Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fe, niskie, obroty, santa, silnika, sm

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 22:41
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
Autor Wiadomość
apodko
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-02-03, 19:21   [Santa Fe SM] Niskie obroty silnika

Panowie czy ktoś może mi pomóc, mam problem z obrotami silnika na biegu jałowym ponieważ według wskazania licznika wychodzi na ok. 700-800 obrotów jest to stanowczo za mało ponieważ podczas postoju strasznie w aucie wszystko drga a po dodaniu gazu do około 900-950 auto przestaje drgać i jest wszystko w porządku. Byłem w Hyundaiu na komputerze i wychodzi wszystko w porządku. Koło dwumasowe nie wchodzi w grę ponieważ mam wymienione sprzęgło na standardowe beż koła masowego ponieważ Hyundai w tym modelu tak zaleca. Wymieniłem już termostad i czujnik temperatury płynu chłodzącego i dalej nic.
Komputerowo nie ma możliwosci podniesienia obrotów silnika wiec o co chodzi !
Ostatnio zmieniony przez Brt 2012-02-27, 19:54, w całości zmieniany 2 razy  

stolek6
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2012-02-03, 20:53   

Te obroty sa chyba ok. A nie masz czasem poduszek silnika/skrzyni rozwalonych?

apodko
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2012-02-04, 09:14   

W hyundaiu sprawdzali i powiedzieli że są dobre. Najdziwniejsze jest to że auto jak jest na luzie i jeszcze jedzie nie ma drgan dopiero jak stanie obroty całkowicie spadają do ok. 700 i zaczyna się trzęsionka.

stolek6
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2012-02-04, 09:30   

A sprobuj moze odlaczyc przewod podcisnienie do przepustnicy od kolektora dolotowego. Ja jezdze na stale z odlaczonym bo mi akurat falowaly obroty na luzie. Moze nie pomoze , ale sprawdzenie nic nie kosztuje, a ta przepustnica wplywa na wolne obroty wlasnie. Ta przepustnica jest miedzy chlodnica a silnikiem, pod plastikowa oslona silnika. Ale przewod odepnij przy intercoolerze.

apodko
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-02-04, 11:41   

Ok. jak mrozy puszczą spróbuję podziałać.

stolek6
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2012-02-04, 12:13   

To jest ta przepustnica i taki cienki gumowy przewod idacy wlasnie z intercoolera. Sciagasz go z tej metalowej rurki. Na zdjeciu mam zdjeta oslone plastikowa silnika, ktora jak jest calosc to zaslania.

dd2c4a44f7a1a1a9gen.jpg
Plik ściągnięto 1023 raz(y) 62,75 KB

Ostatnio zmieniony przez stolek6 2012-02-04, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  

apodko
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2012-02-04, 12:42   

Ok. dzięki za zdjęcie i jutro podejdę na parking i spróbuję odłączyć tą rurę i zobaczymy jaki bedzie efekt.

stolek6
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2012-02-04, 15:08   

Spoko. Nie zaszkodzi sprobowac, zwlaszcza ze robota zadna i niczym nie ryzykujesz ja bez tego jezdze juz pol roku

apodko
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2012-02-05, 10:38   

Niestety nic nie dało odłączenie tego wężyka, ale dzięki za podpowiedż.

ŁOWCZY
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2012-02-14, 09:48   

Witam,
Koledzy mam podobny problem z drganiami na wolnych obrotach. Wszystko się dzieje po rozgrzaniu silnika. Jak jest na luzie i się jeszcze toczy niema drgań, jak tylko stanę i obroty spadną do około 700 zaczyna wszystko lekko drgać.
Powiedzcie czy jest szansa f=gdzies wyregulować obroty.

apodko
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2012-02-14, 19:56   

Kolego jak zlokalizujesz i usuniesz tą usterkę bardzo proszę napisz, ja mam to samo i nikt nie potrafi mi doradzik i usunąć tej usterki a w hyundaiu twierdzą że wszystko jest w porządku.

ROTHMANS
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2012-02-26, 14:39   Obroty silnika

Tak jak w temacie jakie powinny być obroty silnika na biegu jałowym ?
Macie tak jak na zdjęciu ?

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #13  Wysłany: 2012-02-26, 15:05   

Ja mam podobnie - minimalnie wyżej ale w normie

Hulltay 

Kolor: srebrny metallic
 #14  Wysłany: 2012-02-26, 15:12   

U mnie również jakieś 2mm wyżej niż Twoje wskazanie, widzę że sprawdzałeś na ciepłym silniku, to tak jeszcze dodam że u mnie na zimnym jest prawie tysiąc obr, ale to pewnie kwestia konta wyprzedzenia wtrysku czyli tzw ssanie (działa kilkadziesiąt sekund) i obroty wracają do nominalnych.

volcan 
nafciarz

Kolor: czarny
 #15   Wysłany: 2012-02-26, 16:20   Re: Obroty silnika

ROTHMANS napisał/a:
Tak jak w temacie jakie powinny być obroty silnika na biegu jałowym ?
Macie tak jak na zdjęciu ?

Obrazek

Bardzo podobnie - praktycznie na równo z kreską, przy której jest na zdjęciu wskazówka.

Odpowiedz do tematu