Autor Wątek: [Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..  (Przeczytany 5243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DrVenom

  • Gość
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« dnia: 18 Sierpień 2014, 18:20:11 »
Witam,

Wymieniałem silnik w swoim czarnuchu i auto nie odpala. Wywala błąd czujnika położenia wału P0335. Czujnik jest nowy, silnik założony od hyundaia coupe 2,7 v6 czyli ten sam (chyba że czymś się jednak różni), paliwo jest, czyli wszystko powinno być ok.

Prosze o jakieś sugestie...

Pozdrawiam.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2014, 21:57:04 »
Sprawdź  poniższe wtyczki (na niebiesko zaznaczone piny od czujnika położenia wału korbowego).




http://service.hyundai-motor.com//euro5/index.tiles

DrVenom

  • Gość
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2014, 06:16:49 »
Dzięki,

Bede po południu po pracy walczył... prąd do czujnika dochodzi bo sprawdzałem na wtyczce od czujnika, tak więc problem jest moim zdaniem albo gdzieś na odcinku czujnik - ECU, albo w samym czujniku (ale żeby nowy był już padnięty)... tak czy inaczej sprawdzenie wtyczek na pewno krzywdy nie zrobi...

Offline malarz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2014, 06:42:10 »
Cytat: "DrVenom"
albo w samym czujniku (ale żeby nowy był już padnięty)...

ze nowy nic nie znaczy. Ważne z jakiego źródła.
Ja kiedyś kupiłem do Vectry, Siemensa, ze  sklepu internetowego (z Poznania ale nie pamiętam teraz nazwy). Był walnięty, a jak ludzie szum zrobili na forum to się okazało że gościo całą partie takich opychał przez neta. Stacjonarnie sprzedawał dobre.

DrVenom

  • Gość
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2014, 07:14:02 »
Ja zakupy robie tylko w sklepie... czujnik jest autologa czyli niby niemiecki... ale kto wie... jak już sprawdzę kostki i tu będzie wszystko oki, to trzeba bedzie zaciągnąć czujnik chyba z oryginału...

[ Dodano: 2014-08-29, 15:11 ]
Kostki wysprawdzane i wszystkie wydają się dobre żedna nie jest zielona czy czarna... Natomiast taka dodatkowa ciekawostka której dowiedziałem się od znajomego elektryka z serwisu DAFa w Lublinie... Moje auto jest na sterowniku SIEMENSA a on bardzo nie lubi wszelkich zamienników... oryginalne czujniki były siemensa i taki dziś wrzucę do autka... mam nadzieje że to pomoże...

Dam znać jak postepy...

[ Dodano: 2014-12-28, 21:45 ]
Postępów w dalszym ciagu brak... Dalej mam martwy punkt... Wymieniłem już cały komplet elektroniki, plus czujniki położenia walka rozrządu i wału (od Foxa) i dalej brak iskry... Komp nie widzi obrotów... Kable przeglądniete i wszystko ok... Mam czujniki autologa i oryginał i na obu zestawach efekt żaden... Nie mogę znaleść czujnika udrzeniowego/wstrzasowego... Jest tam coś takiego jeśli tak to gdzie i jak wyglada? A może były jakieś różnice w kołach fonicznych tych przykręcanych do wału dla czujnika położenia?... Każda pomoc miłe widziana...

Offline cezaros

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2017, 17:39:12 »
Miałem to samo auto szarpało gasło. Błąd p0335. Wymieniłem czujnik na jakiś noname o numerze katalogowym jak oryginał. 110 zł w błoto. Okazuje się że sanciak 2,7 benzyna V6 musi mieć orginalny czujnik siemensa. Po zakupie w Fox Rzeszów czujnika oryginalnego aż za 400 zł auto jeżdzi jak dawniej. Dla potomności nie kupować zamienników bo sterownik nie przyjmuje ich, szkoda kasy.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
[Santa Fe SM] P0335 auto nie odpala POMOCY..
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień 2017, 19:03:42 »
Nie mogę znaleść czujnika udrzeniowego/wstrzasowego... Jest tam coś takiego jeśli tak to gdzie i jak wyglada? A może były jakieś różnice w kołach fonicznych tych przykręcanych do wału dla czujnika położenia?... Każda pomoc miłe widziana...[/quote]

Czujnik jest i owszem.