Autor Wątek: [i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja  (Przeczytany 19043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piwi

  • Gość
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« dnia: 19 Czerwiec 2014, 18:28:39 »
Witam,
Zastanawiam się jak to jest z przeglądami w nowym i30. Odnoszę wrażenie, że gdzieś coś jest namieszane, tylko nie wiem gdzie.
Otóż:
- Instrukcja obsługi mówi o przeglądach co: 24 miesiące lub 30000 km, 48 miesięcy lub 60000 i tak dalej.
- Książeczka gwarancyjna mówi z kolei o przeglądach co 12 miesięcy a nie co 24. Rejestr przeglądów okresowych str. 23
- Mój i30 (kupiłem jako używany): kupiony 1 czerwca 2012, pierwszy przegląd przy 20000 km dnia 29 grudnia 2012. Drugi przegląd przy 40000 km 28 października 2013 roku.

Jak teraz to wszystko rozumieć? Mam napisane, że następny przegląd musi być przy 60000 km lub 28 października 2014.
Czy w pierwszym ASO coś poknocili, czy coś takiego jest w ogóle dopuszczalne?

Zastanawiam się nad tym ponieważ boję się, że ASO przy najbliższym przeglądzie będzie robić jakieś problemy, bo nie będą wiedzieć co wymienić w aucie (bo wytyczne mówią co innego?)

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam,
Piotr

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2014, 17:35:57 »
Witam.

Do serwisu w Opolu przyjeżdżam co rok, zawsze przed terminem wyznaczonym we wpisie w książce gwarancyjnej wyznaczonej przez serwis.Mam przejechane  dopiero około 13tys.Wymieniają : olej w silniku SHELL 5/30 syntetyk,filtr oleju, filtr paliwa. filtr kabinowy.Dodatkowo sprawdzany jest stan nadwozia.Koszty to ok. 750,00zł

piwi

  • Gość
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2014, 18:08:35 »
Witam,
Właśnie prawidłowo, bo w książeczce jest napisane że co 12 miesięcy serwis. Przebieg tutaj nie ma znaczenia w tym momencie, bo pierwsze nastąpiło 12 miesięcy.
Moje auto też jest z ASO w Opolu, i dziwi mnie właśnie to, że przeglądy były co 20 tysięcy km a nie co 30 jak stoi napisane w instrukcji obsługi (tylko, że tam z kolei pisze o przeglądach co dwa lata).
Pozdrawiam

PRS

  • Gość
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2014, 10:53:06 »
Cześć,

nowy i30 ma w książce zapisane ,że przeglądy są raz w roku (+/- 1 miesiąc) lub co 30 000km (+/- 1000km), zależy co wystąpi wcześniej.

W zakresie kosztów i zakresu przeglądu po 30 000km pisałem w innym miejscu:

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5891

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2014, 11:59:03 »
Nie tylko i30 ma takie interwały w książce.
Raz na rok jak się wymieni oliwę autku nie zaszkodzi ;-)
A co do przeglądów tez uważam za PRS-em, że nie ma co dawać się "golić".
Ja robię co max 15kkm olej.
Pierwszy z własnym olejem (ok 130zł) a  filtrem i robotą ASO (130zł) kosztował  ok 260 zł brutto. Drugi na 30 kkm wyszedł jakoś 680 brutto ale z własnym olejem i bez wymiany kabinowego bo wcześniej sam zmieniłem. Także pewnie u mnie ponad 1100 by wyszło na ich materiałach. Wiem inne auto ale chodzi o to żeby nie dać się nabijać jak ktoś nie chce bo np drogi mają olej - litr koło  80 zł stąd jeżdżę ze swoim i problemów z tego żadnego u mnie nie robią. I zamiast 550 pierwszy (sam olej) wyszedł mi połowę tego.

