Autor Wątek: Wentylacja wnętrza, parowanie szyb  (Przeczytany 4569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vanitum

  • Gość
Wentylacja wnętrza, parowanie szyb
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Listopad 2009, 08:59:38 »
a dla osób które klimy nie mają, bądź maja na nie uczulenie - w sklepach motoryzacyjnych i wybranych marketach można dostać specjalne chusteczki do czyszczenia szyb, które są dodatkowo nasączone płynem redukującym zjawisko parowania. koszt to ok 5-8 zł za opakowanie (20 - 30 szt.)

jagiza

  • Gość
Wentylacja wnętrza, parowanie szyb
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopad 2009, 18:14:55 »
jeżeli ktoś miał by problem to mogę napisać o tym całą litanie....pracuje przy tym...bakterie znajdują się na dole parownika bo jest tam wilgotno powstają grzyby...sprawdzać trzeba co rok bo ubytek o którym pisałeś jest normatywny w skali roku nie może przekroczyć 10% wartości całego wkładu przy ubytku powyżej 20% może dojść do zatarcia kompresora i to nie wszystko bo nie wystarczy go tylko zregenerować czy kupić nowy...Należy jeszcze wypłukać układ i wymienić filtr osuszacz bo z marszu jest on zapchany a jeżeli złoże chemiczne w nim puści to skraplacz tez jest do wyrzucenia a nie daj bóg jak podejdzie brud pod zawór...ale to najbardziej czarny scenariusz a właściwie przestroga bo czasem naprawa przekracza wartość auta...i zostaje klima łokciowa :lol: dla złośnika jeszcze info musi to być olej do danego kompresora np. większość kompresorów denso ma olej PAG46 ale zdaza sie tez 100 wiec trzeba uważać a w zasadzie nie oszczędzać na serwisie bo"tam zrobią mi taniej..."nie wystarczy automat który może kupić każdy ważna jest wiedza i wieloletnie doświadczenie....

Złośnik

  • Gość
Wentylacja wnętrza, parowanie szyb
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopad 2009, 19:54:10 »
Nie no kolego - ja wiem.
Za to się nie biorę bo to nie mój temat - niech zajmie się tym specjalistyczny warsztat zajmujący się klimatyzacjami - i jeśli to tylko klimatyzacjami.
od dawna nie preferuję już warsztatów a zwłaszcza takich co zajmują się naprawą aut ale jednocześnie sprzedają lody, ciosają deski do boazerii i sprzedają za 2 zł poduszki powietrzne do każdego auta jak z allegro: z mała usterką - ale każdy elektronik zrobi to za 5zł :)
Żebym ogarnął temat klimy w stopniu takim ze nie dam nikomu a sam zrobię najlepiej - to musiałbym trochę wywalić kasy na sprzęt i poświęcić nie współmiernie mało czasu na zdobycie wiedzy na ten temat. Wiadomo - nie ma ludzi którzy znają się na wszystkim a jeśli są - to lepiej nie dawać im swojego auta.