Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] nie odpala - rozrusznik ?  (Przeczytany 26020 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

domin

  • Gość
[i20 PB] nie odpala - rozrusznik ?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Styczeń 2013, 20:15:42 »
NieAmator, to ile serwisujesz u siebie aut marki Hyundai nie świadczy o ich bezawaryjności, tylko o małej popularności tych samochodów w Polsce.
Objeździłem w swym niedługim żywocie co najmniej 3 fiaty, 2 peugeoty, opla i renault. Żadne z tych aut nie było tak awaryjne jak Hyunadi.  Chcę zauważyć, że poprzednimi samochodami nie jeździłem od nowości, tylko bylem którymś tam użytkownikiem z kolei. I to właśnie i20 było wiezione lawetą do ASO, a nie jakiś tam opel czy fiat.
A w temacie, to podejrzewam podobnie jak NieAmator, szczotki rozrusznika, albo rozładowany aku.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] nie odpala - rozrusznik ?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwiecień 2017, 20:15:46 »
Witam serdecznie. Mam problem z odpaleniem Hyundai i20. Otóż słychać, że kręci. Akumulator naładowany na 12,4V. Podpiąłem na luźno (bez samochodu) inny akumulator - nie odpala, podpiąłem się do innego akumulatora w samochodzie, też nie odpala. Sprawdziłem bezpieczniki od zapłonu itd.. są OK. Co to jeszcze może być, gdzie szukać i jak sprawdzić?

Dzięki za pomoc :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] nie odpala - rozrusznik ?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwiecień 2017, 20:29:50 »
Czy w pozycji kluczyka ON świeci się kontrolka immo.  

Sprawdź czy jest iskra.

Wykręć świecę i sprawdź czy są mokre.
.

Offline Przemyslav

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[i20 PB] nie odpala - rozrusznik ?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Kwiecień 2017, 21:46:45 »
Cytuj
Czy w pozycji kluczyka ON świec się kontrolka immo.


Świeci się. Próbowałem na 2 komplecie kluczyków - bez zmian.
Świece zobaczę jutro, z uwagi na porę dnia :)

[ Dodano: 2017-04-05, 14:49 ]
Winny był dodatkowy zestaw do odcinania zapłonu za pomocą schowanego przycisku. Po usunięciu przycisku, instalacji jak ręką odjął. Zestaw miał 7 lat, więc mógł "zachorować".

Jesionki

  • Gość
[i20 PB] nie odpala - rozrusznik ?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2017, 20:24:41 »
Czy mógłbyś coś bliżej opisać, w którym miejscu ten czujnik się znajduje i co konkretnie zrobiłeś? Czy zlutowałeś na sztywno przewody czujnika?

[ Dodano: 2017-12-11, 20:27 ]
Czy to seryjne wyposażenie?