Forum > Tucson JM
Koło dojazdowe
weuek:
--- Cytat: "Shadows" ---
Posiadam 125/80D 16 (730kg) - spełni swoją rolę?
--- Koniec cytatu ---
Przelicz jakimś kalkulatorem rozmiaru opon, to się dowiesz czy i jak bardzo rożni się średnica/obwód od kół, jakie masz teraz założone.
Arni71:
U mnie jest taka dojazdówka.
Gaz zamontowany fabrycznie w niemieckim salonie w 2009 roku.
Mirek:
Gaz zamontowany w niemieckim salonie to wcale nie oznacza, że montowany fabrycznie. Gaz zamontował dealer na zamówienie klienta.
O ile wiem w TUCSONACH nie montowano fabrycznie instalacji gazowej. :roll:
Shadows:
weuwek, dziękuję za naprowadzenie na właściwy tor. Nie rozpatrywałem tego pod takim kątem jak różnice w średnicy czy prędkości obrotowej a jedynie pod kątem wytrzymałości.
Okazuje się, że u mnie po założeniu dojazdówki będzie różnica 12% w prędkości i 80mm w średnicy.
Tu jest dobry kalkulator: http://oponykozak.pl/zamienniki-opon
Jak to mam dalej rozumieć, czy taką dojazdówkę można stosować? Jeśli nie to dlaczego?
Arni, dzięki za zdjęcia, teraz jest wszystko jasne.
Arni71:
Tucson wyjechał z salonu z gazem i kartą przeglądów z logo Lovato i Hyundai , nie wiem konkretnie gdzie był montowany.
Napisałem fabryczny z salonu bo dla mnie, drugiego użytkownika to w takim przypadku to samo - mając karty przeglądów firmowane Hyundai traktuję jako fabryczny. :)
Nawigacja
[#] Następna strona