Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: centralnego, eu4, pilot, programowanie., sonata, zamkaalarmu

[Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.
Autor Wiadomość
pomaran
[Usunięty]

#1   Wysłany: 2015-03-21, 00:48   [Sonata EU4] Pilot centralnego zamka/alarmu - programowanie.

Witam,

Jaka jest procedura dodawania (kodowanie) nowego pilota do oryginalnej centralki alarmowe?

Przy zakupie samochodu nie otrzymałem żadnego pilota a jedynie kluczyki (M - czarny) i chyba jeden serwisowy (niebieski) tak więc samochód jest otwierany/zamykany jedynie kluczykiem.

Na jednym z portali aukcyjnych zakupiłem pilota i chciałbym go zestroić z centralką. Opisywana w internecie metoda z kluczykiem na ACC in przełącznikiem centralki na SET nie powiodła się. Poniżej załączone zdjęcia centralki i pilota 433,92MHz.

Edycja opisu tematu, bo się znaki diakrytyczne rozkodowały. tekla

IMG_1930.jpg
Control Unit
Plik ściągnięto 576 raz(y) 220,08 KB

P1040692.jpg
Pilot 433MHz
Plik ściągnięto 319 raz(y) 775,46 KB

Ostatnio zmieniony przez tekla 2015-04-01, 22:38, w całości zmieniany 2 razy  

e-tomek
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2015-03-21, 17:14   

Cześć, czytnij sobie ten temat:
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6822
Możliwe, że masz alarm ... który nie jest aktywny - nie działa, ponieważ otwierasz i zamykasz samochód kluczykiem.

pomaran
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2015-03-21, 20:20   

Tak może być że jest zablokowany. Centralka sama w sobie posiada antenę i przełącznik (SET, OFF) do programowania - sprawdziłem. Mam też syrenę i przycisk pod maską.

Tylko teraz taka kwestia:
1. Jak odblokować alarm?
2. Skoro ETACS kontroluję alarm tak więc sygnał radiowy odebrany przez Control Unit musi być dalej przekazany do ETACS i otworzyć drzwi i pokrywę bagażnika. Na załączonym schemacie jest tylko jedna możliwość via Code Save sygnał. Bez narzędzia diagnostycznego się chyba nie obejdzie?
3. Jeżeli alarm był nigdy nie włączony (uzbrojony) z pilota to nie widzę większego problemu żeby otwierać i zamykać samochód z kluczyka.

Pytałem w serwisie i powiedzieli że nowy pilot z programowaniem to około 500pln.

Alarm.png
Plik ściągnięto 2337 raz(y) 218,78 KB

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #4  Wysłany: 2015-03-21, 21:05   

Pomaran podaj numer vin bo bez tego nie "rozbieriosz" tego co tam pod maską u Ciebie. Na drugim zdjęciu jest centralka od immo :lol:

pomaran napisał/a:
kluczyki (M - czarny) i chyba jeden serwisowy (niebieski)

pomaran
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2015-03-21, 21:18   

Witam kosmos2011,

mój vin: KMHEN41BP5A131494

Wg powyżej załączonej instrukcji mam jeden kluczyk główny i jeden identyfikacyjny.

Rozumiem że to centralka od IMO ale w dalszym ciągu ma antenę i informacje o czestotliwosci radia (433,92MHz) czyli chyba odbiera komendy z pilota?

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#6  Wysłany: 2015-03-21, 22:50   

Nie dziwie się że nie ma pilotów prawie 300 tyś km przebiegu to nie mało.

Centralka od immo to jedno, a druga centralka od centralnego zamka to co innego.

Wygląda to tak

Centralka immo na rysunku część o numerze 95400

Centralka alarmu i centralnego zamka 95410F

Pilot 95760

http://epc.japancars.ru/h...WdlNTA9PQ%3D%3D

http://www.justanswer.com...so-i-lurch.html

e-tomek
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2015-03-21, 23:52   

Alarm jest aktywny jak zamkniesz pilotem. Mnie chodziło o to, że ... masz alarm, ale nie możesz go używać, bo zamykasz kluczykiem, dlatego fajnie mieć pilota, który uaktywni ten alarm.

pomaran
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2015-03-22, 01:26   

... już prawie 300k i jeszcze nawet jakoś jeździ :) Trochę ruda daje o sobie znać.

