Autor Wątek: Kona 1.6 T-GDI  (Przeczytany 28955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vavoom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
    • http://www.youtube.com/duszaniespokojna
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Maj 2018, 12:29:12 »
lovelypl, może chcesz przetestować napęd 4x4 Kony na rolkach? :) To oczywiście nic nie kosztuje, poza zgodą na publikację filmu z testów na YT i forum :)

Offline lovelypl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Maj 2018, 19:02:47 »
Jakoś nie czuję potrzeby :) ale jakbym miał się wybierać do Rzeszowa, to skontaktuję się i możemy  coś wykombinować :)

Offline vavoom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
    • http://www.youtube.com/duszaniespokojna
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Maj 2018, 23:17:42 »
Luzik :) Jakby co to w Tarnowie też czasami bywam.

Offline lovelypl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2018, 15:29:47 »
Pierwszy tysiąc km pyknął :)
Silnik się dociera, systemy sprawdzone, przyciski i menu ogarnięte i ustawione pod siebie.
Przesiadka z pełnoletniego SantaFe robi wrażenie.

Offline Miras2016

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec 2018, 22:00:30 »
W końcu piszesz o Konie czy Santa Fe, jaką masz wersję, bo w stopce masz 2.7 24v V6???

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Czerwiec 2018, 09:34:58 »
Wczoraj widziałem Konę na ulicach Olsztyna, pierwszy egzemplarz na żywo zrobił na mnie wrażenie - taki mniejszy Mitsubishi  ASX i na dodatek zgrabniejszy ;)
Może jakieś fotki wrzucilibyście szczęśliwi posiadacze 8-)

ps. Kolega się przesiadł z SantaFe, a ja może kiedyś z Matrixa ;)

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Czerwiec 2018, 15:13:24 »
Cytat: "lovelypl"
Pierwszy tysiąc km pyknął :)

I jak wygląda w realu spalanie? Jaki styl jazdy?

Offline lovelypl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Czerwiec 2018, 15:24:36 »
Jak na razie wyszło ok. 9,5l - z czego jakieś 250km po autostradzie (125-130 - dynamiczne wyprzedzanie do 160), jakieś 300km w trasie po górach, reszta to miasto.
Styl chyba normalny - nie jak emeryt i nie jak szaleniec :) Dynamiczne przyspieszanie i hamowanie, ale bez kręcenia licznika do czerwonego pola.
Klima prawie cały czas odpalona - wiadomo jak jest na zewnątrz.
Co do klimy - w porównaniu do SF jest zdecydowanie słabsza, ale można się było tego spodziewać. Tam to jak klimę odpaliłem do czuć było, że auto traci trochę mocy, ale w środku w parę minut robiło się zimno.
Tutaj - klima musi zdecydowanie dłużej pochodzić, żeby było przyjemnie.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Czerwiec 2018, 20:09:18 »
Chleje ten silnik. Jak żul.
Kiedyś testowalem tucsona w tej motorowni to po powrocie z przejażdżki po miescie nie wierzyłem w to co zobaczylem na kompie.
Testy na YT też to samo nówią.
Jak na takie auto i taką jazdę jak piszesz to nieprzyzwoicie dużo. Przy tej masie to powinno byc spalanie z samego miasta. A przy tej jeździe co u Ciebie to 7 w porywach max 8 średnia wg mnie. Czyli ponizej dychy na miescie sie nie zejdzie przy delikatnym traktowaniu? A ostro to z 15 ?

Offline lovelypl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Czerwiec 2018, 10:17:04 »
Czuję, że 10 po mieście to będzie jak go trochę będę pchać.
Zobaczę po kolejnym tysiącu, ale nie sądzę, żeby coś było lepiej jak już się dotrze.
Spodziewałem się tego patrząc na to, co podaje producent :)
Ale i tak mi wychodzi taniej niż SF :)

Offline Miras2016

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Czerwiec 2018, 22:17:04 »
Niestety, silniki 1.6 T-GDI nie należą do najekonomiczniejszych (mam Tucsona z tym silnikiem), ale frajda z jazdy jest!  :-D
Kona bardzo mi się podoba, dlatego rozważam zamianę..., trochę mnie martwi słabsze wyciszenie, które w Tucsonie jest bardzo dobre.

Offline kowal

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Lipiec 2018, 22:06:10 »
Mam i ja :) , w czwartek odebrana :)

Offline Owain

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Lipiec 2018, 14:31:56 »
A jakie macie doświadczenia z upustami? Moja upatrzona wersja to 1.6 style plus pakiet styl plus nawigacja i krell razem wychodzi 105.000 zł. Zastanawiam się, czy np. daliby za okrągłą stówkę i jeszcze z kompletem kół zimowych :>

Offline Owain

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #43 dnia: 31 Lipiec 2018, 19:52:43 »
Jest nowy cennik Kony, doszły diesle 1.6, zabrali jeden z darmowych kolorów, płetwa rekina zamiast zwykłej anteny i zamienili jedno gniazdo 12v na USB.

Offline PvG

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Kona 1.6 T-GDI
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Sierpień 2018, 09:04:31 »
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Kony z rocznika 2019 (1.6 177KM/Premium).
Dokonano w tym modelu kilku widocznych zmian (i zapewne wielu innych poprawek mechanicznych o których się nie dowiemy ;) )
1. Faktycznie jest płetwa rekina - Co dziwi.. baaaaardzo ciężko odszukać w internecie zdjęcia Kony 2019 (mnie się udało dorwać materiały promocyjne w jakiejś podstronie Hyundaia ale o dziwo nie zastosowano ich jeszcze na stronach głównych.
2. Jak wyżej również napisano - wymieniono jedno gniazdko zapalniczki 12V na port USB i chyba póki co tylko posiadacze tej wersji po zakupie mogą jedynie widzieć jak to wygląda - 0 zdjęć i szczegółów na ten temat w internecie. Opiszę jak to teraz jest: Dodatkowe gniazdo znajduje się pod lewą klapką w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się jedno z gniazd 12V i co najważniejsze o czym nie wspomina producent (co mnie bardzo dziwi) jest to gniazdo Quick charge.. póki co testowałem na tel. z prockiem Qualcomma (Snapdragona) obsługującym tą technologię i pięknie działa! - zatem duży plus, bo odpada zakup samochodowej ładowarki z QC.
3. Dodano o czym producent też nie wspomina dodatkowy tryb jazdy ECO, który wcześniej nie był na dostępny na rynku EU w tym modelu.
4. Dodano do benzyny filtr cząsteczek stałych "GPF", dzięki czemu silniki spełniają teraz normę Euro 6d-Temp. (i chyba ta istotna zmiana wpłynęła na podrożenie modelu 2019 w stosunku do poprzedniego)
Jeżeli chodzi o akcesoria to również dopiero po zakupie zobaczyłem jak wyglądają aluminiowe nakładki na pedały, których Hyundai chyba wstydzi się pokazać w broszurach - co również jest dla mnie niezrozumiałym posunięciem, gdyż wyglądają ładnie.

W razie jakiś pytań jestem do dyspozycji. Dodam, że przyjemność z jazdy jest niesamowita (zwłaszcza w trybie SPORT)
Pozdrawiam. :)