Autor Wątek: PROBLEM Z BAKIEM  (Przeczytany 22285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
PROBLEM Z BAKIEM
« dnia: 22 Styczeń 2018, 07:40:15 »
Witajcie

Odkąd kupiłem we wrzesniu i30 nie moge zatankować wiecej niż 42 L mimo ze wskazniki pokazuja np 9 km do tankowania.

Diagnoza serwisu pływak czy (smok) nie dosięga do dna baku i ponad 8L zostaje nietknięte - strasznie irytujący temat bo trzeba co chwile tankowac a jednak 8 L to jeszcxze 100 km

DAJCIE znać kto jeszcze ma taki problem

Pozdrawiam

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2018, 09:06:38 »
U mnie wyglada to podobnie. Jak kupilem używke i tankowalem 2-3 razy to wchodzilo okolo 50 litrow ( zasieg wtedy bylo kolo 560 km). Teraz tankuje i wchodzi okolo 42 litrow ( tankowanie na rezerwie) - zasieg okolo 460 km. Myslalem ze to problem dystrybutora na stacji w tesco.... wychodzi na to ze nie?
dowidywales sie moze w ASO co z tym zrobic?

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2018, 07:08:02 »
Taaaaa

Czekać dałem im czas (bo była to moja 3 wizyta od wrzesnia w tej sprawie no i błędu AEG) więc stwierdziłęm że w dniu 22.02.2018 udaje sie do nich i mają coś zrobić a na ten czas żądam auta zastępczego i zobaczymy co zrobią - oficjalnie pismo do Hyundai Polska i niech walczą !

Bo czekać mam na akcje serwisową ...albo nie wiem na trzęsienie ziemi ... tłumaczenie jest takie samo wie pan to nowy samochód w sumie to nawet nie ma jeszcze części zamiennych dostępnych itp itd ...

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2018, 08:00:24 »
Mój i30 ma tak samo, zastanawiam się czy to nie z powodu jeżdżenia po mieście i stosunkowo dużego spalania na 100km. Wtedy komputer pokładowy zmniejsza zasięg i być może także wcześniej (przy większej ilości pozostałego paliwa) zapala kontrolkę rezerwy.

Czy moje domysly mają sens? ;)

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2018, 09:16:54 »
Zależy co wg. Ciebie to duże spalanie na mieście? Mi obecnie wskazuje 8,2/3 l/100km. Wiec wydaje mi się, że nie jest  to bardzo dużo.  W ostatnich kilku tygodniach w dużych korkach nie jeździłem. Ogólnie jeżdżę cyklem mieszanym - 50/50 miasto-autostrada.

Niemniej ~10l to dosyć sporo, jeśli chodzi o rozjazdy komputer/rzeczywistość ;/

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2018, 09:31:31 »
Mi przy małych odcinkach (do 10km) w zimie spała nawet do 9,5l na 100km. Myślałem, że to może być przyczyną. Ale 8l/100km powinno wskazywać w miarę poprawnie zasięg... Choć wg specyfikacji Hyundaia i tak spalanie powinno być w okolicach max 6,6l/100km.

Tak czy inaczej zgadzam się z Tobą, że powinni to naprawić.

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2018, 10:24:05 »
Moze to kwestia jakosci paliwa? dysrtybutora? 2x tankowalem na stacji obok tesco- 2x pistolet odbil przy ~42 litrach.

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń 2018, 10:29:29 »
Ja od nowości tankowałem tylko na Orlenie (Pb95) - w różnych stacjach na terenie polski. Od kilkudziesięciu tankowań udało mi się zatankować 40l max.

Nigdy nie zwróciłem uwagi, że bak ma teoretyczna pojemność 50l... Dopiero teraz jak zobaczyłem wasze posty to przypomniało mi się, że dziwnym trafem po wyjeździe z salonu zatankowalem znacznie więcej niż teraz gdy już mi się pali rezerwa.

