Autor Wątek: Manualne skrzynie biegów-awarie  (Przeczytany 16741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline om602fan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Manualne skrzynie biegów-awarie
« dnia: 16 Listopad 2017, 06:34:12 »
Witam serdecznie. Planuję zakup Tucsona. Mam prośbę do posiadaczy tych aut najnowszej generacji, czyli od 2015 roku. Jak wygląda sytuacja z awaryjnością manualnych skrzyń biegów oraz sprzęgieł w Waszych egzemplarzach? Znalazłem 2 filmy w internecie na temat uszkodzonej skrzyni biegów zaraz po zakupie auta. Na filmie jest słyszalny wyrażny hałas ze skrzyni podczas zwiększania obrotow na biegu jałowym. Chciał bym zapytać czy więcej użytkowników ma podobne problemy z przekładnią manualną, czy są to raczej przypadki incydentalne. Dziękuję.

Offline Fred.X

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2017, 07:30:26 »
A w czym widzisz problem , jak auto na gwarancji to muszą usunąć usterkę

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2017, 20:46:52 »

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Listopad 2017, 17:38:13 »

Offline PJ22

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopad 2017, 19:04:22 »
Jestem wraz z żoną  posiadaczem Tucsona 1.6 T-GDI z manualną skrzynią i chciałbym trochę opisać przygody z tym pojazdem. Chciałbym tutaj wszystkich przestrzec przed zakupem takiej wersji silnikowej i zakupami u Dealera Szymański w Dąbrowie Górniczej.
Samochód zakupiliśmy  w styczniu 2017. Niedługo po zakupie usłyszeliśmy dziwne brzęczenie w okolicy lewego przedniego nadkola, na zimnym silniku. Problem zgłosiliśmy. Okazało się, iż już w mają samochód z tą wadą i próbują rozwiązać problem. Polecono nam czekać. Czekaliśmy, a problem narastał, był coraz głośniejszy i zaczął być słyszalny cały czas. Około kwietnia zaproszono nas na wymianę synchronizatorów (co nie pomogło), następnie na wymianę oleju w skrzyni (też nie pomogło). Zażądaliśmy okazania oleju po tej wymianie, ale nagle okazało się, że gdzieś zaginął....... .
Efekty tych napraw można ocenić na filmie (mój to czerwony) -
 oba na ciepłych silnikach

Potem długo nie było odpowiedzi ze strony Dealera. Przy okazji przeglądu, dokonano KILKUDNIOWYCH oględzin.
Po tych oględzinach znowu cisza. Uzyskaliśmy opinię rzeczoznawcy PZM - problem bardzo istotny, zagrażający unieruchomieniem pojazdu, najprawdopodobniej szerszy niż skrzynia.
Wysłaliśmy żądanie naprawy do serwisu, który odpowiedział ,iż na poprzednich oględzinach stwierdzili - wada nieistotna, problem cichy, dźwięk to praca skrzyni w nietypowych warunkach eksploatacji!!!!
Po tej odpowiedzi zgłosiliśmy się do prawnika. Po jego piśmie wraz z opinią naszego rzeczoznawcy, zaproszono nas na naprawę.
Wymieniono skrzynię biegów - co nie przyniosło zadowalającego efektu (sami to stwierdzili). Zaproszono nas na kolejną naprawę, tym razem nowej skrzyni!!!!!!!
Samochód odstawiliśmy. Naprawa dokonana, ale przyjechała kontrola z HMP i czekaliśmy na odbiór. Uczestniczenie w oględzinach przez HMP próbowano nam uniemożliwić. Był na niej kolega, z drugiego wadliwego pojazdu, ale dopuszczono go po długiej przepychance. Chcieli nawet zabrać jego samochód sprzed domu, potem mu go odwieźć, byle go tam nie było (ma 50km).
W dniu wczorajszym odebraliśmy pojazd bez opinii, która została przesłana pocztą do naszego prawnika, uniemożliwiając nam wgląd w tą opinię. Podczas odbioru uniemożliwiono nam ocenę naprawy. Odpalono silnik, odmówiono zwiększenia obrotów silnika, bo to niby miałoby uszkodzić silnik. Po odbiorze na pytanie jak mamy ruszyć, skoro nie można dodać gazu, odpowiedziano że teraz już można!!!!! Wcześniej piłowanie mojego samochodu na postoju w trakcie oględzin było ok.
W trakcie całej tej przepychanki cały czas jesteśmy zwodzeni, próbuje się nas skłócić z właścicielem innego wadliwego pojazdu. Pan dzwoni do nas, że kolega jest zadowolony, a my się czepiamy i odwrotnie. Wielokrotnie słyszeliśmy stwierdzenia, że tak ma być, jest cicho, oni nic nie słyszą, wszystkie tak mają, musi głośno chodzić bo to turbo itp.
Najbardziej w tym wszystkim boli nas podejście sprzedawcy, samą wadę jeszcze bym przeżył, gdybyśmy byli traktowani jak klienci a nie wrogowie nr.1 salonu.
Więcej można poczytać na https://hyundaitucson.info/buczenie-halas-po-wcisnieciu-sprzegla-ciszej-t120.html

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2017, 12:09:12 »
U mnie w I40 był identyczny dźwięk co u kolegi "wrobel" z forum hyundaitucson.info, przynajmniej z jego nagrania tak mogę wywnioskować.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2017, 15:44:27 »
Czytam to wszystko i po prostu można się załamać :-(
Może rozwiązaniem tej sytuacji jest po prostu zmienić serwis na inny.
Ja bym chyba pojechał do serwisu Hyundaia do Niemiec :-?

