Autor Wątek: [Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?  (Przeczytany 2165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gibki

  • Gość
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« dnia: 07 Sierpień 2017, 11:36:49 »
Cześć,

W moim aucie ,  2003 ,1.5 benzyna + LPG , poraz kolejny potrzebna będzie wymiana pompy paliwa ( zbyt małe ciśnienie i P0171).  Ostatnio miałem wymienianą pompę pół roku temu,na zamiennik średniej klasy.

Teraz pytanie, jaką pompę powinenem zakupić , dokładny model?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2017, 17:50:26 »
Pomyśl nad wyłączaniem pompy jak jeździsz na LPG.

31111-22050 http://allegro.pl/hyundai-sonata-accent-pompka-paliwa-31111-22050-i5397101350.html

Offline sasek941

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 186
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2017, 21:10:24 »
Możesz też utrzymywać większą ilość benzyny.
U siebie mam nadal oryginał, a 200k km na gazie za mną.

gibki

  • Gość
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2017, 17:18:56 »
Wymiana pompy nie pomogła (kupiłem tę z linku, dziękuję kosmos2011) , lecz okazało się, że problemem może być zawór przelewowy w koszu od pompy. Tutaj pojawia się moje pytanie , czy kosz z a centa 1.3 będzie pasował ?  czy muszę szukać typowo pod mojego Accenta LC 1.5 ?

Ktoś się spotkał z podobnym problemem ?


gibki

  • Gość
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Październik 2017, 14:03:16 »
Niestety całego kosza nie ma tam możliwości wyboru.
Czy ktoś z was wie czy np. część 31110-07000  będzie pasowała ?
kosze nie powinny się róźnić , a jeśli wkład już posiadam to powinno się udać to połączyć?

Przeszukałem wszystkie możliwe strony z częściami i nigdzie części specyficznej dla mojego modelu nie potrafię znaleźć, a wiem ,że bez wymiany auto normalnie nie będzie funkcjonować.

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2017, 20:40:59 »
Jakie są objawy. Dlaczego przypuszczasz że to ten zawór w koszu?  Po wywalaniu błędu?
Jakiej firmy instalka LPG?

gibki

  • Gość
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2017, 20:56:27 »
Objaw jest taki, że na benzynie odpala za 4 razem, zaczyna nim trzepać i gaśnie. Ciśnienie sprawdzane manometrem wychodziło około 1 Bar.
Kiedy sprawdził mechanik popmę samą poza koszem, wychodziło ciśnienie 3bary, po zamontowaniu i ponownym sprawdzeniu nadal 1bar.  Kiedy zatkał palcem zawór przewewowy w koszu, znowu ciśnienie szło na poziomie 3 barów.

Dlatego kazał szukać zaworu lub całego kosza.

Instalacja BRC, na gazei chodzi jak marzenie. NA benzynie jak zrobilem 100km to wyskoczył błąd ubogiej mieszanki.

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Październik 2017, 09:24:12 »
No to próbuj z tym zaworkiem. Ja walczyłem z tym problemem co ty już można liczyć w latach.
Od tygodnia chyba mogę powiedzieć że się udało. Też ma BRC.
Ja sprawdzałem ten zaworek podając kompresorem ciśnienie - przyłożyłem pistolet do przedmuchiwania i na regulatorze ciśnienia w kompresorze podnosiłem ciśnienie (najlepiej to robić w 2 osoby) i tak od zera. Zawór puścił dopiero przy 3 barach wiec uznałem że jest sprawny.
Sprawdź tak ten zawór jak masz możliwości jak będzie uszkodzony to wymień a jak sprawny to szukaj dalej.
Robi ci cie podciśnienie w baku po odkręceniu korka? Typowe niedomaganie evapu?
Jaka jest korekta długoterminowa LTFT ?

gibki

  • Gość
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Październik 2017, 10:56:59 »
@ Kadafi
Problem występował z ciśnieniem w baku, jednak po wymianie przerdzewiałych przewodów i wymianie korka pomogło.
Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia korekty.

Nigdzie w internecie nie potrafię się doszukać pompy paliwa kompletnej.. Macie jakieś sprawdzone składy częśći ? Ablo sklepy które mogą posiadać taką część ?

Offline kadafi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 301
[Accent LC] Pompa paliwa jaką kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Październik 2017, 06:38:29 »
Poszukaj na allegro innych części ( nie koniecznie wpisując "pompa paliwa") do accenta z Bytomia i Chorzowa. Ja ostatnio szukałem czegoś i tu i tu są LC na części na stacjach demontażu pojazdów więc taki cały koszyk z pompka powinieneś dostać.

Np:
https://allegro.pl/uzytkownik/autozlomkatowice?string=accent&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-spo-1-5-1003