Autor Wątek: Wibracje bujanie się karoserii  (Przeczytany 4710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ŁukaszS

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Wibracje bujanie się karoserii
« dnia: 28 Styczeń 2019, 11:14:21 »
Witam. Mam problem z nowym i30. Praktycznie od samego początku samochód wpada w wibracje (najbardziej wyczuwalne przy przyspieszaniu). Jest to o tyle wredna usterka że za kazdym razem jak zgłaszam to w ASO to Panowie przejadą się 3 km i stwierdzają że wszystko jest ok. Natomiast z samochodem od początku nie jest OK zrobiłem nim przez pół roku 37000 km i co nie wyjadę w trasę to za przeproszeniem coś mnie trafia. Podczas jazdy raz szybciej raz później nadchodzi taki moment że samochodem zaczyna bujać ( tak jak to się dzieje przy auto gaszeniu się pojazdu - wyczywalne jest takie zawibrowanie ) mi to się dzieje podczas jazdy - jak wcześniej pisałem najbardziej wyczuwalne przy przyspieszaniu powiedzmy na trzecim biegu, wtedy az zegary chodzą mi przed oczami. Koła/opony wykluczam. Najgorsze jest to że nie mogę pokazać tego mechanikowi, wibracje czasem wystepują po minucie jazdy a czasem po trzech godzinach...oczywiscie w ASO nigdy nie wystepują, nagrałem im filmy jak to się dzieje ale twierdzą że oni muszą usterkę doświadczyć "na własnej skórze" Pomocy

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
Wibracje bujanie się karoserii
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2019, 11:21:58 »
takie objawy mogą być z różnych przyczyn. jedną z nich jest uszkodzony przegub wewnętrzny półosi, koło dwumasowe.

Offline ŁukaszS

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Wibracje bujanie się karoserii
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2019, 07:30:25 »
Czy można to jakoś samemu sprawdzić? Wtedy poszedłbym do ASO z jasnymi wytycznymi

qbadm

  • Gość
Wibracje bujanie się karoserii
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2019, 00:51:25 »
Mam to samo, wyczuwalne najlepiej na 3-cim biegu, jak kolano opiera się o tunel środkowy to aż czuć jak się o niego obija podczas przyśpieszania :/ Jakaś wada konstrukcyjną, zresztą jak cały ten samochód :/

Offline ŁukaszS

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Wibracje bujanie się karoserii
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2019, 08:54:47 »
Słuchaj zbliża mi się kolejny przegląd będę jechał do ASO Korea Motors na Krasnobrodzką, może byśmy się tam umówili i oddali samochody obaj? Nie chcą mi uwierzyć a nie podaruję tego, trzeci raz już będę to zgłaszał... Masz racje samochód jest nieudany bo problemów jest więcej, np zacinające się klamki.

qbadm

  • Gość
Wibracje bujanie się karoserii
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Marzec 2019, 12:21:17 »
Ja oddaje im auto w najbliższą środę, po eskalacji do Hyundai Motor Polska będą mi naprawiali ponownie poszycie fotela kierowcy... Co do tego bujania to nie wiem czy chce mi się z nimi rozmawiać o tym... Niech mi zrobią ten fotel i bye bye Korea Motors...