Autor Wątek: Stop&GO  (Przeczytany 9419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mati1411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Stop&GO
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Styczeń 2020, 16:28:18 »
Zamówię sztukę i spróbuje to założyć.

Offline JarekEm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Październik 2020, 09:59:02 »
Czy komuś z Was udało się z tym uporać? od 2 miesięcy jestem posiadaczem i30 2017r i czasem zapominam kliknać wyłącznika jak wsiadam do samochodu, najchętniej bym to wyłączył całkiem, ale w serwisie widzę tylko opcje za 500 zł (trochę dużo) https://www.hyundai.koreamotors.pl/p/serwis/interfejs-hyundai-isg

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Październik 2020, 14:59:00 »
Wsiadasz do samochodu, przekrecasz stacyjke, wylaczasz startstop i tyle. Ja to juz robie z autoamatu jak wsiadam i tak weszlo mi w nawyk, ze czasem jak jade i sie popatrze, ze jest wylaczone to sie zastanawiam kiedy to wylaczylem, bo juz nie pamietam :)

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sierpień 2021, 22:29:47 »
Gdyby ktoś jeszcze chciał na stałe wyłączyć start/stop polecam ten moduł
https://www.blaszczak.pl/uniwersalny-modul-adss/
(nie znam człowieka ale mam moduł i działa świetnie).

W i30 przy niewciśniętym przycisku jest +12V, przy wciśnięciu spada do niemal 0V.

Podłączenie jest proste - plus/minus - wiadomo (można podłączyć się pod gniazdo zapalniczki. Środkowy przewód idzie do niebieskiego (jest tylko jeden niebieski) przewodu z włącznika start/stop.

Temat gwarancji pomijam. Gdyby ktoś koniecznie chciał być spokojny to można na znanym portalu aukcyjnym kupić całą ramkę, do niej dołożyć moduł i wtedy wymiana to plug&play - zajmuje to nie więcej jak 10 minut.
https://allegro.pl/oferta/tunel-ramka-panel-usb-europa-hyundai-i30-iii-17r-9999099339?snapshot=MjAyMS0wNy0yN1QwOToyODo0NC45NzFaO2J1eWVyOzgxNDRhY2Y5Y2QzY2RiMzU1ZWY0OGVjMmY0M2UwN2U1NjZkZGYxZTdhOTNjYjcwNDYwZTliZjE5YmQ0MzgwYzI%3D

Alternatywą jest założenie pewnie tego samego w ASO za....500
https://www.hyundai.koreamotors.pl/p/serwis/interfejs-hyundai-isg
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2021, 22:31:49 przez taki--jeden »

Offline Tomeck81

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpień 2021, 09:14:51 »
Czesc. Ja rowniez nie jestem zwolennikiem stert/stop ale ile to jest roboty po przekreceniu kluczyka nacisnac guzik? jakos weszlo mi to w krew i robie to z automatu, nawet czasami sie zastanawiam kiedy to zrobilem :D

Offline trenx90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Sierpień 2021, 08:06:23 »
Cześć.
A ja mam pytanie w druga stronę tzn Stop&Go nie działa poprawnie. Mam tak, że przez miesiąc podczas dojeżdzania np do skrzyżowania ze światłami auto sie nie wyłączy. Widnieje na desce jedynie ikonka Aze strzałeczką w kolorze pomarańczowym i samochód nie chce sie zgasić. Wiem, że  muszą być spełnione wszystkie warunki zgodnie z instrukcją aby samochód zgasł - natomiast nawet w trasie po kilku godzinnej jeździe system nie działa. Potem po miesiącu znów system działa poprawnie np przez 2 tygodnie a następnie znów przestaje działać.
Spotkał się ktoś z takim problemem?
Abstrahuje od tego czy mi się ten system podoba czy nie - po prostu chce żeby był sprawny a to co piszą moi przedmówcy to najlepsze rozwiązanie jeśli ktoś nie chce korzystać z tego systemu - wyrobić nawyk wyłączania z przycisku przed ruszeniem i to tyle. Skoda w moim przekonaniu kasy na dodatkowe moduły i ingerencje w instalacje elektryczną. Sam korzystam z tego rozwiązania, ale czasami jak są potężne korki to nie ukrywam, że korzystam z tego systemu.

