Autor Wątek: [Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów  (Przeczytany 9654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gripi

  • Gość
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Marzec 2016, 18:45:49 »
witam .podepnę się. autko mnie urzekło i przykryło czarcim ogonem haczącą jedynkę. Odgłosy i poślizg sprzęgła zlikwidowałem jego wymianą  ale... ze skrzyni nadal coś słychać ( jak zimna) no i jedynka zgrzyta. Do 1 się przyzwyczaiłem i wrzucam jak autko zatrzyma się 100%. Chciałoby się jednak mieć dobre auto z dobrą skrzynią a mechanicy mówią że tego się nie naprawia , a kupić pewną używkę też ciężko (2wd). Czy ktoś przechodził remont skrzyni?pozdrawiam

Offline kamil3239

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2016, 09:51:53 »
koledzy ja również zauważyłem u siebie takie objawy. Na wolnych obrotach dochodzą delikatne stuki ze skrzyni, po wciśnięciu sprzęgła ustępują. Również przy dodawaniu gazu się uspokaja. Dodam że sprzęgło było sprawdzane i jest ok. Może narazie spróbuje zmienić olej na coś konkretnego. Dajcie znak jak u was postępy czy udało się coś naprawić

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marzec 2016, 17:37:57 »
U mnie czasami też na wolnych stuka i po wciśnięciu sprzęgła cicho. Stawiam, że kończy się dwumasa. 190 tkm i nie wymieniana od nowości.

Offline kamil3239

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Kwiecień 2016, 21:06:12 »
nie wiem jak u ciebie ale u mnie dwumasy brak ;-)

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Kwiecień 2016, 10:43:26 »
U mnie jest

Offline kamil3239

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwiecień 2016, 21:40:51 »
mam koło zamachowe sztywne ze sprzęgłem na podmianę dwumasy jakby ktoś chciał

gripi

  • Gość
Skrzynia biegów
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Kwiecień 2017, 20:40:00 »
witam.szukałem i za dużo nie ma. więc pytam i proszę o opinie. Santek 2005 rok 2wd. Od chwili zakupu pierwszy bieg wrzucę tylko po całkowitym ztrzymaniu inaczej ( nawet lekkie toczenie) to zgrzyt. Czy w waszych autach tez tak jest? po drugie przy jeżdzie na jedynce słychać wycie ze skrzyni( takie jęczenie) , przy jezdzie na 5 na lekkim obciazeniu też lekko słyszalne jęczenie. w czasie normalnej jazdy wrażenie że skrzynia głośna. Na postoju słychać skrzynię -po wyciśnięciu sprzęgła cisza. Mech mówi że jedynka niesynchronizowana i tylko na postoju wchodzi (???).Przy pierwszej wymianie oleju były złote opiłki w misce.Pytanie czy ktoś miał podobny problem? Reszta biegów oki. Czy warto rozbebeszać skrzynię dla tej jedynki i tego jęczenia na postoju. proszę o opinie i porady .

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Kwiecień 2017, 20:55:38 »
Uzupełnij profil (jest na górnej belce forum) o typ silnika post#31 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2752&start=30

Rok temu pisałeś o tym samym. Zanim założysz nowy temat warto sprawdzić 5 postów.

Złote opiłki to mosiądz z synchronizatorów.

Uprzedzając Twoje kolejne pytanie http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9006&highlight=skrzynia

gripi

  • Gość
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Kwiecień 2017, 18:03:01 »
Ok. profil uzupełniony.Rok --czas  szybko leci. Przy wymianie świec żarowych i kilku detali powrócił temat skrzyni dlatego piszę . Od tamtej pory nie dowiedziałem się czy ktoś miał podobny problem.

Offline kondzik25

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Maj 2017, 18:11:43 »
Panowie,skrzynia biegów wam się kończy.Przerabiałem to w swoim accencie,jak poleciała to były charakterystyczne stuki po puszczeniu sprzęgła.Poprzednia wytrzymała 10 tys

Offline jacdan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Re: [Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sierpień 2017, 12:02:03 »
I ja mam podobny problem z szumiącą skrzynią biegów, wymieniłem olej i nic się nie zmieniło. Jak widzę chyba jeszcze nie ma rozwiązania problemu opublikowanego na forum , więc próbuję coś dalej.

Co sądzicie o zastosowaniu jakiegoś specyfiku do skrzyń typu ceramizer
http://www.ceramizer.pl/sklep/ceramizery-preparaty-do-oleju-dodatki-do-oleju/249-ceramizer-do-skrzyni-biegow-dodatek-do-skrzyni-biegow-preparat.html lub http://allegro.pl/xado-rewitalizant-ex120-manual-do-skrzyn-mostow-i6290269453.html
Macie jakieś dośwadczenia z takimi preparatami ?

Offline karino13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 108
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Sierpień 2017, 19:13:30 »
poprostu wyrobiony walek ataku...lekarstwo to...lozysko igielkowe ,walek ataku i walek sprzeglowy do wymiany...

gripi

  • Gość
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Styczeń 2018, 17:55:12 »
witam. Swieżo po remoncie skrzyni
objawy przed (wyżej w postach)
- jedynka tylko z postoju bo zgrzyt
- na postoju hałas i chrobotanie ze skrzyni -po wciśnięciu sprzęgła cisza
- na jedynce jazda z dziwnym wyjącym dźwękiem
- w pewnym momencie 2 bieg z 1 na 2 lekko  a z trójki na 2 dopiero po wyhamowaniu
Wymienione:

- łożyska na wałku sprzęgłowym (pierwsze od sprzęgła odpowiadało za hałas na postoju)
- łozyska na drugim wałku ( koszyki)
- łożyska mech różnicowego ( od strony dłuższej półosi wżery i luz)
- uszczelniacze
- przesówka 1-2 biegu ( złamany ;piesek ; i luzy)
-synchronizator 1 i 2 biegu (są takie same)
-olej
Do tego gumy na drążku stabilizatora (objawy -głuche upierdliwie głośne krótkie odgłosy na każdym dołku), olej silnik ,filtr oleju ,powietrza i paliwa.
koszt 2800. :-/ ale wszystkie objawy złe zniknęły . biegi wchodzą normalnie i wszystkie.
pozdrawiam.gripi

Offline moli

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Santa Fe SM] Niepokojące odgłosy skrzyni biegów
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Styczeń 2018, 21:21:38 »
No to gratuluję udanej naprawy, a może wiesz jakie były koszty synchronizatorów i czy z oryginału tylko, a łożyska typowe czy też tylko oryginał? U mnie zaczyna powoli problem z 2. Pozdr