katalizatorem, za chwilkę dodam fotkę.Hyundai atos r.99 1.0, jeżeli ktoś ma chciałbym kupić.Proszę o kontakt.