Pzdr

i30_Wroc

  • Gość
Przeglądy gwarancyjne - harmonogram
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2017, 13:47:35 »
Witam,

Czy ktoś z kolegów może mi wyjaśnić jak wyglądają terminy przeglądów gwarancyjnych w Hyundai-u I30.

Auto jest z lutego 2013, posiadam go od 1 roku.

Z tego co udało mi się dowiedzieć przeglądy gwarancyjne obowiązkowe są co 24 m lub 30 tyś km w zależności co wystąpi wcześniej.

U mnie robione był tak:

1. 03.2014 przy przebiegu: 29 tyś
2. 02.2015 przy przebiegu: 54 tys
3. 02.2016 przy przebiegu: 69 tyś. ( ten robiłem już sam, chyba był zrobiony za wcześnie).

Przy tym przeglądzie ostatnim wpisano kolejny: przebieg 99 tyś / 02.2017

I tu moja wątpliwość czy diagnosta się pomylił, bo zgodnie z tym co napisałem wyżej powinno być do 02.2018 bo przebieg się zgadza.

A teraz drugie pytanie, co ile robi się przegląd nadwozia (str. od 43)

U mnie jest: 12,24,48,60 i tak dalej co 12 mcy, ale właśnie między 24 i 48 są 2 lata?? U mnie przekreślono 48 i wpisano 36, czyli rozumiem że co 12 mc powinno być?

A tak w ogóle to warto chyba pojechać wymienić chociaż olej i filtry co roku, poza obowiązkowymi przeglądami, też tak robicie, bo 24 mc to trochę dużo ? Inna sprawa, że ten harmonogram dla mnie jest niejasny jeszcze w jednym miejscu. Jeśli ktoś jeździ mało, tzn nie robi tych 30 tyś to trzymając się tych 24 m odstępów powinien pojechać po 24 m, 48 m i .... kiedy jeśli gwarancja jest 5 letnia czyli wypada 60 m, to wtedy tylko 2 obowiązkowe przeglądy??

i30_Wroc

  • Gość
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Luty 2017, 21:18:41 »
Cytat: "kosmos2011"
Zanim założysz nowy temat sprawdź funkcją szukaj czy już takowy istnieje i w nim dopisz pytanie.


To prawda mogłem dopisać do innego tematu... ale już się stało. Może ten wątek trochę wyprostuje temat, bo po przeczytaniu kilku postów na forum jeszcze bardziej mam namieszane.

W jednym z nich wszyscy są prawie zgodni, że przeglądy gwarancyjne dla II - generacji robi się co 12 mcy lub 30 tyś, natomiast w instrukcji (nie posiadam oryginału do swojego auta), do której w jednym z postów odsyłasz są podane interwały: 24 mc - 30 tyś., 48 - 60 tyś, 72- 90 tyś itd.

Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy ja mam pojechać na przegląd obowiązkowy to byłbym wdzięczny, bo już sam nie wiem. :shock:

[ Dodano: 2017-02-12, 08:48 ]
Chodzi o silnik diesla oczywiście, bo benzyna ma trochę inaczej.

Offline gulgulq

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 138
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2017, 20:31:39 »
Ja w swojej książce mam tak (zakup w lipcu 2017r.):
termin pierwszej obsługi technicznej po 24 miesiącach lub 30000 km przebiegu  

interwał według książki jest 24 m-c lub 30 tyś. km dla przeglądu A i B (A- olej i filtr, B- reszta)
oraz 24 m-c dla przeglądu C i D (C- płyn hamulcowy, D - ocena stanu nadwozia)

w przypadku stosowania niezalecanego oleju książka obsługi narzuca wymianę co 20 tyś. km lub co 12 m-c

dla pojazdów użytkowanych w ciężkich warunkach instrukcja zleca wymianę co 15 tyś. km lub 12 m-c
ciężkie warunki to:
- powtarzająca się jazda na krótkich dystansach
- przedłożona praca na biegu jałowym
- jazda po zapylonych nierównych drogach
- jazda po drogach o dużym natężeniu ruchu
- jazda w terenie górzystym
- ciągnienie przyczepy lub jazda z bagażnikiem dachowym
- jazda zawodowa (taksówka, patrol, holowanie)
- jazda w bardzo niskich temperaturach (brak oznaczenia ile to jest)
- jazda powyżej 170km/h
- jazda z częstym zatrzymywaniem się (ruch uliczny)

