Autor Wątek: [Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków  (Przeczytany 73732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek50501

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 74
Żaróweczki w podświetleniu
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Luty 2018, 23:11:10 »
Witam,
Wymieniłem u siebie żaróweczki w podświetleniu ponieważ jedna była spalona. Załozyłem sobie takie same tylko niebieskie. Nie wiedząc jake były stare założyłem takie:

http://allegro.pl/zarowka-szklana-t10-w5w-niebieska-12v-w-501b-i6033258331.html

I po przejechaniu trasy ok 60km zauważyłem, ze plastik ten pierwszy od zegarów się nagrzał dość mocno. Miałem nawet wrazenie ze czuć delikatnie spalenizną. Jakie powinny być żaróweczki? Bo ja założyłem 5w. I do czego służą te kapturki na żaróweczkach? Były na tych które wyjąłem.

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134

Offline Piotrek50501

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 74
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Luty 2018, 07:20:13 »
A czy mogą być żaróweczki 3w? Próbował ktoś zmienić na większe z 1.2W? Posiadam takie w domu. Lubię jak deska jest dobrze oświetlona ale przy okazji nie chcę niczego zepsuć.

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Luty 2018, 18:44:45 »
ale orginalne swecam wystraczajoco a te niebieskei to taka troche wiocha ala wieswagon  :-P

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 272
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Luty 2018, 17:23:40 »
A działa Ci regulacja od podświetlenia, na podświetleniu zegarów zawsze i prawie wszędzie nie mówię o nowych samochodach przychodziły żarówki 1.2w ja zmieniłem na led i jestem zadowolony

Offline Ericsson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #80 dnia: 21 Luty 2018, 20:11:42 »
a ja mam pytanie jakie sa zarowki do poswietlenia numerkow pokazujacych bieg w automacie czy sa takie same jak od podswieltenia np akululatora czy kontroli oleju?

Offline Arek_Gazda

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Światło stopu u góry bagażnika
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Październik 2018, 15:31:54 »
Witam, podepnę się pod temat... nie działa mi górny stóp z tyłu samochodu. Wymieniłem żarówkę (była ewidentnie spalona), ale niestety stóp nadal nie działa :(
A przy okazji... podświetlanie przycisków w Santa Fe to jakaś bolączka... mi nie działa w przyciskach awaryjnych, ogrzewania szyby i przeciwmgielnych, lewa strona klimatronika, a deska rozdzielcza świeci strasznie słabo. Miałem już kilka aut w życiu, ale w żadnym nie miałem tyłu żarówek do wymiany :)

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Październik 2018, 11:20:16 »
Panowie....rozumiem Wasz ból, ale gdyby problemy z samochodem ograniczały się do spalonych żarówek, to świat byłby piękny, nieprawdaż  :mrgreen:

Offline Arek_Gazda

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Październik 2018, 11:37:39 »
W sumie tak :) ale dzisiaj rano rozkręciłem konsolę, wymieniłem żarówki w klimatroniku (dziwne, bo nie świeciły lewa strona, zmieniłem żarówkę, zaczęła świecić, ale za to przestała pozostała część, więc musiałem wymienić wszystkie, a z tymi drucikami to robota głupiego). Potem wymieniłem żarówki od podświetlenia w przyciskach do świateł przeciwmgielnych i ogrzewania szyby i... dalej nie świecą :(. Ktoś ma pomysł dlaczego?

Aha, przy okazji wymiany żarówek w klimatroniku urwała mi się malutka gumka od przycisku włączania nadmuchu na szybę (jeden z trzech na dole klimy). Kris wie gdzieś można coś takiego naprawić?

Offline lucasy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #84 dnia: 25 Październik 2018, 07:35:03 »
Gdzie kupiłeś żarówki do panelu klimatronika?

Offline Arek_Gazda

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
« Odpowiedź #85 dnia: 26 Październik 2018, 18:58:02 »
We Wrocławiu w sklepie elektronicznym koło Dworca Świebodzkiego, na Tęczowej.