Autor Wątek: Nie działa kontrola trakcji  (Przeczytany 937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Nie działa kontrola trakcji
« dnia: 03 Grudzień 2022, 15:15:51 »
Witam. Już tamtej zimy zauważyłem, że nie włącza się kontrola trakcji. Podczas gdy koła buksują w śniegu nie ma kontrolki, obroty normalnie idą w górę. Teraz śniegu nie ma ale jak jest ślisko i mu przycisnę to tak samo wpada w poślizg. Nie świeci się żadna kontrolka, po naciśnięciu przycisku wyskakuje komunikat, że kontrola została wyłączona i jest pomarańczowa ikonka czyli można włączać i wyłączać. Czy w i30 pd działa ona jakoś inaczej, z opóźnieniem? Jak to wygląda u was? Niestety nie mam już auta na gwarancji więc aso mi nie pomoże. Gdyby ktoś z was się wybierał może by zapytał.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2022, 18:10:12 »
U mnie włącza się ta ikonka i pika wręcz błyskawicznie, czas reakcji na buksowanie koła jest poniżej sekundy. Na śniegu nie próbowałem. Na mokrej jezdni podczas agresywnego ruszania na skrzyżowaniu natychmiast mi to pika. Nie palę gumy, po prostu któreś koło traci przyczepność, może trochę zapiszczy i kontrola już się włącza.

Offline miro

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2022, 06:56:46 »
U mnie podobnie, przy stracie przyczepności od razu miga ikonka. Próbowałeś włączać/wyłączać przyciskiem po lewej stronie? Jakaś reakcja? Na pewno jakieś błędy musi wyrzucać, trzeba podłączyć pod komputer
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2022, 06:58:59 przez miro »

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Grudzień 2022, 09:39:16 »
Dzisiaj troche popadało deszcze że śniegiem. I wyłączyłem trakcję , koła mielą moment 6tys obrotów. Po włączeniu blokuje koła, dusi i powoli rusza czyli jest ok ale kontrolka nie miga. Czyli w 2019r obstawiam że tego nie ma, może zmienili od którego miesiąca bo ktoś pisał że w 2019r mu miga.

Offline Pomi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2022, 21:19:20 »
Mam 2019, wystarczy wcisnąć gaz na 1/4 i już miga kontrolka trakcji i wycina zapłon/moc.

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2022, 22:21:17 »
Oczywiście znaczenie mają również opony.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2022, 22:45:57 »
I wyłączyłem trakcję , koła mielą moment 6tys obrotów.
Poważnie zaraz 6 tysięcy? To jak okiełznałbyś auto bez tego dobrodziejstwa? Dzwon murowany!

Offline iKingPin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2022, 20:35:45 »
Dzisiaj troche popadało deszcze że śniegiem. I wyłączyłem trakcję , koła mielą moment 6tys obrotów. Po włączeniu blokuje koła, dusi i powoli rusza czyli jest ok ale kontrolka nie miga. Czyli w 2019r obstawiam że tego nie ma, może zmienili od którego miesiąca bo ktoś pisał że w 2019r mu miga.
Czyli działa ale nie miga  ;D

Offline Andreas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 53
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Grudzień 2022, 09:16:40 »
jechac na serwis , komputer zrobic test. bo moze byc to polaczone z ABS . wazne bo to kwestia bezpieczenstwa i tu nie o czym rozprawiac

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Nie działa kontrola trakcji
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Styczeń 2023, 23:28:21 »
Czytanie ze zrozumieniem i całości. Napisałem, że działa tylko nie miga kontrolka.