Jesteś z Wrocławia więc raczej podpadasz w kategorię powtarzająca się jazda z na krótkich dystansach z częstym zatrzymaniem się po zapylonych i nierównych drogach o dużym natężeniu ruchu  :mrgreen: .

i30_Wroc

  • Gość
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2017, 20:52:25 »
Widać, że musieli coś zmieniać i to książkę zapewne masz inną, mimo że też II generacja auta, bo u mnie nie ma nic o przeglądach A, B itd. a tym bardziej o interwałach jakie między nimi mają być, wygląda na to że w Twojej książce jest już to czytelnie i jasno napisane.

Ja tak naprawdę mam tylko od strony 26 tabelki puste w które wpisywane są przeglądy okresowe i datę i przebieg kolejnego wyznacza diagnosta. I dlatego moje wątpliwości co do wpisanej daty + 12 m, a nie 24 m. W książce gwarancyjnej jedyne miejsce o harmonogramach to str. 20 pkt. 2. "Należy przestrzegać harmonogramów: przeglądów okresowych i nadwozia zamieszczonych w Instrukcji Obsługi Samochodu". Tak jak pisałem nie dostałem oryginału instrukcji przy kupnie samochodu, a pobrana instrukcja dla II - generacji mówi o interwałach właśnie 24 m lub 30 tyś.

Tak wiem, u mnie w mieście ciężkie warunki, dlatego olej i filtry co roku do wymiany. Pytanie czy jeździcie z tym koniecznie do ASO? Jest taki obowiązek w czasie gwarancji, nie można tego zrobić w jakimś innym serwisie, przecież to żadna filozofia, a ceny na pewno sporo niższe.

[ Dodano: 2017-02-14, 07:08 ]
OK. Potwierdzone w serwisie na piśmie, w moim aucie przeglądy mają być co 24 tyś lub 30 tyś, nadwozia co 12 m.

A wracając do wymiany oleju i filtrów w ASO - coroczne to jak porównuje ceny filtrów to kupując samemu (oczywiście oryginały) niewiele można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych łącznie, mówa o filtrach oleju, paliwa, powietrza i kabinowym.  Albo u mnie w ASO mają dobre ceny albo nie znalazłem taniego miejsca na necie, a szukałem min tutaj:

https://www.sklep-kia.pl/
https://aparts.pl/

Natomiast cena oleju w ASO rozwala, u mnie krzyczą za 5,3 litra 397 zł. !!! Zakładam że leją zalecany czyli SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AB-L 5W30 ( z DPF ) to i tak wychodzi bardzo drogo, u Was też takie ceny są?

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
Filtry Hyundai i30 GD 1.4 benzyna jakie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Lipiec 2017, 20:46:20 »
Witajcie Panowie mam pytanie czy pod czas wymiany filtrów w ASO wszystkie filtry muszą być oryginalne czy nie ma różnicy jakie im przywiozę aby nie stracić gwarancji ?
A tak przy okazji jakie polecacie filtry ?

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2017, 22:42:18 »
Przywieź raczej ze sobą olej silnikowy zalecany przez salon Hyundai będzie na pewno taniej.

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2017, 06:44:51 »
To na pewno ale chodzi o to czy filtry muszą być oryginalne czy mogą być innego producenta aby gwarancja była utrzymana ?

Offline jareckialfa

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 414
[i30] Harmonogram przeglądów - i30 druga generacja
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Sierpień 2017, 22:15:38 »
To jak Panowie udzielicie jakiejś odpowiedzi co do tych filtrów ?