Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[i20 PB] Kampanie naprawcze, Technical Service Bulletin
Autor Wiadomość
kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #1  Wysłany: 2015-07-15, 22:04   [i20 PB] Kampanie naprawcze, Technical Service Bulletin

Akcje naprawcze i biuletyny dla ASO jak usuwać usterki fabryczne dotyczy i20

http://www.team-bhp.com/f...t-also-bad.html

de_assis 

#2  Wysłany: 2015-07-16, 21:18   

Dzięki kolego.

Szkoda ze niektore barany z ASO nie wiedza ze maja taki system w swoim komputerze, wszystkim by zylo sie lepiej

Jacaw 

Kolor: czerwony
 #3  Wysłany: 2015-07-16, 23:47   

Dzięki za namiar, ale niestety angielski to dla mnie raczej język obcy, więc może ktoś się już przez to przegryzł i może mi powiedzieć, czy jest tam coś ciekawego dla i20 z 2011 (silnik 1.2, wersja Comfort) ?

Kudłaty_1975 

Kolor: czarny
 #4  Wysłany: 2015-07-17, 06:14   

Jak dobrze zrozumiałem, to sprawa dotyczy defektu/usterki układu kierowniczego/wspomagania/kolumny kierowniczej wydającego głośne dźwięki, stukanie na wyboistych drogach. Podane są dwa sposoby/zalecenia naprawy.

Przypadek A dotyczy modeli i20:
wyprodukowanych w latach: 23.07.09 ~ 31.07.10
o numerach VIN: 073867 ~ 207656

Przypadek B dotyczy modeli i20:
wyprodukowanych w latach: 01.12.08 - 22.07.09
o numerach VIN: 016366 ~ 073866

Mi się chyba udało. Mój jest z czerwca 2011, ale nigdy nic nie wiadomo.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#5  Wysłany: 2016-07-19, 18:18   

TSB (Technical Service Bulletin) i20 zebrane w jednym miejscu. Miłego przeglądania :-P

https://www.dropbox.com/s...ql4vP6PQAa?dl=0

steyr 

Kolor: Ciemny:p
 #6  Wysłany: 2016-07-19, 22:11   

Trzeba się logować żeby to zassać?

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#7  Wysłany: 2016-07-19, 22:34   

Sam nie wiem. ale możesz pobrać z tej strony (trzeba klikać na błękitny napis "здесь") http://www.hyundai-i20-cl...read.php?t=2838

steyr 

#8  Wysłany: 2016-09-17, 21:31   

Cześć,

a ja sie zapytam czy ktoś skorzystał z tej kampanii? U mnie właśnie stuka przekładnia. Zwłaszcza słychać na postoju jak się kręci kierownicą z chwilą jak się chce zmienić kierunek obrotu głównie z prawego na lewy. Czy może ktoś wie gdzie można dostać te poprawione elementy przekładni z biuletynu? Na naprawę przez Hyundai nie liczę, niech chociaż mi dadzą info gdzie mogę to kupić :!:

matejo
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2016-10-18, 20:29   

Ponawiam zapytanie, czy ktoś wiercił temat akcji serwisowej? Ostatnio kolega wymienił dwumas w Hondzie na używkę, padł mu i ktoś podpowiedział, poczytaj akcje może był wadliwy, poczytał, i okazało się, że faktycznie ASO Hondy prowadzi akcje naprawcze, wymienili mu na nowiutki dwumas i teraz pojeździ dłuższy czas ;)

Napisałem dzisiaj maila do Hyundaia i czekam na odpowiedź, jeżeli ten rosyjskojęzyczny załącznik był ok, to mój załapie się na lakierowanie drzwi przy klamce, wymianę uszczelki przy piszczącym sprzęgle i bardzo słabo działająca skrzynia biegów szczególnie biegi 1, 5 i R.

Na wszelkie zamieszczone uszczelki też bym się nie pogniewał ;) Dam info jak coś się dowiem

de_assis 

#10  Wysłany: 2016-10-18, 21:49   

Czyli darmowa naprawa po gwarancji bo nie przeprowadzono u Ciebie akcji która powinna być zrobiona u wszystkich?

matejo
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2016-10-18, 21:51   

no tak to zadziałało w Hondzie.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2016-10-19, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  

Jacaw 

Kolor: czerwony
 #12  Wysłany: 2016-10-19, 07:29   

steyr napisał/a:
Cześć, a ja sie zapytam czy ktoś skorzystał z tej kampanii? U mnie właśnie stuka przekładnia.

Jestem właśnie po wymianie przekładni, ale nie w ramach tej akcji - teoretycznie mój jest z 2011 więc się na to nie łapał, ale normalnie na resztkach gwarancji, która się skończyła w czerwcu... jednak stuki wyszył podczas ostatniego 5-tego przeglądu (kilka dni przed końcem gwarancji).
Wpierw było podejrzenie, że to zawieszenie, czyli na mój koszt naprawa, ale okazało się, że to przekładnia. Musiałem nieco poczekać, bo przez 4 miesiące ustalano, czy gwarancja to obejmuje i ogólnie jak to zrobić, skoro już jestem po. Na szczęście się udało i w zeszły piątek mi wymienili.

Możesz ewentualnie zadzwonić do ASO Autokopex w Katowicach (tam mi to robili) i może Ci powiedzą jakie ma oznaczenia ta część, albo gdzie to kupić. Chociaż u mnie chyba wymienili całą przekładnię i nie wiem czy sami się orientują jak przekładnie naprawić.

matejo
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2016-10-19, 16:22   

Odpisali mi że aktualnie nie ma żadnych akcji, al wysłałem im paczkę z ww. linku po rosyjsku , zobaczę czy coś zdziałam

steyr 

#14  Wysłany: 2016-10-21, 21:15   

Ja napisałem do kilku hurtowni w PL, wysyłając im link z ang. strony odnośnie biuletynu na akcje naprawczą przekładni. Nigdzie nie mają takich zestawów naprawczych, a jeden serwis mi"niby" sprawdził po nr. Vin auto, i podobno "moje" auto przeszło wszystkie akcje naprawcze :!: Napisałem też do Hyundai Polska, automat przyjął zgłoszenie i kazał czekać na kontakt z ich strony. I tak już czekam chyba 2 miesiące.

matejo
[Usunięty]

#15  Wysłany: 2016-10-22, 08:49   

krótko mówiąc, mają gdzieś klienta, liczyłem, że jak im wyślę te biuletyny to coś wskuram, jeszcze muszę napisać maila do UOKIK, że wszędzie są akcje tylko w Polsce nie ma

Odpowiedz do tematu