Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bluetooth, cofania, kamera, lusterko, monitor, nf, sonata, wsteczne

[Sonata NF] Lusterko wsteczne z bluetooth + monitor kamery cofania
Autor Wiadomość
demolek 

Kolor: G6
 #1   Wysłany: 2017-03-24, 17:16   [Sonata NF] Lusterko wsteczne z bluetooth + monitor kamery c

Witam
Zanabyłem takowe lusterko na Aliexpress z obsługą telefonu poprzez bluetooth oraz z monitorem kamery cofania.

Chcę je dobrze podłączyć tylko nie wiem gdzie najlepiej wpiąć kabelek do instalacji w skrzynce bezpieczników. Wiem że któreś są wolne i fajnie byłoby wpiąć kabelek prądowy właśnie pod któryś bezpiecznik. Muszę też podłączyć gdzieś w okolicy kabel masowy.

Macie jakieś pomysły - rady jak to dobrze zrobić?

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #2  Wysłany: 2017-03-24, 19:04   

Wrzuć schemat elektrycznego podłączenia tego lusterka, albo choć podaj jakieś symbol/oznaczenie.

demolek 

#3  Wysłany: 2017-03-24, 19:20   

Zapomniałem o ... najważniejszym

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#4  Wysłany: 2017-03-24, 22:01   

II

2017-03-24_212350.png
Plik ściągnięto 40 raz(y) 74,73 KB

2017-03-24_213010.png
Plik ściągnięto 54 raz(y) 107,32 KB

2017-03-24_213628.png
Plik ściągnięto 31 raz(y) 99,98 KB

2017-03-24_214206.png
Plik ściągnięto 50 raz(y) 361,78 KB

demolek 

#5  Wysłany: 2017-03-24, 23:32   

Dzięki kosmos2011

Na chłopski rozum:

czerwony wpiąć w pin 7 od zapalniczki
czarny wpiąć gdzieś do masy
zielony teoretycznie pod sygnał wstecznego - choć jak widzę na zdjęciu jest to zabieg niepotrzebny. Może być że sygnał z kamery załącza monitor w momencie kiedy ona dostaje napięcie z wstecznego?

Spróbuje to lada dzień po podłączać.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#6  Wysłany: 2017-03-25, 11:14   

II

2017-03-25_110930.png
Plik ściągnięto 45 raz(y) 148,55 KB

2017-03-25_110157.png
Plik ściągnięto 47 raz(y) 160,67 KB

demolek 

#7  Wysłany: 2017-04-01, 18:40   

Lusterko zamontowane i prezentuje się tak:

Podłączyłem je częściowo po koreańsku czyli kabel masowy podpiąłem pod nakrętkę w okolicy bezpieczników a kabel prądowy przywiązałem (na razie) do nóżki bezpiecznika wolnego 10A nr 1. Kabel od lusterka pociągnięty pod podsufitką a następnie pod lewą osłona słupka szyby przedniej. Kabel od mikrofonu w podsufitce - mikrofon przymocowany do plastiku lampki oświetlenia kabiny (zdjęcie jutro).

Kamery niestety nie zamontowałem bo zamawiając ja na szybko się machnąłem i nie sprawdziłem jaką mam lampe oświetlenia tablicy rejestracyjnej - moja pasuje do modeli wcześniejszych chyba :(.

Przy okazji prac odkryłem jakiś dziwny włącznik zamontowany na osłonie pod uchwytem otwierania maski silnika, który rozłącza kabel biegnący z komory silnika gdzieś do tyłu. Czy włączony czy wyłączony samochód dał się odpalić.Ma może ktoś ma coś podobnego u siebie?

Musze przyznać że bluetooth w lusterku chodzi dobrze dźwięk jest czysty mnie słychać także dobrze szkoda tylko że dałem d...ciała z kamerą. Ale to nic. Naprawiłem przy okazji światła przeciwmgłowe tylne. Szukając bezpiecznika od nich (nie znalazłem) po wyjęciu panelu przełączników postanowiłem zamienić miejscami wtyczki z tej dla świateł przeciwmgłowych przednich (u mnie puste miejsce) na tę wpiętą w przełącznik świateł przeciwmgłowych tylnych - zadziałało :). Ciekawe co jeszcze mam poprzestawiane.

21mariusz03 

Kolor: Granatowy
 #8  Wysłany: 2017-04-03, 06:04   

moglbys wstawić zdj od tylu jak to lusterko montowane jest do szyby/oryginalnego lusterka ??

demolek 

#9  Wysłany: 2017-04-03, 15:36   

Wypinasz oryginalne lusterko i wpinasz w to miejsce to lusterko - jest do niego odpowiedni "adapter".

Tu jest zestaw z nowego lusterka - dla Hyundai Sonata

Tu jest oryginalne lusterko i oryginalne gniazdo na szybie w które wpinamy nowe zagramaniczne lusterko - jedyne co zmieniłem to sprężynę - z tą nowa nie chciał jakoś zaskoczyć (a może za słabo dociskałem w obawie przed wypchnięciem szybu ;) )

Tu na filmiku w 16 sekundzie masz porównanie mocowania obu lusterek:

21mariusz03 

#10  Wysłany: 2017-04-04, 06:48   

wkleisz linka do tego ? ;)

demolek 

#11  Wysłany: 2017-04-04, 16:26   

https://www.aliexpress.co...0608.0.0.eBIlgT

21mariusz03 

#12  Wysłany: 2017-04-05, 05:47   

Ok dzięki. Skoro już je użytkujesz jaksi czas to powiedz jak to się sprawuje jako normlane lusterko ? nie drży na drodze ? odbija normlanie i cos w nim widać czy jak ? ;)

demolek 

#13  Wysłany: 2017-04-05, 17:00   

Jest lekko ciemniejsze.
Drży delikatnie ale - mam niedokręcone śrubki mocujące uchwyt do obudowy lusterka :( zapomniałem dokręcić przed montażem. Niby nic ale muszę się zebrać do tej czynności. Widok jest normalny - lusterko wydaje się lekko większe. Bałem się o tę zieloną diodę oznaczającą prace zestawu że będzie przeszkadzać podczas jazdy nocnej - ale tu jest OK.

Mam w telefonie zainstalowaną nawigację Magic Earth Navigation - komunikaty są czyso przekazywane do lusterka z którego głośnika mam czysty dźwięk tych komunikatów - jednak czasami brakuje pierwszych liter wyrazów - zamiast kontroluj swoja prędkość słyszę - troluj swoją prędkość ;)

Mikrofon jest OK słyszalność mnie jest dobra a ja dobrze słyszę rozmówce w głośniku lusterka.

Jagan 

Kolor: Czarny
 #14  Wysłany: 2017-04-28, 16:05   

Kolego,
Czy ten zestaw posiada kamerkę? Jeżeli tak, to gdzie ją należy/można umieścić?

Jagan 

Kolor: Czarny
 #15  Wysłany: 2017-04-30, 16:50   

Ok. Już znalazłem Info o kamerze. Ale mam jeszcze inne pytanie. Czy oprócz uchwytu lusterka trzeba również poprawnie wybrać model kamery zależnie od marki i modelu samochodu?

Odpowiedz do tematu