Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ix20, zakup

Zakup ix20
Autor Wiadomość
demiane
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2016-12-24, 08:50   Zakup ix20

Witam serdecznie
Przymierzam się mocno do kupienia ix 20 i dlatego mam pytanie do użytkowników i zainteresowanych tym modelem

Czy w wersji po liftingu problemy ze stukaniem już ustały?
I czy temat spalania przed/po aktualizacji oprogramowania się wyjaśnił? Ile w końcu pali to autko (zwłaszcza na mieście)? Przyznaję że głównie do tego chcę kupić (żonie) to auto i spalanie mnie trochę martwi
No i czy są lepszej jakości wycieraczki? Przeglądając to forum aż się zdziwiłem ile razy forumowicze musieli je zmieniać

A samo autko generalnie mocno mi się podoba. Jeździłem już Fordem Fiestą i nawet nowym Fiatem Tipo (co prawda to inny segment). I na razie Ix 20 wygrywa.

Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez Brt 2016-12-27, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

kri$ 

Kolor: silver grey
 #2  Wysłany: 2016-12-24, 12:39   

Problemy ze stukami ustały, po akcji serwisowej i wymianie amortyzatorów z przodu. Spalanie można sobie sprawdzić, na motostat.pl, średnie w mieście około 7-7,5 litra.
Wycieraczki szyb, z przodu wytrzymały 3 lata, więc to nie jest źle, a dla bezpieczeństwa warto wymieniać, koszt nie jest wysoki. A auto naprawdę jest bezawaryjne.

Hyundai ix20 comfort 1.6

demiane
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2016-12-24, 13:42   

Śliczne dzięki za odpowiedź
Coraz bliżej jestem by postawić na to auto (a raczej coraz bliżej moja żona jest pewna że to będzie jej auto ;-) )

A jak wygląda to autko na tle Kia Venga czy Honda Jazz? Słyszałem że w Hondzie fatalne jest odparowywanie i wentylacja a Venga trochę gorzej się prowadzi.

No właśnie - jak wygląda sprawa z odmrażaniem szyb i nagrzewaniem auta w mroźny dzień? Przyznaję że do tej pory miałem same diesle. Ponoć benzyny się szybciej nagrzewają. Jak to wygląda w ix 20?

kri$ 

#4  Wysłany: 2016-12-25, 11:48   

Auto w zimie nagrzewa się szybko, po około 1 km czuć ciepło. Szybciej chyba się tylko peugeot 208 nagrzewa. Venga prowadzi się podobnie, bo to te same samochody, tylko gorzej jest wyciszona. Ix20 jest większy w środku, większy rozstaw kół ma więcej miejsca od i30. Jazz to auto mniejsze.

Hyundai ix20 comfort 1.6

demiane
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2016-12-25, 13:19   

Dzięki
Na pewno będę się chciał przejechać jeszcze Vengą i Hondą.
Choć mam wrażenie (nie siedziałem jeszcze) że ix20 jest wyższa.
Mi (i żonie) to pasuje. Przywykliśmy do tej wygody. A jak mam wsiadać do 206 (ojciec ma) to mam dosyć. M.in dlatego odpadła z zainteresowań Fiesta.
Każdy ma swoje priorytety. Jedni chcą mieć super przyspieszenie, inni super alufelgi.
A ja potrzebuję fajnego autka na miasto, co niewiele pali. I żeby się podobał :)

(no i żeby miał fotele podgrzewane - a to kryterium powoduje że niejeden sprzedawca w salonie miał ze mną problem. Nie był w stanie mnie zainteresować swoimi modelami, ponieważ tego nie miały :) Ale się trudzili biedaki :)

endriu 

#6  Wysłany: 2016-12-25, 21:36   

mojego ix20 mam już no tak jak ten czas leci niedługo się zacznie 7 rok. Napraw jako tako żadnych wiadomo akcja serwisowa. Tarcze klocki przód, tył ale to eksploatacja wycieraczki 3kpl. W szóstym roku wymiana pilota rozwalił się w ręku 100 zł i jest nówka .Spalanie w zimie do 8l latem 6.5 - 7.00 w mieście . A jeszcze 2 kpl. żarówek przód . Także z mojej strony wygląda to nieżle :-) i mogę z czystym sumieniem polecić to autko . Odpukać aby tak dalej .Nie serwisuje w aso oj drogo drogo .Odpusciłem gwarancje na nadwozie .

kri$ 

#7  Wysłany: 2016-12-26, 14:27   

Wg mnie ceny w serwisie są w miarę OK. Teraz w lutym czeka mnie przegląd, zawsze olej mam swój - Motul i filtr kabinowy. Reszta serwis, bo te elementy są cenowo OK.

