Autor Wątek: PROBLEM Z BAKIEM  (Przeczytany 22290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń 2018, 15:31:44 »
A argumentowali to jakoś sensownie? Czy na zasadzie "45 litrów Panu wystarczy"?

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2018, 15:41:15 »
1. Nie mają jak tego sprawdzić
2. Tak powinno być
3. Benzyna się nie marnuje


Jak dla mnie argumenty z czapy ;)

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Styczeń 2018, 17:09:21 »
Ok, to pytanie dlaczego po zalaniu auta do pełna (zgodnie ze specyfikacją poiwnno to byś w sumie 53 litry), komputer pokładowy pokazuje zasięg poniżej 500 km?

Ja mam wolnossaka I30-tke z 2011 roku. Zakładając, że nalewam bak do pełna (=53 litry), a komp pokładowy pokazuje zasieg ~480 km oznaczało by, że spalanie wynosi ponad 11 litrów, tymczasem komp pokładowy pokazuje średnie spalanie na poziomie 8,3l. Różnica jest spora!

Może to problem z kompem pokładowym -> komp źle liczy zasięg -> za wcześnie pokazuje rezerwę -> tankując więc w baku jest więcej niż pokazuje komp pokładowy

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2018, 18:02:41 »
Ja zawsze zapisuję ile zatankowałem, ile przejechałem itp.
U mnie nie ma przekłamań o więcej niż 1l na 100km.


Zgadzam się z Tobą, że prawdopodobnie komputer źle liczy ile jeszcze może przejechać i dlatego za wcześnie wyświetla kontrolkę rezerwy. Choć u Ciebie jeszcze bardziej zaniża spalanie niż u mnie (inny silnik itp).

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Styczeń 2018, 19:54:13 »
Cytat: "Jackos"
Ja dzisiaj zgłosiłem sprawę w ASO, ale problem został całkowicie zbagatelizowany.
Niby wzięli na warsztat, niby popatrzyli, ale stwierdzili, że wszystko działa zgodnie ze sztuką.

Bezskutecznie prosiłem także o zgłoszenie do centrali.


Które ASO, będę wiedział gdzie nie jechać :D

P.S. Dziś u mnie od 1/2 do "pod korek" 26,5l weszło...

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Styczeń 2018, 20:04:19 »
Puławska... ;)

W sumie może właśnie warto podjechać do tego samego ASO, żeby udowodnić, że nie tylko jedna osoba ma zastrzeżenia.

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Styczeń 2018, 21:01:12 »
Boję się cytować bo dostałem ostrzeżenie za złamanie regulaminu: III pkt 9g  :shock:  Never mind, w każdym razie thx za namiar na ASO, tam raczej nie zajadę ale spróbuję na Krasnobrodzkiej :)

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Luty 2018, 00:04:22 »
U mnie chyba nie jest tak źle, 169KM przejechane a wskazówka jeszcze nie drgnęła, dodam, że zatankowałem pod sam korek, aż widziałem niespieniony ON :)


qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Luty 2018, 23:05:05 »
Hej, następna obserwacja: coś jest na rzeczy z wyliczaniem przez komputer średniego spalania. U mnie od wspomnianego wyżej tankowania do pełna zrobiłem 480km po czym znów zatankowałem do pełna: weszło ledwo 19L!!! Wychodzi na to, że auto pali średnio: 19/4,8=3,96L/100km podczas gdy komputer w skumulowanych danych dla tego przebiegu wyświetla 5,6L!!! Czy sprawdzaliście jak to wychodzi u Was podczas tankowania dzieląc litry przez przebieg? Bo to by tłumaczyło domniemane problemy z ilością paliwa jakie wchodzi do baku :) Nasze auta palą chyba mniej niż to co podaje komputer :)

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Luty 2018, 22:49:01 »
Tak jak pisałem w innym temacie dotyczącym średniego spalania w I30.
Spalanie pokazywane przez komputer pokładowy do niczego się nie nadaje i podaje bardzo złe wartości.
Pospisywałem sobie przebieg przy 3/4 baku i 0,5 baku. Komputer pokazywał odpowiednio 9,1 oraz 8.7.

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę przebieg i wskazanie analogowego wskaźnika pojemności baku wychodzi aż 10,7 (po 1/4 baku)i 10,9! (po 1/2 baku), także realny zasięg to ~487 km ( a nie komputerowe 540).  

Jak na auto z taką pojemności i mocą bardzo dużo pali.
cykl jazdy mieszany: obwodnica prędkość około 130 + miasto

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
A U MNIE NIE
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Luty 2018, 14:43:01 »
No jak mowilem OFICJALNE pismo i jest :
- zamówiony pływak (czy jak to się nazywa)

- z czujnikiem też mają coś zrobić

Proszą o cierpliwość bo towar idzie z Korei ma być koniec lutego i wtedy wymienią zobaczą czy pomoże.

Po oficjalnym piśmie do Dyrektora Hyundai Auto Club Szczecin

[ Dodano: 2018-02-22, 14:52 ]
Cos i sie wydaje ze wasze problemy z wskazaniem chyba nie wypalą ja tankuje od początku tyle samo ok 40L wiec wskażnik pokazuje dobrze ze np zostało 20 km do konca paliwa bo tankuje i pokazuje ok 550 km i tak cały czas.

A skoro u mnie NIBY zajżeli do baku i przy 9 km do przejechania było ok 8-10l paliwa to chyba błąd konstrukcyjny by pasował.

Zobaczymy jak wymienią pływak jednak moje zmartwienie jest takie - jeżeli założą mi drugi tylko nowy a to PROJEKT jest zły to nic sie nie zmieni - ZDROWE ROZUMOWANIE !!!

I co wtedy bede czekał na akcje serwisową a skoro nikt nie zgłasza albo serwisy olewają to tej akcji się nie doczekam :(

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Kwiecień 2018, 12:14:00 »
Definitywnie wina złego zaprojektowania plywaka !!!

Stwierdzono to teraz po jego wymianie na nowy - EFEKTU ZEROOOO !!!

I teraz prosze uzytkownikow benzyn o zgłaszanie tego i moze KOREANCE zrobią akcje serwisową bo po zatankowaniu do pełna przejeżdzam 520 km a w baku zostaje jeszcze ok 1/5 baku (10litrow)

Czekam na wasze zgłoszenia 1,4 BENZYNA

Offline asche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Maj 2018, 11:57:44 »
Wczoraj tankowałem po przejechaniu ~685km (komputer wskazywał jeszcze możliwe do przejechania ok. 30km), do odbicia pistoletu udało się wlać ok. 42 litry benzyny. Dodatkowo, wyciągając lekko pistolet i trzymając do połowy spust dotankowałem do ~50l. Widzę tu raczej problem z niewłaściwym odpowietrzeniem zbiornika paliwa.

Offline fracz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Maj 2018, 10:21:43 »
Widziałem ten wątek wcześniej i potwierdzam - auto wczoraj odebrane z salonu, piszczenie całą drogę że rezerwa i pusty bak a na stacji do odbicia pistoletu weszło 44 litry.

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Maj 2018, 13:02:32 »
Wiecie już dlaczego assistance Hyundai zapewnia dowóz paliwa? Sytuacja nie będzie miała miejsca właściwie nigdy, bo wskazówka na zero a 8 litrów w zbiorniku :)