Autor Wątek: Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?  (Przeczytany 20955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Styczeń 2020, 14:35:52 »
Cytat: "mic83"
Cytuj
1. Zakup nowych felg aluminiowych 15", wrzucenie tam opon letnich tych co mam a felgi stalowe posłużą na zimówki.

Ja zastosowałem właśnie ten wariant. Przy czym do alufelg dokupiłem komplet czujników. Ale z perspektywy czasu rozważyłbym jeszcze inną opcje. Mianowicie alufelgi 16" lub 17" i do tego komplet dobrych opon wielosezonowych.
Na większych felgach auto ładniej się prezentuje.


Korci mnie to gdyby nie te cholerne czujniki. W serwisie mi powiedzieli koszt ponad 200 zł za sztukę.

Mógłbyś wrzucić zdjęcie lub wysłać mi jak wygląda Twoje auto na takich 15" ? W profilowym widzę, że masz felgi które mnie interesują.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:02:37 »
Cytat: "farciarzgilmore"
Mógłbyś wrzucić zdjęcie lub wysłać mi jak wygląda Twoje auto na takich 15" ? W profilowym widzę, że masz felgi które mnie interesują.

Niestety mam tylko to jedno zdjęcie od boku auta na alu.

Ja kupiłem moje felgi w komplecie z czujnikami w ASO w promocyjnej cenie z okazji "czarnego piątku". Za komplet czujników wyszło 500PLN brutto. Ale pamiętam, że miałem już wypatrzone jakieś dedykowane zamienniki na znanym portalu aukcyjnym ;).
Jak chodzi o same felgi, to jeśli nie zależy Ci na kołpaczku z logo "Hyundai" (choć ten też można dokupić za grosze), to taniej dostaniesz je w sklepach handlujących felgami. Producentem jest firma DEZENT, a model to TC, rozmiar OE: 6.0Jx15 ET46. W tym rozmiarze jest też model TZ, nad którym też się zastanawiałem.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Styczeń 2020, 17:26:25 »
Mam te same felgi :D Autko prezentuje się bardzo dobrze, zdjęcie jest wyżej w temacie: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=104309#104309 z resztą wyżej w temacie jest też wiele przydatnych informacji, polecam się zapoznać przed zakupem felg.

Gdybym mógł zdecydować drugi raz to jednak wziąłbym 17". Dużej różnicy między 15 a 16 cali nie widać. Ale 17" już by się rzucały w oczy.

Za czujniki + montaż na moich felgach + wyważenie + zmiana kół z zimowych na letnie = 600 zł brutto. Salon Hyundai w Pile.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Styczeń 2020, 19:52:56 »
To aso sprzedaje felgi alcara jako hyundaiowe?

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Styczeń 2020, 20:08:40 »
Panowie mic83 i tomilipin WIELKIE dzięki !!!
Idąc za ciosem ja raczej kupię Dezent TZ ale zastanawiam się nad kolorem. Są jeszcze grafitowe i takie z czarnym lakierem w środku. Mam srebrne auto i przyciemniane szyby i chciałbym żeby to fajnie wyglądało i optycznie powiększało koło. A nie potrafię sobie tego wyobrazić  :-)

Jak już się zdecyduję to jakie konkretnie muszą być wymiary felgi na opony 195/65/R15 ?:

Rozstaw śrub: 5x114,3
osadzenie ET: 46
szerokość felgi: 6"
otwór centralny: 67,1

Kolego tomilipin czy sprzedali by Ci w Twoim aso te czujniki za mniej niż 600 zł? Do Piły mam strasznie daleko a mi krzyknęli sporo ponad 200 zł za sztukę !!

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Styczeń 2020, 20:31:32 »
Przy tak baloniastej oponie to szału kształtem/kolorami felgi nie zrobisz.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Styczeń 2020, 23:01:25 »
Cytat: "farciarzgilmore"
Jak już się zdecyduję to jakie konkretnie muszą być wymiary felgi na opony 195/65/R15 ?:

Rozstaw śrub: 5x114,3
osadzenie ET: 46
szerokość felgi: 6"
otwór centralny: 67,1

Tak, to jest prawidłowy rozmiar felgi zgodny z OE. Stosując go nie będziesz musiała stosować pierścienie dystansowych.

W linku poniżej masz konfigurator Alcar'a może on Ci ułatwi dobranie felg.

https://www.alcar.pl/3DKonfigurator/index.php?lcs=rpkjdhla2a&country=pl;pl

Cytat: "weuek"
To aso sprzedaje felgi Alcar'a jako hyundaiowe?

Myślę, że bardziej Alcar robi felgi dla Hyundai'a jako fabryczne akcesorium. Na Moich felgach od wewnątrz jest wytłoczona nazwa producenta.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Styczeń 2020, 23:34:24 »
To dla mnie zaskoczenie, bo alcar to właściwie taka druga liga. Żaden europejski producent aut od nich nie zamawia, tylko od takich jak ronal, ats czy borbet.

