Autor Wątek: [i40 VF] Problem z odpaleniem  (Przeczytany 5729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z odpaleniem
« dnia: 11 Grudzień 2017, 11:45:13 »
Panowie, znajomy który posiada i40 z 2014 roku, wersja 1.7 crdi w automacie nie może odpalić samochodu.
Auto nie miałożadnych objawów wcześniej. Po naciśnięciu START włącza się radio, nawiewy itp - a odpalić nie można.
Łopatologicznie sprawdzone czy światła stopu świecą (może jakiś czujnik - w automacie trzeba na hamulec nacisnąć) i nic.
Jakiś znajomy elektryk sprawdzał auto interfejsem diagnostycznym i też zero błędów. Ktoś ma jakiś pomysł?

[ Dodano: 2017-12-11, 11:52 ]
Jeśli ma to jakieś znaczenie, to już od zakupu ma problem z kluczykiem - nie działaja przyciski (otwieranie/.zamykanie) - tylko opcja bezkluczykowa.
Gwarancji nie ma

[ Dodano: 2017-12-11, 15:50 ]
Wstępnie znajomy dzwonił, ze to rozrusznik. Czy nie powinien dawać jakiś objawów?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2017, 19:09:12 »
Ja bym szukał po schemacie . Czy wychodzi sygnał ze sterownika na przekaźnik . I bezpiecznik czy jest oki. To na początek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2017, 14:56:40 »
Rozrusznik. Padły szczotki. Pytanie - może byc, ze brak objawów?

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 994
[i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2017, 15:08:09 »
Pewnie, że tak.
Czasem jak padają szczotki to rozrusznik kręci jak by był słaby akumulator i nie odpala. Czasem jest tak, że z dnia na dzień wsiadasz i dupa nie kręci.
Więc to nic nadzwyczajnego.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2017, 16:25:50 »
Taka seria niefortunnych zdarzeń z tym jego i40... jak nie łańcuch rozrządu to inne pierdoly... I tylko 150 tys na blacie... Dobrze , ze automat mu się super sprawuje.

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2022, 21:00:33 »
Panowie też mam problem z odpalaniem. Temp. na zewnątrz +9. Kręcę kluczykiem aż ostatnio mało aku nie rozładowałem aż w koncu odpalił. Dodam że wymienione swiece filtr paliwa. Może ktoś wie gdzie szukać. Auto użytkuję w irlandii a tu takię spece że pół auta by kazali wymienić.

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2022, 21:54:04 »
Witam.
Czy ktoś może mi potwierdzić czy w i40 1.7 z 2016 podczas przekręcenia kluczyka w pozycje On slychac pompkę w baku która pompuje paliwo?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopad 2022, 21:38:56 »
Przeważnie jak rozrusznik kręcie a silnik nie chce zapalić to wina wtrysków może leją, a może czujnik położenia wału uszkodzony / ale był testowany tylko pytanie jakim programem/ Mój Santek kręcił nie zapalał błędów nie pokazywał, jak silnik był zimny odpalał od strzała. Po przyjeździe z trasy zaparkowaniem i ponowną próbą odpalenia, która nic nie dała zrobiłem test i dopiero wtedy wywaliło błąd. Na tym forum wyczytałem, że 2.0 CRDI jak jeden wtrysk leje to ciężko pali jak dwa to już nie zapali, może 1.7 zachowuje się podobnie. Należałoby zrobić test przelewowy. Znajomy miał ten 1.7 CRDI i żałował, iż nie kupił 1.6 CRDI ale co było to było padły wtryski koło dwumasowe, a samochód prawie nowy przebieg nieszczególny. Musiał kupić nowe wtryski ponieważ jak mu powiedzieli tam, gdzie je regenerują nie maja części zamiennych aby je naprawić. Ja w swoim Peugeocie 1.4 HDI też miałem problem z brakiem możliwości odpalenia, rozrusznik kręcił rozładował dwa akumulatory i nic dopiero czyszczenie wtrysków pomogło. Może nie odpala wzorcowo ale pali wzorowo odpala przez miesiąc no może dwa po czyszczeniu wtrysków płukanką. Więc zanim rozbierzecie pół samochodu to zastanówcie się nad wtryskami czy aby to nie ich wina tylko Peugeot ma przejechane ponad 300 tys.

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudzień 2022, 10:27:49 »
Auto na zimnym silniku pali tylko dopiero za 3 lub 4 razem. Jak odpali i odrazu zgasze to następnym razem pali praktycznie od razu. bateria nowa, swiece nowe, filtr paliwa nowy. Jeden stwierdził ze abteria a tu lipa nie to bo dalej to samo. Byłem u drugiego i twierdzi ze na pompie paliwa jest zawór zwrotny i moze byc uszkodzony i paliwo po nocy spływa do baku. Nowa pompka 1200 zł. Same wydatki.

piejar

  • Gość
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudzień 2022, 12:02:38 »
Wystarczy prosty test: przekręcić kluczyk, nie odpalać, poczekać aż pompka wypełni cały układ paliwowy i wtedy spróbować zapalic. Jak zapalibod razu to można gdybać o zaworze zwrotnym. Poza tym pytanie podstawowe czy masz u siebie pompę elektryczna czy nie. Ja np w Kijance mam pompkę elektryczna ale w i30 nie. No i w tym i30 trzeba go zapompowac ręcznie po wymianie filtra a potem ciągnie sobie sam do końca świata. Więc jeżeli pompka elektryczna- to co powyżej. Jeżeli bez pompki - zapompuj go ręcznie na filtrze i dopiero próbuj.
Poza tym jak diesel nie pali na zimno to pierwsze sprawdź świece żarowe.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2022, 12:07:39 przez piejar »

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudzień 2022, 17:55:16 »
U siebie mam pompke elektryczną. I po przekreceniu kluczyka nie słysze nic aby ona pompowała paliwo do układu. Na filtrze tez nie mam pomppki. A świece wymieniałem rok temu. Wszystkie nowe.

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudzień 2022, 21:08:41 »
czy kto%u015B wie jak nazywa sie ta czesc i gdzie to mo%u017Cna kupic.


https://ibb.co/hdbyQ6F
https://ibb.co/7KJYP4X
https://ibb.co/PQkL2Vg

« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2022, 21:13:57 przez adamk4 »

piejar

  • Gość
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Grudzień 2022, 08:28:31 »

Offline adamk4

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Grudzień 2022, 11:59:00 »
Nie potrzebuję całego Nastawnika. Zaznaczyłem na czerwono czesc. czy to można kupic oddzielnie.

piejar

  • Gość
Odp: [i40 VF] Problem z odpaleniem
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Grudzień 2022, 18:55:27 »
Są różne portale np partsoq na którym masz auto rozlozone na części - obrazki z numerkami itp. Poszukaj sobie.
Wesołych Świąt