Hyundai ix20 comfort 1.6

endriu 

#8  Wysłany: 2016-12-26, 18:16   

Dopóki była konkurencja ( 3 aso w Poznaniu) ceny też były przystępne teraz hyundai zostawił tylko jeden i jest jak jest . Kto musi to jedzie ale jak nie potrzeba to nie, serwisuję w niezależnym serwisie hyundai :-) , kia notabene dawne aso .

MERCI_HKP 

#9  Wysłany: 2018-08-04, 23:11   

Witam,
parę słów odnośnie zakupu tego modelu - może się komuś przyda.
W tym przedziale cenowym i przy moim wzroście (ponad 1,9m) były brane 3 modele :
1. Dacia Duster FL - silnik benzynowy 1.6 115kM od Qashqaia bez turbo
2. Honda Jazz FL - silnik 1.3 102kM bez turbo
3. Hyundai ix20 FL - 1.6 125kM
Dacia nowa od stycznia 2018 produkowana po FL - 7.0tys tańsza - niestety soft od kompa nawala w wysokich temperaturach - temat znany forum i olewany przez ASO - wiadomo nowy model testują sami klienci
Honda w tym przedziale cenowym nie doposażona - na stalówkach, biała i klima manual. W porównywalnym wyposażeniu droższa o 7.0tys (no i czeka się ok. 6miesięcy na zamówiony model)
ix20 - wybrany po promocji letniej a'la last minute i nie żałuję nawet z jego drobnymi bolączkami opisywanymi na tym forum :lol:
Także witam i oczywiście na razie polecam....

Dider 

Kolor: Czarnym
 #10  Wysłany: 2018-08-05, 18:23   

Mogłeś sprawdzić jeszcze Kia Venga - bliźniaka ix20

MERCI_HKP 

#11  Wysłany: 2018-08-19, 20:57   

Zgadza się podzespoły te same ale przód nowego FL nie do pobicia..
Także przy zakupie nowego oddałem swoje 32 letnie stare auto ( W124), czego nie oferowała KIA. Aktualnie teraz w wakacje trwa Last Minute w Hyundaiu...
Szkoda tylko że trzeba brać tylko z wyprodukowanych modeli - zmiana normy euro 6 na 6+ dlatego jest wstrzymana produkcja nowych.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-09-25, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  

pigabo1964 

#12  Wysłany: 2018-08-22, 17:33   

A ja kupiłem właśnie ix20 comfort (a raczej żona)miała być venga ale hmmmm "budowa" mojej [połowicy] 160 < zmusiła nas do zakupu Hyundaia dlaczego ? Bo okazało sie że przybliżając fotel kierowcy w Kii żona dobijała piszczelami do obudowy pod kierownicą taka uroda żony albo samochodu? A co ciekawe rozważaliśmy też zakup i20 ACTIVE ale ....tam znów wystąpił taki problem fotel na maksa do przodu i na płaskiej podeszwie małżonka praktycznie nie sięgała do pedałów ....A i jeszcze jedno czy wszyscy faceci na tym forum nie zauważyli RZĘS jakie ma Hyundai ix20 na kloszach przednich świateł tak jak moja lepsza połowa ???!!!!

nowe.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 2,44 MB

pigabo1964 

#13   Wysłany: 2018-08-31, 08:24   pigabo1964

Własnie zrobilismy wypad do Zakopanego naszym nowym autkiem (patrz post wyzej} 300 km tam i z powrotem srednie spalanie równo 6 L.Czyli jest o.k.

ELETomek 

Kolor: biały
 #14  Wysłany: 2018-08-31, 23:25   

Cytat:
pigabo1964

Utargowaleś coś przy zakupie? Mam też zamiar kupić ix20. U jednego dealera 60500pln za białego 1.6 comfort mi zaoferowali. Autko z ekspozycji. U drugiego 61700 i sztywno się tego trzymają. Też biały z ekspozycji.

pigabo1964 

#15  Wysłany: 2018-09-04, 10:51   pigabo1964

U mnie wyglądało to troszke inaczej gdyż "walczyłem na 2 fronty"zostawiałem stare auto w rozliczeniu i targowałem się ojego cene (żeby nie pomniejszyli mi ceny o premie
za odkup ) no i targowałem się o nowy samochód generalnie dostałem cene 62200 1,6 -comfort- Platinium Silver (Perłowy U3S)Auto nowe.Bez przebiegu.

Odpowiedz do tematu