Autor Wątek: Stop&GO  (Przeczytany 9492 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crom

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Stop&GO
« dnia: 04 Maj 2017, 21:07:50 »
Opcja nie była zamawiana, ale chętnie bym ją wyłączył .
Szukam bezinwazyjnego sposobu......

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Stop&GO
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2017, 20:10:36 »
Powinno być możliwe wyłączenie GDS-em.

W Ceed odłączali wtyczkę od battery sensor przy klemie+ akumulatora.
.

Offline powell

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Stop&GO
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2017, 20:15:02 »
A możesz napisać, dlaczego chcesz tę funkcję wyłączyć ?

Offline Crom

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Stop&GO
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2017, 13:01:32 »
Cześć

powell

Nie zaglądałem, dlatego dopiero odpisuję na pytanie.
1. Nie uważam tego rozwiązania za potrzebne - wręcz odwrotnie
2. Wyłączanie i włączanie silnika co kilka sekund podczas przemieszczania się w korku jest chore. Silniki spalinowe pomimo postępu stosują zasadę pracy nie zmienioną od 100 lat. Pracują optymalnie w odpowiedniej temperaturze
3. Ewentualne oszczędności są moim zdaniem nieodczuwalne
4. Względy bezpieczeństwa - zdarzyło mi się podczas ruszania ze skrzyżowania konieczność ręcznego uruchomienia silnika.

Pozdrawiam

qbadm

  • Gość
Stop&GO
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudzień 2017, 01:17:49 »
Ja deaktywuje to ustrojstwo ręcznie za każdym razem kiedy wsiadam do auta - głównie dlatego, że kultura z jaką silnik gaśnie na skrzyżowaniach pozostawia wiele do życzenia :/

Offline pagin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Stop&GO
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2018, 12:12:41 »
Czy można wyłączyć tą funkcję na stałe?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Stop&GO
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Marzec 2018, 21:03:15 »
Pytałem o to podczas odbioru samochodu u dealera - wymogi Unii Europejskiej nakazują montaż tej opcji w każdym nowym samochodzie i nie ma możliwości zrezygnowania z tego, ani wyłączenia tego na stałe.
Jeżdżę i30 od zaledwie 8 dni i już mi weszło w nawyk wyłączenie tej opcji od razu po uruchomieniu silnika. Po prostu trzeba się z tym pogodzić.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1447
Stop&GO
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Marzec 2018, 21:24:17 »
A dawniej wciskali, że zgasić silnik się nie opłaca jak na 2-3 minuty ma być zaraz zapalony. Może się zmieniło teraz, że zapalanie częste silnika go nie niszczy. Ale w Unii już debilniejsze pomysły przechodzą z pseudo ekologią.

Offline dundy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
Stop&GO
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sierpień 2018, 22:01:58 »
Ja dostałem samochód z niedoładowanym akumulatorem. System Stop&Go praktycznie w ogóle nie działał. Po doładowaniu prostownikiem zaczął wyłączać silnik ale i tak po około 10 sekundach odpala sam, bez sprzęgła. Chyba też zacznę to ustrojstwo wyłączać przed każdą jazdą bo mnie zaczyna już irytować.

Offline Jackos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Stop&GO
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2018, 07:22:54 »
Jeżeli klimy używasz to włącza silnik właśnie dlatego żeby temperatura nie wzrosła.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Stop&GO
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2020, 19:22:30 »
Odgrzewam temat.
Przypadkowo trafiłem na filmik z podpiętym jakimś modułem do przycisku "Auto Start/Stop"

Nie ma żadnego opisu, a w komentarzach autor wrzucił link do jakiegoś forum. Niestety, wszystko w języku szatana :roll:

Zna ktoś na tyle niemiecki, żeby wyjaśnić co to za ustrojstwo?

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Stop&GO
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2020, 19:52:11 »
Nie biorę się za tłumaczenie, ale wszystkie takie dodatki to ominięcie problemu który powinno dać się rozwiązać w sofcie diagnostycznym - ogólnie jest to pamięć stanu przycisku zapamiętana przy wyłączaniu silnika. Zasada działania jest taka, że wpinasz to pomiędzy przycisk a kompa, toto przesyła po załączeniu zasilania (po jakimś z góry zdefiniowanym czasie) informację o wciśnięciu przycisku automatycznie.
Przynajmniej tak działały takie ustrojstwa, o których czytałem wcześniej - tzw. samoróbki do walki z systemem start/stopu.

Offline mati1411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Stop&GO
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Styczeń 2020, 15:34:46 »
Bardzo chętnie kupie coś takiego albo pomogę przystosować coś z innego auta do i30. Jak mnie to denerwuje. W automacie to jest wręcz niebezpieczne. Ostatnio auto zgasło nam na krzyżówce akurat w luce pomiędzy autami. Masakra.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Stop&GO
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Styczeń 2020, 19:32:54 »
Mnie również, ale nie na tyle żeby to instalować/płacić w aso za deaktywację.
Dla takich w potrzebie -
link do filmu z opisami w normalnym języku :) :

oraz sama część:
https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Start-Stop-Memory-module-with-SERVICE-MODE-Start-Stop-SSA-memory/322352078637?hash=item4b0dae5f2d:g:IiIAAOSw6FBdZN6Z
Polecają zapytać co do działania z danym modelem, ponoć działa z Kią.

Dla lubiących po taniości (którzy nie pamiętają że trzeba przycisk wcisnąć) - można wyjąć wtyczkę z - klemy accu - wtedy system nie widzi napięcia akumulatora i deaktywuje start/stop. Niestety - nie ma nic za darmo - miga wtedy na desce błąd S/S - pomarańczowe przekreślone A...

Offline wajkii

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Stop&GO
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Styczeń 2020, 20:52:27 »
Panowie, zamiast płacić 150zł i przesyłki z zagranicy, lepiej kupić prawie zwykły przekaźnik za 40zł: http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p318,przekaznik-czasowy-2tsx