Autor Wątek: zbiornik paliwa  (Przeczytany 2698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
zbiornik paliwa
« dnia: 27 Lipiec 2014, 10:40:15 »
witam , proszę o pomoc - gdzie mogę kupić zbiornik paliwa nowy ( podajcie namiary) , dzwoniłem do serwisu to koszt 2400 zł  :shock: , pytałem się o zamiennik to nie chcieli powiedzieć bo firma hyu.... zastrzega sobie, szukałem nie mogę znaleźć może być zamiennik jak mi się nie uda to kupie używany ( u mnie w zbiorniku odruwa sie farba i zasyfia pompkę paliwa ) - pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
zbiornik paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lipiec 2014, 21:03:14 »
Usterka jak w Santa Fe SM.

Nowy prawdopodobnie (były montowane dwa modele) ten http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=294877 (w ASO podałeś vin dla nas tajemnica),a pewnie będziesz skazany na używkę.

Offline jarzyna

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
zbiornik paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2017, 13:56:51 »
po zakupie tucsona i zatankowaniu ON do pełna z baku wylewa się paliwo, niestety oględziny pod autem oraz od strony tylnych siedzeń nic nie dały. na chwile obecną tankuje za góra 70 PLN. zakupiłem również - lub skazany zostałem jak napisał kosmos2011 - na używkę - koszt 300 PLN w dość chyba dobrym stanie - po zakonserwowaniu farbą czeka na wymianę, niestety w między czasie uszkodził się przewód ciśnieniowy od pompy vacum i czekam jeszcze na nowy przewód  :-/

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
zbiornik paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2017, 08:28:05 »
Cytat: "kosmos2011"

Nowy prawdopodobnie (były montowane dwa modele) ten http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=294877


306+166 dolarów przesyłka. Ciągle znacznie taniej niż w Polsce w ASO...

Offline jarzyna

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
zbiornik paliwa
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2017, 12:29:54 »
po ściągnięciu starego baku okazało się że nieszczelność była umiejscowiona w górnej części pod kołnierzykiem - nowy bak już na miejscu ;-)

Offline talib323f

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
zbiornik paliwa
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2017, 08:45:48 »
Witam, ja również muszę wymienić bak z powodu dość popularnego w tym modelu, czyli oczywiście łuszcząca się farba wewnątrz baku !!! mam dość ciągłych awarii spowodowanych tym faktem.
Słyszałem, że można kupić zamiennik niemalowany od środka- może ktoś wie więcej na ten temat...

Offline Nuna

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
zbiornik paliwa
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2017, 18:11:02 »
A nie prościej (i pewnie taniej) wypiaskować od środka po prostu?