Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: getz, panelu, rozbiorka, sterowania, szybami

[Getz] Rozbiórka panelu sterowania szybami.
Autor Wiadomość
Kurako
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-01-26, 18:05   [Getz] Rozbiórka panelu sterowania szybami.

Witam, jak w temacie, czy ktoś już rozbierał panel, przycisków do sterowania szybami? i czy wie ktoś jaka żarówka podświetlająca tam wchodzi?

klodek
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2012-01-26, 21:02   

ja próbowałem.... jak na moje niezbyt fachowe oko, przycisk (szyba w górę i w dół) jest nierozbieralny. przynajmniej mój z prawych drzwi (jakiś czas temu walczyłem z nim, trochę go zmacerowałem... jak nie świecił tak dalej nie świeci.)

Kurako
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2012-01-26, 21:40   

czyli żarówki się w nim nie da wymienić?:>

klodek
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2012-01-27, 22:13   

próbowałem, bezskutecznie... nawet nie dostałem się do niej... nie wiem jaka to jest, ale musi być mała....

Kurako
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-01-27, 22:21   

zadzwonie do ASO sie zapytać :)

Zbyszek 

Kolor: biały
 #6  Wysłany: 2012-01-27, 22:27   

Sądzisz, że Ci powiedzą? Nie licz na to. Poza tym wątpię żeby w ASO naprawiali takie rzeczy. Po prostu wymieniają panel na nowy.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #7  Wysłany: 2012-01-27, 23:01   Re: Rozbiórka panelu sterowania szybami.

Kurako napisał/a:
Witam, jak w temacie, czy ktoś już rozbierał panel, przycisków do sterowania szybami? i czy wie ktoś jaka żarówka podświetlająca tam wchodzi?

Znalazłem coś Takiego i Takiego

Kurako
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2012-01-28, 10:21   

kosmos, uwielbiam te twoje ruskie strony :D

[ Dodano: 2012-01-28, 10:30 ]
pomimo tego ze widze co on robi i tak nie wiem, jak to zrobić :D nie wiem po co on tą całą zworke lutuje...

[ Dodano: 2012-01-28, 11:10 ]
bede cos działał w tym temacie :) zobaczymy :))

Fazi
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2012-01-28, 13:13   

Z moich doświadczeń wynika że w przyciskach sterujących nie da się wymienić żarówki ;-) - bo jej tam nie ma :mrgreen: . W przyciskach sterujących są zamontowane diody na płytce elektronicznej. A żeby się do niej dostać to trzeba rozebrać cały przycisk :-/ ale nie jest to takie proste i w każdym razie mi się nie udało - efekt zakup całkowicie nowego przycisku.

Kurako
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2012-01-28, 13:16   

ale z filmiku powyzej wynika że da sie :P
:) wiec sprobujemy :D

Fazi
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2012-01-28, 13:52   

:roll: Kurako - czytaj dokładnie posty. Napisałem że żarówek się nie da bo ich nie ma! Są diody!

Żeby zmienić podświetlenie lub naprawić bo nie świeci któryś przycisk musisz go rozebrać i przelutować diody. A jak już koledzy wspomnieli wcześniej nie jest to takie proste. Ja próbowałem (mówię o pojedynczym przycisku a nie całym panelu po stronie kierowcy) i połamałem plastik tego przycisku. Jest bardzo twardy i kruchy.

Co do filmiku to zastanów się najpierw co ten gość robi? ) bo z tego co ja widzę to on lutuje tylko zworkę dzięki której szyba automatycznie sama opada i się unosi. Ty pytasz o żarówki podświetlenia przycisków a filmik pokazuje całkiem coś innego. W żadnym momencie na filmiku nie jest wymieniana żarówka ;-)

Kurako
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2012-01-28, 13:55   

no wiem, ale jest pokazane jak wyglada przycisk od wewnątrz, i widać gdzie są diody :) i z tego co widać, nie wygląda to jakoś na bardzo zaawansowana czynność.

Fazi
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2012-01-28, 13:58   

Od razu tak trzeba było ;-) że chcesz zobaczyć przycisk. Jak się przy okazji uda na jakiś spocik wyrwać to ci ten mój przycisk przywiozę pokazać. Sobie go pooglądasz i zobaczysz jakie to ustrojstwo ;-) i że nie ma tak łaps.

Kurako
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2012-01-28, 14:00   

ale on ten przycisk na filmiku przecież rozebrał, i dioda jest tam już w zasiegu reki ?

Fazi
[Usunięty]

#15  Wysłany: 2012-01-28, 14:07   

Dokładnie tak dioda jest praktycznie w zasięgu ręki, ale on rozebrał cały panel. A w przypadku np. tylnych drzwi lub drzwi pasażera masz sam pojedynczy przycisk i wtedy już nie jest tak łatwo. No chyba że akurat w Lantrze jest tak ciężko a Getz już ma inne prostsze rozwiązanie.

Odpowiedz do tematu