Autor Wątek: [Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.  (Przeczytany 25108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Azahiel

  • Gość
Pozdrawiam
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Marzec 2012, 10:08:58 »





starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Marzec 2012, 11:56:21 »
Dziękuję wszystkim za pomoc, zajmę się tym w weekend jak będę tylko miał trochę czasu.
Tak sobie myślę, że bez was ten samochód nie nadawałby się do jakiejkolwiek jazdy  :lol:
Jak to dobrze, że są ludzie skłonni do pomocy.


Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Marzec 2012, 12:11:01 »
Jak to dobrze, że jest forum i, że są ludzie którzy wskrzesili forum po takiej akcji jaka była :)

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Marzec 2012, 13:06:21 »
No ja na starym forum (tyle że pod innym nickiem) też napisałem kilka postów gdy miałem Accent-a, i później zdziwiłem się jak zobaczyłem że forum jest tylko w archiwum Google.
Zaraz admin za off-top nas skrytykuje.


Wracając do mojego problemu, to właśnie zauważyłem, że pisk powstaje nawet przy niewielkim skręcie kierownicą, ale zanikł po przejechaniu kilku kilometrów czy może rozgrzaniu silnika.
Nie zanikł całkowicie, bo nadal jest gdy kręcę ją do oporu, ale podczas normalnej jazdy nie występuje.
Mam też bicie na kierownicy, lata trochę na boki i to mnie też niepokoi, ale będę wiedział więcej gdy wymienię płyn w układzie wspomagania.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Marzec 2012, 13:26:39 »
Zrób te paski najpierw. To główna kwestia. Stuki na kierownicy to klocki, tarcze lub przede wszystkim w pierwszej kolejności końcówki i drążki kierownicze.

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Marzec 2012, 19:37:05 »
Jak przy skrainych położeniach kierownicy piszczy to oznaka siadania pompy wspomagania. ( jakbyś był zainteresowany to masz moje namiary w postat z giełdy)

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Marzec 2012, 23:05:21 »
6606ES   GATES   1   31,77 zł
4PK850   GATES   1   17,27 zł
4PK875   HAGESHII   1   16,24 zł
Wartość zamówionych towarów:   65,28 zł
Przesyłka kurierska (płatność przelewem):   18,00 zł
Razem wartość zamówienia brutto   83,28 zł

A z tą pompą wstrzymam się do czasu wymiany pasków, wtedy zobaczymy czy rzeczywiście umiera, choć mówię że te objawy nastąpiły dopiero w chwili gdy mechanik założył nowy rozrząd.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Marzec 2012, 23:45:28 »
Dźwięk typowy dla pompy która chodzi wolno i jest słabo smarowana - małe ciśnienie w układzie, a duże obciążenie - najpierw paski - potem pompa jak coś, ale płyn i tak bym wymienił - ale pokoleji.

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Marzec 2012, 00:20:05 »
A nie wiesz ile wchodzi płynu do wspomagania?
Mobil ATF 220 ten wybrałem, tylko nie wiem ile go kupić.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Marzec 2012, 00:44:54 »
Niewiem kurcze ale mi 2 litry wystarczyły z wielkim zapasem na cały pusty układ i zwykle w 2L butelkach są sprzedawane. Aha i ważna sprawa - nalej nie więcej niż pośrodku między min. a max. zaznaczone na zbiorniczku, w układzie jest spore ciśnienie i jak przedobrzysz to będzie ci wywalać przez zawór w korku na zbiorniczku.

starygutek

  • Gość
[Lantra J2] Mocowanie amortyzatora przód.
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Marzec 2012, 13:35:33 »
No i wiem już co mi tak lata.
Łożysko koła tylnego do wymiany (tak sądzę).
Jeden z objawów to ocieranie się tak jakby tarczy hamulcowej o klocki.
Jeżeli łożysko koła jest wadliwe i koło przekrzywia się, to chyba jest to prawdopodobne?
Drugi objaw to stuki, i głośny szum dobiegający z tyłu pod autem.

[ Dodano: 2012-03-22, 01:26 ]
Tak jak mówiłem, łożysko w stanie agonalnym.
Całe szczęście w nieszczęściu że znalazłem tanio SKF 177zł + koszt przesyłki http://allegro.pl/show_item.php?item=2178602555
Pompa zdrowa, zakupione paski dostarczyłem i już są wymieniane, mechanik czeka jeszcze na to aż przywiozę piastę i wtedy mam nadzieję, będę mógł powiedzieć że samochód jeździ jak ta lala.

[ Dodano: 2012-03-23, 09:44 ]
Doszedł cieknący tłoczek i starte szczęki z tyłu :(