Skoro piszesz że moduł IMMO i Centralny to dwie różne rzeczy czyli moje rozumowanie jest całkowicie błędne. Gdzie mogę znaleźć ten moduł od Centralnego?

Moduł IMMO ze zdjęcia w temacie ma informacje o dwóch częstotliwościach 134kHz i 433Mhz (real photo z mojego samochodu). Czy przypadkiem nie jest to moduł zespolony IMMO+Centralny Zamek? Na załączonym zdjęciu widać jak to wygląda w całości (zdjęcie znalezione gdzieś w necie) plus real photo ze złącza IMMO mojego samochodu i przełącznika (OFF, SET).

Filmy z youtube już przeglądałem - wychodzi że maja trochę inną centralkę niż moja. Procedurę programowania robiłem ale pilot dalej nie działa. Dodatkowo gdzieś wyczytałem że trzeba przekręcić stacyjkę w pozycję ACC kluczykiem identyfikacyjnym i dopiero przycisk w pozycję SET i Zamknij na pilocie.

@e-tomek
Ok. Właściwie to chodzi mi tylko żeby zamykać i otwierać centralny z pilota.

ten typ ja mam.png
Plik ściągnięto 300 raz(y) 293,67 KB

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#9  Wysłany: 2015-03-22, 19:16   

pomaran napisał/a:
Gdzie mogę znaleźć ten moduł od Centralnego?

Pierwszy film 0:23 i wygląda jak na zdjęciu z postu #6

pomaran
[Usunięty]

#10   Wysłany: 2015-03-26, 19:57   

Witam ponownie,

dziś odbyłem kolejną próbę zaprogramowanie/dodania pilota - oczywiście bezskutecznie.

Jak już wcześniej wspomniałem moduł który ja posiadam jest dokładnie taki jak przedstawiony w poście 1 i 8 tak więc różni się od tego z filmu i zdjęcia z postu 6.

Jakieś inne pomysły jak to zgrać ze sobą???

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#11  Wysłany: 2015-03-26, 20:59   

Rozumiem że pod konsolą środkową zamiast modułu z postu #6 masz ten od immo.
Jakie piloty chcesz zaprogramować?

pomaran
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2015-03-26, 22:53   

Dokładnie, pod konsolą środkową mam ten od immo i w mojej opinii też od centralnego gdyż ma antenę (post 8).

A pilot to ten z postu nr 1 (nr części to 95430-3D501) jak również z załącznika poniżej.

Mam nadzieję że pilot jest odpowiedni zresztą ten nr części dostałem od serwisu.

IMG_2205.jpg
Pilot
Plik ściągnięto 127 raz(y) 319,83 KB

IMG_2204xx.jpg
Pilot
Plik ściągnięto 247 raz(y) 327,57 KB

IMG_1930.jpg
IMMO
Plik ściągnięto 469 raz(y) 220,08 KB

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#13  Wysłany: 2015-03-27, 21:19   

Pilot jest taki jak w oryginale więc jest ok. Według vin z anteną są w Twoim aucie dwie centralki jedna od immo druga od alarmu i centralnego zamka.

Na rysunku 95410F i 95400.

http://epc.japancars.ru/h...WdlNTA9PQ%3D%3D

Mam tylko wątpliwość centralka immo w Twoim egzemplarzu ma numer 95420-3D000, a wg vin powinna być 95420-3D001.

Poszukaj jeszcze tej drugiej centralki pod kierownicą lub z jej lewej strony.

pomaran
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2015-03-31, 23:57   

Czy ma ktoś schematy elektryczne do mojego modelu samochodu? Znalazłem jakieś na necie ale do końca nie pasują do mojego auta (np brakuje info o centralnym zamku, elektrycznej regulacji świateł współpracującej z DRL)

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#15  Wysłany: 2015-04-01, 20:46   

pomaran napisał/a:
Czy ma ktoś schematy elektryczne do mojego modelu samochodu?

https://service.hyundai-motor.com:444/euro5/login.tiles zakładka ETM.

Odpowiedz do tematu