Autor Wątek: [2.4 benzyna]Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - kolejno  (Przeczytany 2530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

compi

  • Gość
Macie wiedzę w jakiej kolejności mam odkręcać i póżniej dokręcać szpilki w pokrywie? Jesienią zleciłem wymianę uszczelki i po 8 miesiącach olej zalewa mi cewki. Dowiedziałem się o tym gdy przestały pracować wszystkie cylindry. Biorę się jutro za wymianę. Mam uszczelki, silikon Dilco szary do 300 stopni i w sumie wszystko jest jasne oprócz zaleceń odnośnie kolejności dotyczącej szpilek mocujących.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Nie ma takich zaleceń.

Ale są inne:

Oryginalne uszczelki i półksiężyce.

Oczyszczenie i odtłuszczenie pokrywy i głowicy gdzie znajdują się uszczelki.  

Odpowiedni moment dokręcania śrub. Na początek trochę mniej niż zaleca producent po kilku dniach dociągnięcie do wartości fabrycznych.

Silikon tylko przy krawędzi półksiężyca.

compi

  • Gość
Dziękuję. Klucz dyn. już mam. Silikon zalecano jako cieniutką warstewkę na samą uszczelkę. Ty proponujesz obok?
Szpilki podobno najpierw środek potem przemiennie skrajne na zmianę w trzech turach.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Ja bym dał cieniutko tylko w rogach półksiężyca który jest zamontowany w pokrywie 3 szt.

Znalazłem kolejność dokręcania od silników serii Beta.
.

compi

  • Gość
Nie wiem jak to robisz, ale udaje Ci się znaleźć szybko to nad czym ślęczałem cały ranek :). O który półksiężyc chodzi? Za 70ml Dilco dałem 36 zł,  a Ty piszesz że tylko trochę to użyć?  ;)

Edit. Obejrzałem poerwsze zdjęcie na większym ekranie niż telefon. Teraz dopiero widzę zaznaczone miejsca. Jeszcze raz dziękuję.

Operacja chyba udana, pacjent nie umarł ;). Okazało się, że przyczyna przedmuchu oleju była prozaiczna. Trzy szpilki nie zostały jesienią przez mechanika sztukatora dokręcone.  :evil:

Offline Barni

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[2.4 benzyna]Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - kolejność demontażu szpilek
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Październik 2017, 09:23:49 »
Witam.

Też jestem przed wymianą uszczelki pod pokrywą zaworów jednak u mnie już i śruby muszę wymienić bo są zjechane na maxa....
nr oem 2244838010 - gdzie to mogę dostać  bo o ile uszczelka jest ogólnie dostępna (Reinz) - 50 zł to te śruby porażka, w ASO 29zł sztuka w FOX podobnie mi powiedzieli a potrzebuje ich 13szt..... :-/

Kosmos2011 poratuj...

Pozdrawiam i dziękuję.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[2.4 benzyna]Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - kolejność demontażu szpilek
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Październik 2017, 14:49:25 »
Niestety zamienników brak i zostaje tylko oryginał.

Offline Barni

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Dla potomnych. Sprawdzajcie czy szukane przez was części nie są zamienne z KIA bo Hyundai się sporo wyżej ceni.

przykład: 2244838010
cena ASO HYUNDAI - 29 zł szt
cena ASO KIA - 19 zł szt :!:  :shock: