Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Białe malutkie kropeczki na całym samochodzie  (Przeczytany 1185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Białe malutkie kropeczki na całym samochodzie
« dnia: 17 Czerwiec 2017, 14:41:55 »
Witam wszystkich.

Jak w temacie. Załączam również zdjęcie poglądowe. Całe auto łącznie z szybami i lusterkami w drobniutkich białych kropeczkach. Przód auta i lusterka najbardziej zakropkowane. Są to wypukłe malutkie kropeczki i większość z nich bardzo trudno zeskrobać np. paznokciem. Po zeskrobaniu nie zostawiają śladu. Jest ich jak widać na zdjęciu lusterka bardzo bardzo dużo i moje pytanie, czy ktoś się już spotkał z takim przypadkiem?

Dodam, że auto garażowane pod wiatą. W najbliższej okolicy są tuje, ale są tam zawsze i nigdy nie było takich jaj.  Reszta drzew na sąsiednich posesjach. Trochę iglaków i jeden orzech. Auto nie było parkowane pod drzewami, w krzakach lub podobnym miejscu. Brak też remontów w najbliższej okolicy typu malowanie elewacji lub ogrodzeń itp.

Nie jestem w stanie określić pochodzenia tych kropek, stąd moja prośba do Was, bo może ktoś to rozpozna i stwierdzi, że to np. żywica bądź inny badziew pochodzenia roślinnego???? Osobiście obawiam się najgorszego, czyli farba. Może przez krótki czas jechałem za autem które wiozło niedomknięta puchę z farbą, np. auto remontowców.

Może ktoś z Was posiada wiedzę i doświadczenie jak się tego pozbyć?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:24:45 przez Brt »