Offline PJ22

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Grudzień 2017, 08:51:03 »
Problem w tym, że w Niemczech wcale nie lepiej i pojawiają się już okazje z tego kraju do kupienia.
HMP po swoich oględzinach odpowiedział (mi i koledze), że jest wszystko ok i co najwyżej to wina synchronizatorów w już wymienionych skrzyniach, więc wróciliśmy do punktu wyjścia. Zdaniem Hyundai problem jest nieistotny, występuje tylko w nietypowych warunkach, samochód dobrze wyciszony, więc nie słychać tego w środku i nie zmniejsza komfortu podróżowania. Gdy na to pismo kolega odpowiedział salonowi, kazali mu spadać do HMP.
Samochód do sprzedania jest trudny, już próbowaliśmy oddać do handlarzy. Jednego dnia jest cena X, na drugi (jak się zorientują w temacie) X - 15 tys
Wszystko wygląda tak. Kupujesz bezproblemowego, wszystko super. Kupisz z wadą, albo się sądź przez 5 lat, albo spadaj na szczaw. Nigdy więcej Hyundai.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń 2018, 22:08:33 »
Panowie problem ze skrzyniami w HMP jest znany od dluzszego czasu, na naszym forum polecam watek remontu skrzyni w IXach kolega przerabial temat i znalazl rozwiazanie w postaci remontu w warsztacie niezaleznym za kwote okolo 2tys zl. Doskonale rozumiem wasze  niezadowolenie, wraz z pokonywaniem kolejnych kilometrow zapewne lepiej nie bedzie dlatego pozostaje dla zdeterminowanych TVN i Turbokamera co  zagwaranuje odpowiednia reklame HMP albo skorzystanie z uslug prawdziwych fachowcow od skrzyni biegow.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2018, 14:23:28 »
Panowie jest rozwiązanie i to nawet w ASO warto poczytać na forum m.in. w I40 występuję ten sam problem. Oczywiście nie każde ASO umie rozwiązać temat, ale warto tak jak ja poszukać innego warsztatu a później cieszyć się ciszą po remoncie skrzyni i ewentualnie wymianie dwumasy.

Offline PJ22

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Styczeń 2018, 20:19:55 »
No nie do końca, u mnie była wymieniana i remontowana skrzynia i dalej jest źle. U kolegi wymieniali skrzynię i cały układ sprzęgła. U niego też jest to co było, a dalszych napraw w chwili obecnej odmawiają i kierują do HPM, którzy po oględzinach rzeczoznawcy, stwierdzili że nie ma problemu. Jest nas coraz więcej i kolega zbiera chętnych do pozwu zbiorowego.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:03:56 »
U mnie przez 2 lata walki z Aso czyli:
- remoncie skrzyni,
- wymianie skrzyni na nową,
- remoncie skrzyni w innym Aso (tj.7 krotnym wyciąganiu skrzyni i wymianie wszystkiego pokolei wraz z wymianą dwumasy hałas ustąpił)
A walka z obecną autoryzowaną stacją trwała ponad 1,5roku aż po interwencji w HMP polecono mi remont w innym bardziej kumatym serwisie.

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty 2018, 17:04:09 »
Podaj co było przyczyną, bo w tucsonach to dotyczy tylko wersji z turbo. 1.6 gdi zero wad.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2018, 18:09:14 »
Temat opisywałem w dziale I40 na temat hałasu sprzęgła/skrzyni biegów:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8080
U mnie hałas ten występował zawsze np. przy porannym odpalaniu trwał ok 5min zanim się wszystko zagrzało, dźwięk przypominał uderzanie łańcucha o jakąś obudowę metalową. Miałem remontowaną skrzynie przez medyków w jednym z ASO, wymianę skrzyni na nową i na koniec trafiłem na ASO w Tarnowie, które wykonało generalny remont skrzyni+wymiana dwumasy.
Jeśli będziesz zainteresowany to prześlę ci na maila filmik jakie dźwięki nagrałem jak jeszcze u mnie występowały.

Offline krisman

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 91
Manualne skrzynie biegów-awarie
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty 2018, 23:47:53 »
Mnie to nie dotyczy, ale przekażę info zainteresowanym  :-D  dzięki