Miałem dezenty od alcara i miło wspominam. To był model J w wysokim połysku.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Styczeń 2020, 09:46:26 »
Zdecydowałem się na felgi DEZENT TZ 15 5x114 ET46 67 HYUNDAI i30 ECE. Szkoda mi tych opon bo mają dopiero rok.
Teraz kwestia tych nieszczęśliwych TPMS. Znalazłem takie czujniki nowe na popularnym portalu na "A". Doradźcie mi czy jak kupię taki i sam pojadę do wulkanizatora to mi to zrobią tak, że będzie działać?  Na co patrzeć przy zakupie tych czujników? Jakaś firma? Numer produktu?
Z góry dzięki za pomoc!

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Styczeń 2020, 19:06:09 »
Cytat: "farciarzgilmore"
Kolego tomilipin czy sprzedali by Ci w Twoim aso te czujniki za mniej niż 600 zł? Do Piły mam strasznie daleko a mi krzyknęli sporo ponad 200 zł za sztukę !!
W marcu jadę na przegląd, a będę umawiał się gdzieś w połowie lutego, to za jakieś 3 tygodnie zadzwonię i zapytam przy okazji jaka jest obecnie cena. Przy okazji, piszemy "sprzedaliby" - razem, bez spacji ;-)

Cytat: "farciarzgilmore"
Zdecydowałem się na felgi DEZENT TZ 15 5x114
Będziesz żałował. Piętnastki, nawet w ładnym wzorze, szału nie robią. Siedemnastki wyglądają bardzo dobrze, a moje szesnastki wyglądają jak upośledzone - niby ładny wzór, ale widać, że trochę małe i trochę im brakuje... Szwagier ma VW Scirocco na 19-calowych felgach - wygląda oszałamiająco, ale komfort jazdy jest przez to zerowy. Trzeba wypośrodkować. Myślę, że 17" wizualnie bardzo dużo daje i jednocześnie zachowuje odpowiednio wysoki profil opony, żeby skutecznie amortyzowała nierówności jezdni.

Cytat: "weuek"
Żaden europejski producent aut od nich nie zamawia
Hyundai nie jest europejskim producentem aut.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #40 dnia: 22 Styczeń 2020, 20:39:55 »
Cytat: "tomilipin"


Cytat: "weuek"
Żaden europejski producent aut od nich nie zamawia
Hyundai nie jest europejskim producentem aut.


Nie? A w jakim kraju powstają te hyundaje i kije, które w Polsce kupujemy?

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #41 dnia: 22 Styczeń 2020, 21:19:05 »
To, że i30 są składane w Czechach, a zostały zaprojektowane w Niemczech nie znaczy, że Hyundai jest europejską marką. Natomiast robimy tu off-topa.

A wracając do tematu.
Cytat: "farciarzgilmore"
Zdecydowałem się na felgi DEZENT TZ 15 5x114 ET46 67 HYUNDAI i30 ECE. Szkoda mi tych opon bo mają dopiero rok.
Teraz kwestia tych nieszczęśliwych TPMS. Znalazłem takie czujniki nowe na popularnym portalu na "A". Doradźcie mi czy jak kupię taki i sam pojadę do wulkanizatora to mi to zrobią tak, że będzie działać? Na co patrzeć przy zakupie tych czujników? Jakaś firma? Numer produktu?
Z góry dzięki za pomoc!

Nie wiem, kto robi czujniki dla Hyundai'a. Niestety nie miałem okazji zobaczyć ich przed montażem. Ale myślę, że ogarnięty zakład wulkanizacyjny upora się z tym bez większego problemu. Alcar do tych felg proponuje np. S2A112 - ALCAR by Schrader P&D2 V2. I jak dobrze pamiętam to te chciałem kupić, zanim dostałem ofertę z ASO na ori.

Offline farciarzgilmore

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Styczeń 2020, 08:05:54 »
To teraz zabiliście mi gwoździa. Będę musiał poczekać i faktycznie wskoczyć na co najmniej 16 cali. W takim razie jak bym chciał kupić opony zgodnie ze specyfikacją 205/55/R16 to jakie będą parametry felg?:

Rozstaw śrub: 5x114,3
osadzenie ET: ?
szerokość felgi: ?
otwór centralny: ?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Styczeń 2020, 10:14:07 »
Cytat: "mic83"
I jak dobrze pamiętam to te chciałem kupić, zanim dostałem ofertę z ASO na ori.

I cena była przystępna? Te "ori" są od jakiego producenta?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 611
Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
« Odpowiedź #44 dnia: 23 Styczeń 2020, 10:32:02 »
Cytat: "weuek"
Te "ori" są od jakiego producenta?


Mikra-Szkoda  ;-)