Autor Wątek: [Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"  (Przeczytany 26552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« dnia: 11 Marzec 2012, 22:35:56 »
Tak jak w temacie pany , zamierzam się zabrać za małe zaprawki i malowanko w swojej X- 3 , przeszukuje od godziny Google by zaleście jakieś palety kolorów , czy coś z numerem lakieru do swojego Hultaja .

Jest jakaś strona by to znaleźć  ?

wiem większość pewnie napisze , że numer lakieru bądź jego nazwa znajduje się na tabliczce znamionowej , z tym że u mnie są same koreańskie krzaczki  :mrgreen:

doman76

  • Gość
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2012, 10:15:01 »
Podjedź do jakiejkolwiek mieszalni lakierów samochodowych, dobiorą Ci bez problemu

marekn

  • Gość
Re: Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2012, 13:18:42 »
Cytat: "lukaszl86ldz"
Tak jak w temacie pany , zamierzam się zabrać za małe zaprawki i malowanko w swojej X- 3 , przeszukuje od godziny Google by zaleście jakieś palety kolorów , czy coś z numerem lakieru do swojego Hultaja .

Jest jakaś strona by to znaleźć  ?

wiem większość pewnie napisze , że numer lakieru bądź jego nazwa znajduje się na tabliczce znamionowej , z tym że u mnie są same koreańskie krzaczki  :mrgreen:


Zrób zdjęcie jeżeli możesz tej tabliczki.Może wtedy będzie łatwiej pomóc.

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2012, 18:18:09 »
Na tabliczce jest zapisany kod koloru. Jakieś dwie litery, ale nie pamiętam, w którym miejscu. Jeżeli naprawdę nie chcesz z tego korzystać to zobacz tu: http://www.dupontrefinish.eu/portal/ .

Tam wybierzesz te znaczki ">>>>>"  po "Colour Formulas, Colour Pages & Colourtool Support", naciśniesz zgadzam się. Następnie wybierzesz wyszukiwanie zaawansowane. Producent Hyundai, model Accent, wpiszesz rok produkcji i Ci wyświetli wszystkie kolory stosowane przez Hyundaia w tym roku i w tym modelu co podałeś. Firma ta dorabia lakier bazowy wg tych kolorów co ma w bazie. Od siebie mogę powiedzieć, że robi to bardzo dobrze i różnic w kolorze niemal nie widać. Na allegro można kupić. Szerzej pisałem o tym tu: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=11222#11222

U mnie na tabliczce kod koloru to "MJ" i jest podpisany jakimiś dwoma krzczkami koreańskimi oraz angielskim "PAINT". Sprawdzenie tego u Ciebie da Ci 100% pewność, że kolor, który wydaje Ci się być Twoim jest Twoim. ;)

lukaszl86ldz

  • Gość
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marzec 2012, 20:57:05 »
spróbuje się tam jeszcze jutro dokładnie zorientować może pstryknę foto tej tabliczki  :-D

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec 2012, 08:53:33 »
Cytat: "doman76"
Podjedź do jakiejkolwiek mieszalni lakierów samochodowych, dobiorą Ci bez problemu
Dokładnie. Najlepiej przynieść do pokazania jakąś "próbkę", czyli np klapkę od wlewu paliwa i wszystko dorobią.

Offline IgoReCzeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 631
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2012, 12:10:49 »
Były sytuacje, że zostawiałem cały samochód, bo pod wpływem upływu lat kolor lakieru zmienia swoje nasycenie (ton) i dobór lakieru metodą prób i błędów jest wręcz nieodzowny.  :-/

Maciek

  • Gość
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marzec 2012, 13:21:00 »
Ze swoją strony również pozwolę sobie doradzić unikania doboru koloru według pojedynczego elementu. Lepiej zostawić całe auto tak jak stwierdził IgoReCzeK.

Offline tekla

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2358
    • http://www.facebok.com/eklateklamodel
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marzec 2012, 20:12:13 »
A najlepiej podjechać autem, pokazać, dorobią na miejscu, wziąć lakier i odjechać. Żeby nie zostawiać :P

lukaszl86ldz

  • Gość
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marzec 2012, 20:31:59 »
no tak ale ja potrzebuje puszkę lakieru do pomalowania lusterek , znalazłem na tabliczce paint - oznaczenie lakieru to XT . Zawsze się spotykałem z oznaczeniami cyfrowymi . :-x  jestem w kropce

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec 2012, 21:03:26 »
Cytat: "lukaszl86ldz"
znalazłem na tabliczce paint - oznaczenie lakieru to XT


kolor XT

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2012, 13:13:14 »
Pasuje, zobacz sam:


Linki do konkretnych kolorów nie działają na tej stronie, ale jak sobie wrzucisz swoje parametry (marka auta, model auta, rocznik auta, kod lakieru) to wyskakuje tylko jeden kolor. O nazwie  TEAL GREEN. Taki jak na obrazku wyżej w moim postcie.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec 2012, 16:12:12 »
Timon,  wiem widziałem już :)

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
lakier Śląsk
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Kwiecień 2015, 22:43:13 »
Orientuje sie może ktos gdzie na Śląsku (rejon Piekary Sl. - Tarnowskie Góry ) można kupic lakier w sprayu . Tak by zrobic zaprawki ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent X3] Paleta kolorów "lakierów"
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Kwiecień 2015, 22:38:39 »
Masz kolor Warm Silver Metallic kod YK. Ten kolor jest bardzo popularny więc nie powinno być kłopotów z zakupem. Do zaprawek to raczej coś takiego z pędzelkiem.

http://hyundai-tucson.sgpetch.co.uk/pages/accessories/detail/model=46/category=ROOT-touch-up-pens/accessory=Warm+Silver/id=10448

W każdym sklepie mieszalni lakierów dorobią odpowiedni kolor. Jeśli będziesz nabijał puszkę to weź razem z utwardzaczem (trwalsza powłoka) koszt ok 60pln.