Swoją drogą jazda na oparach paliwa szkodzi samochodowi, więc może jest w tym jakąś zaleta ;)

Offline Leszek64_64

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń 2018, 21:58:42 »
Swoją drogą jazda na oparach paliwa szkodzi samochodowi, więc może jest w tym jakąś zaleta ;)[/quote]

I to jest prawda.
U mnie przebieg ponad 11000 - tankuję gdy komp pokazuje około 90 - 100 km do końca. Jeżdżę w straszliwych korkach codziennie około 20 km  - średnie spalanie 8,2 litra  /100 km. Na autostradzie odcinek 300 km ze spalaniem 6,4 z prędkością do 140.

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2018, 21:01:44 »
Nie no Panowie co ma spalanie do ilosci zatankowanego paliwa spalanie moze bys i 15/100km ale jak komputer pokazuje ze zostało 5 km to te 50 a nawet 53 l trzeba wlac i to chocby nie wiem jak bardzo pienilo sie paliwo !!!

Ja was prosze o jedno zgloscie to w salonach/serwisach bo jest to temat strasznie wkur... mam ze szczecina 550km do Warszawy jezdze 3-4 razy w tygodniu po to kupiłem nowe auto a tu na baku przejeżdżam  530 km.
A poza tym jak im to zgłaszam to mowia no wi pan to tylko gdzies 8l moze 100 km czy az tak panu to przeszkadza - ja na to TAK jak kupuje cos co ma bak 50L to chce zeby tyle miało - a on na to ale nikt poza panem tego nie zgłaszał ?!?

Powiem Masakra z tymi Serwisami  tak jak mowie temat u mnie czeka do 22.02. i oficjalne pismo zobaczymy co wtedy zrobią
Pozdro

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Styczeń 2018, 21:20:23 »
Niezależnie od spalania, faktem jest że kupyjac auto -uzywke- tankowalem w trasie na kreskach --- i weszło nieco ponad 50l. Teraz tankuje na kreskach i wchodzi 42l- wszystko w obrębie poltora miesiąca więc na świeżości pamietam.
Nie wiem czy może mieć to zwiazek czy nie, Ale raz chcąc zatankować na kreskach nie mogłem tego zrobic - caly  czas odbijalo pistolet, w koncu sie udalo....na 85% to byl pierwszy raz kiedy weszło okolo42l bo zapłaciłem ~ 200zl przy cenie okolo 4.80 a bylo  do pelna i bylo to chwile po tankowaniu na trasie.
Moze to jakas banka powietrza? - tak mi obskuga stacji powiedziala jak odbijalo mi pistolet na stacji.

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Styczeń 2018, 22:09:25 »
Sprawdzę z ciekawości ile wejdzie u mnie, bo zasięg teoretyczny mam zwykle w okolicach 800-850km a  spalanie średnie około 6.0, wiadomo w zależności czy więcej po mieście czy trasie ale tak czy siak daje to między 48-51L

Offline fryc86@poczta.onet.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń 2018, 11:01:24 »
No niby nie bo u mnie serwis wymontował pompke czy cos co jest pod siedzeniem z tyłu i zajrzał że faktycznie pływak nie sięga do paliwa.

I tak to narazie wszystko co zrobili w tej sprawie :)

qbadm

  • Gość
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2018, 12:34:07 »
A co ze smokiem? Bo pływak ok, zawiśnie nad paliwem i pewnie wyswietli 0km dystansu do tankowania ale czy smok będzie dalej pobierał paliwo? Domyślam się, że tak, serwis coś więcej w tej sprawie powiedział? Kazali czekać na akcję naprawczą czy co?

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
PROBLEM Z BAKIEM
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń 2018, 14:55:05 »
Ja dzisiaj zgłosiłem sprawę w ASO, ale problem został całkowicie zbagatelizowany.

Niby wzięli na warsztat, niby popatrzyli, ale stwierdzili, że wszystko działa zgodnie ze sztuką.


Bezskutecznie prosiłem także o zgłoszenie do centrali.