Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fe, ida, mrozy, santa, sm

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 22:44
[Santa Fe SM] Idą mrozy....
Autor Wiadomość
OlafLarry
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-01-30, 08:34   [Santa Fe SM] Idą mrozy....

A właściwie już są. Czy właściciele dieselków mają jakieś sprawdzone sposoby na odpalanie Santek pod chmurką? U mnie było dzisiaj rano -21.... odpaliłem z pewnym trudem, a ma być jeszcze zimniej.... Jak u Was z odpalaniem?
Ostatnio zmieniony przez IgoReCzeK 2012-02-07, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

Hulltay 

Kolor: srebrny metallic
 #2  Wysłany: 2012-01-30, 09:12   

U mnie dzisiaj o 7 rano było -23,5, Sancio zapalił za trzecim razem, oj ciężko mu było ;) Kręcił ciężko ale wydaje mi się że problemem było mocno zmarznięte paliwo.

BMsw
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2012-01-30, 20:05   

Podlaskie -24 zapalił na strzał , ale w zbiorniczku arktic zalany ;-) ))))

Hulltay 

#4  Wysłany: 2012-01-30, 21:46   

Wieczorny test przy -17 i kopie jak źrebak od jednego strzału :) oby tak dalej.

fooxtom
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-01-30, 23:37   

Niestety odpala ale z problemami. Zauważylem ze jak rusze go wieczorkiem to z rana łatwiej odpala.
Przykładowo przedwczoraj wróciłem do domu po 16, a następnego dnia ok. 12 w południe odpalił dopiero za 4-5 razem (temperatura ok. -13.5 C- tak przynajmniej pozywał Sanciak). Wczoraj zgaszony po 21 i dzisiaj z rana (przed 8) za drugim przekręceniem (temperatura -15.5) juz terkotał.
Ogólnie mam dość zimy i kombinuje co może polepszyć odpalanie (świece zmienione w poprzednim roku gdy też pojawiały się problemy przy porannym odpalaniu). Szukać magika który poszuka czy układ wtryskowy jest ok, czy ten typ tak po prostu ma jak mawiają niektórzy...

Waldemar 

Kolor: Ryszawy
 #6  Wysłany: 2012-01-31, 10:30   

Ja myślę że to wtryski , trzeba by dać do sprawdzenia i człowiek wtedy wie na 100% co mu dolega lub szuka dalej , powinien odpalać od strzała ja zrobiłem pompę i wymienili czujnik ciśnienia na listwie i pali od kopa

OlafLarry
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2012-01-31, 11:23   

Dzisiaj w nocy było już -25. Na szczęście poszedłem po rozum do głowy i okryłem maskę od dołu aż do ziemi, a raczej śniegu, szczelnie trzema kocami. Efekt taki że odpaliłem od strzała. Polecam - niby nic, nie dużo roboty a pomaga.

Hulltay 

#8  Wysłany: 2012-01-31, 12:16   

O super patent!, dzisiaj z niego skorzystam tym bardzie że mój aku się na mnie dziś obraził i nie pogadał rano :( także po naładowaniu pod kocyki :)

No i niestety mrozy pokazały gdzie jest miejsce mojego akumulatora, skubaniec się skończył :( cały dzień ładowania w ciepełku i nic, beknął ze dwa razy i podziękował za współpracę. Musiałem uszczuplić budżet - padło na Bosch Silver S4 95Ah/830A (mocniejszy niż miałem) pierwsze odpalenie po całej nocy i dniu pod chmurką i... jeden strzał i aż miło słuchać silniczka :) Jutro będą dalsze testy na nowej baterii a nocka pod kocykiem :)

stolek6
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2012-02-01, 00:05   

No Hultay to nie pozalowales grosza na baterie z wyzszej poleczki :lol:
Jeszcze dobrze jest miec duzo paliwa w zbiorniku, podobno mniej parafiny sie wtedy wydziela.
Fooxtom ten typ tak nie ma , mi po nocy -20 , rano -15 pali na dotyk po podwojnym podgrzaniu swiec.
P.S. wogole to witam po dlugiej przerwie Panowie :-)

Hulltay 

#10  Wysłany: 2012-02-01, 07:45   

No... prawie pięć stówek poszło, ale warte to było porannego spokoju, dzisiaj rano -22 i od strzała zakręcił :)

Waldemar 

Kolor: Ryszawy
 #11  Wysłany: 2012-02-01, 09:36   

Mam takie pytanie lejecie do swoich paliwek depresatory?Ja w tamtym roku dawałem z 2 razy a w tym jeszcze nie , ale chyba dodam dzisiaj doleje bo boję się że parafine może wytrącić z paliwa -19.5 C i tak się utrzymuje od kilku dni!

Grzech61 

#12  Wysłany: 2012-02-01, 09:40   

Kiedyś do zwykłego diesla dolewałem naftę - absorbuje wodę w ON.W TDI,czy CRDI nie próbowałem tego i leję czysty ON (zimowy)

Hulltay 

#13  Wysłany: 2012-02-01, 10:11   

Jak na razie też leję czysty On bez dodatków i odpala:)

stolek6
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2012-02-01, 12:00   

Ja nigdy nie dolewalem tego typu dodatkow i zawsze bylo ok. Mysle ze ropa jest teraz duzo lepsza niz 20 lat temu , kiedy bez dodatkow byl problem.

Hulltay 

#15  Wysłany: 2012-02-01, 12:08   

Poza tym Panowie pod filtrem mamy osadnik wody (a nad podgrzewacz paliwa:) ), także jeśli nawet wytrąci się ona w ON to nie powinna się dostać do układu wtryskowego.

Odpowiedz do tematu