Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: getz, najlepiej, pobrac, pozycyjnych, skad, swiatel, sygnal, wlaczenia

[Getz] Sygnał włączenia świateł pozycyjnych -skąd najlepiej pobrać?
Autor Wiadomość
Kurako
[Usunięty]

#16  Wysłany: 2012-02-03, 17:46   [Getz] Sygnał włączenia świateł pozycyjnych -skąd najlepiej

Witam, jak w temacie, skąd najlepiej pobrać sygnał włączenia świateł pozycyjnych w Hyundai Getz 04?

żeby jak najmniej autko rozkopać :P

marekityle 

#17  Wysłany: 2012-02-05, 15:22   

Kurako napisał/a:
a przycisk do przeciwmgielnego

według schematu to przyciski od przednich i tylnych świateł przeciwmgielnych są podświetlane, zaciski 1 i 2 przycisku.

gacus2004
[Usunięty]

#18  Wysłany: 2012-02-05, 16:05   

Awaryjne mają podświetlenie,w moim byłym gacku często się nieświeciły jak stuknąłem ręką w konsolę to podświetlenie działało. Z tego co pamiętam to przeciwmgielne było podświetlone.

albert 

Kolor: srebrny metallic
 #19  Wysłany: 2012-02-05, 18:24   

W moim gacku podświetlone są przednie i tylne przeciwmgielne oraz awaryjne.

Kurako
[Usunięty]

#20  Wysłany: 2012-03-03, 11:22   

witam, nie wiem, czemu ale rozebrałem manetke, do pobrania tergo sygnału i poniosłem kompletną porażkę.. :( wziąłem sygnał ze świateł pozycyjnych, lecz po podłączeniu diód do manetki, diody świecą w pozycji OFF a w kazdej innej się wyłączają.. strasznie mnie to zdenerwowało ;) to skąd najlepiej wziąć te napięcie po światłach pozycyjnych ? z przycisku ogrzewania tylnej szyby ?

marekityle 

#21  Wysłany: 2012-03-03, 18:42   

Kurako napisał/a:
diody świecą w pozycji OFF a w kazdej innej się wyłączają

bo o ile pamiętam to getz ma wyłączniki na potencjale - a bezpieczniki na + zasilania
ps
jak już masz przewody przy kiewrownicy to naprościej przepiąć je poz zaciski nr 1 i 2 pokrętła regulacji świateł :mrgreen:

skali 

Kolor: czarny
 #22  Wysłany: 2012-03-03, 19:51   

Dyskoteka :|
Kiedyś byłem młody i głupi to też bawiłem sie w takie pierdy w Scoupe montując ledy podświetlające klapki Kubota. Plus dajesz bezpośrednio z aku lub obojętnie jakiego osprzętu który ma zasilanie podczas przekręcenia stacyjki np. zapalniczka czy radio, dajesz jakiś malutki bezpiecznik po drodze, minus do obojętnie jakiej śrubki. I dochodząc do konsensusu mojej wypowiedzi.. Dajesz dyskretny włącznik/wyłącznik (1/0) w jakimś równie dyskretnym miejscu i po zawodach, 30 min roboty. Nie trzeba do tego miec skończonych studiów ani uprawnień elektroenergetycznych do 15kV :oops:

Niedługo padnie pytanie jak zamknąc drzwi w moimi Hyundai`u zużywając jak najmniej spożytkowanej przez cały dzień siły..

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3337 :)

Kurako
[Usunięty]

#23  Wysłany: 2012-03-04, 02:08   

skali napisał/a:
Nie trzeba do tego miec skończonych studiów ani uprawnień elektroenergetycznych do 15kV :oops:
skali, nie wiem po co te wymądrzanie, nie chcialem miec ich na osobny włącznik, tylko na włącznik świateł.. :) już sobie poradziłem, jutro wrzuce fotki :)

ZacnyRycerz
[Usunięty]

#24  Wysłany: 2012-03-04, 09:54   

Podświetlenie dywaników to przeważnie w wygodnych dupo i tatusiowozach.
Czy aby wioska nie wyjdzie? ;-)

Kurako
[Usunięty]

#25  Wysłany: 2012-03-04, 10:17   

nie, nie ma wioski, przynajmniej dla mnie :) ja tym autem jeżdżę i mi się podoba :) to wystarczy :) Pasuje pod kolor podświetlenia zegarów i wnętrza :)

ZacnyRycerz
[Usunięty]

#26  Wysłany: 2012-03-05, 09:20   

Chyba podczas jazdy butów nie oglądasz?
Ja bym włącznik podpiął pod lampkę otwierania drzwi, i zapodał opóźniacz.
Wtedy podświetlałoby gdy wsiadasz lub wysiadasz, i po 30sek gasło.
Ale to moje zdanie ;-)

Odpowiedz do tematu