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Sierpień 2021, 10:36:01 »
Cześć.
A ja mam pytanie w druga stronę tzn Stop&Go nie działa poprawnie. Mam tak, że przez miesiąc podczas dojeżdzania np do skrzyżowania ze światłami auto sie nie wyłączy. Widnieje na desce jedynie ikonka Aze strzałeczką w kolorze pomarańczowym i samochód nie chce sie zgasić. Wiem, że  muszą być spełnione wszystkie warunki zgodnie z instrukcją aby samochód zgasł - natomiast nawet w trasie po kilku godzinnej jeździe system nie działa. Potem po miesiącu znów system działa poprawnie np przez 2 tygodnie a następnie znów przestaje działać.

Jednym z warunków jest naładowany akumulator. Przy okazji modułu zamontowałem gniazdka USB ze wskazaniem napięcia w systemie. Początkowo byłem mocno zdziwiony tym, że ładowanie akumulatora odbywa się praktycznie tylko na postoju albo jak podczas jazdy odpuszczę pedał gazu a przy jeździe spada do 12. Taka "inteligencja" układu ISG. Może dlatego u Ciebie tak jest z tym start&stop?

Offline dr.boczek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sierpień 2021, 07:30:57 »
1. Nie uważam tego rozwiązania za potrzebne - wręcz odwrotnie

Ja myślę że jakiś tęgi łeb wyliczył że dzięki temu systemowi wypuścisz kilka gram zanieczyszczeń do atmosfery i tyle.
A że w dupę dostaje akumulator i rozrusznik to już nikogo nie obchodzi.

Online malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Sierpień 2021, 10:39:42 »
Ja bym zaczoł od diagnostyki aku. Podjedź do aso albo kogoś co ma gds, i sprawdzić z poziomu fejsa jaki jest stan aku(pokazuje w %) tylko musisz jechać do kogoś kto ma dobry sprzęt bo Hyundai od 2019 posiada bramę SGW więc byle kto ci tego nie podłączy.
Auto jak będzie w trasie to nigdy nie naładuje aku bo w czasie jazdy jest ustawiony limit i aku może dojść max do 80% naładowania. Jeżeli autko będzie chodziło na biegu jałowym wtedy aku będzie ładowane do 100%, tak jest ustawione to w sterowniku więc trzeba się z tym pogodzić 😁
Co do ekologi i tęgich głów to się nie wypowiadam-szkoda czasu i nerwów.

Offline IT_Tech_PL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Październik 2022, 12:51:12 »
Jeżeli to wyłączycie jakimś magicznym urządzniem to auto będzie niezgodne z homologacją w  razie gdybyście chcieli skorzystać z AC to wam może ubezpieczyciel odmówić.
W UE start stop jest obowiązkowy. Ja wyłączam przyciskiem ale dopiero po 2 latach. Na początku mi to nie przeszkadzało. Dopiero jak kilka razy nie zapalił silnika to zacząłem wyłączać.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Październik 2022, 13:55:16 »
W UE start stop jest obowiązkowy.
Samo posiadanie - tak. Korzystanie - nie. Nie ma obowiązku mieć włączonego Stop&Go (czy tam Start&Stop).

Ja wyłączam przyciskiem ale dopiero po 2 latach.
Możesz rozwinąć ten wątek? Dlaczego nie wyłączałeś tego wcześniej?

Offline IT_Tech_PL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Październik 2022, 14:33:10 »
Samo posiadanie - tak. Korzystanie - nie. Nie ma obowiązku mieć włączonego Stop&Go (czy tam Start&Stop).
Możesz rozwinąć ten wątek? Dlaczego nie wyłączałeś tego wcześniej?

Obowiązkowy w tym sensie, że dozwolone jest wyłączenie go przyciskiem fabrycznym a jakimś innym ustrojstwem na stałe nie.

Wcześniej używałem bo nie przeszkadzało mi to i działało nawet spoko, ale po kilku przypadkach gdy nie zapalił to mnie wo wkurzyło.

Offline kahajoe

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Stop&GO
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Lipiec 2023, 12:34:45 »
Opcja nie była zamawiana, ale chętnie bym ją wyłączył .
Szukam bezinwazyjnego sposobu......

Ja zablokowałem przycisk w pozycji wciśniętej kostką gitarową koloru czarnego , matową o grubości 0,58mm ;D Rock ON  ;D