Autor Wątek: usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia  (Przeczytany 1555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daniel

  • Gość
usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia
« dnia: 10 Styczeń 2009, 12:24:58 »
Byłem podpiąć mojego hyundaia pod komputer i wykazał usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia kolektora ssącego

jergar

  • Gość
usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2009, 17:30:49 »
W moim Atosie mialem podobny problem. Czujnik podcisnienia który jest na listwie sterujacej wtryskiwaczy i połaczony z kolektorem ssacym za pomoca wezyka przepuszczał paliwo, poprostu pekła wembrama w czujniku. Czujnik w serwisie kosztował 200złotych a za wymiane chcieli 100zł , wymieniłem sam w 5 minut. Czasami na allegro można trafic używany za połowe ceny ale rzadko. Mysle ze o ten czujnik ci chodziło?. :lol:

Daniel

  • Gość
usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2009, 12:58:41 »
a jakie miałeś objawy podczas tej usterki ?? bo mój strasznie dużo pali myślałem ze to przez sąde labda ale wyszło to

jergar

  • Gość
usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2009, 15:20:43 »
Tak ponieważ paliwo (nadmiar) które powinno wracac do zbiornika, przez uszkodzony zawór wężykiem od zaworu podciśnienia do klektora ssacego płyneło dodatkowo, a przy jezdzie na gazie dostawał dotakowo paliwo. Ja to zauwazyłem ze orginalny węzyk mi pekł i załozyłem przesroczysty i widac było jak na wolnych obrotach i przy gazowaniu płyneło paliwo węzykiem.W serwisie powiedzieli ze ten zawór jest tylko do regulacji pociśnienia a nie zeby nim przelywało paliwo.U mnie tak to wygładało w Atosie. pozdrawiam :lol:

Daniel

  • Gość
usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2009, 21:36:31 »
ok dzięki jutro jadę do mechanika zobaczymy co on na to :) mam nadzieje ze szybko to naprawie. pozdrawiam :)

Daniel

  • Gość
usterkę w obwodzie czujnika podciśnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2009, 14:50:10 »
okazało się ze był urwany jeden kabelek od czujnika podciśnienia :D :D mam nadzieje ze już będzie wszystko ok :)