Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cb, cb, gdzie, montujecie, radia, radio

Przesunięty przez: tekla
2014-06-12, 19:06
[CB Radio] Gdzie montujecie CB radia?
Autor Wiadomość
kicek83 

Kolor: srebrny metalik
 #1   Wysłany: 2014-06-12, 13:44   [CB Radio] Gdzie montujecie CB radia?

Witam wszystkich użytkowników.
Mam pytanie tak jak w temacie gdzie montujecie CB RADIA w swoich Hyundaiach ix35 żeby to jakoś ładnie wyglądało. Proszę o jakieś podpowiedzi ewentualnie foto jak to wygląda.
Dzieki i pozdrawiam

ed. Przesunięcie wątku, tagi. tekla
Ostatnio zmieniony przez tekla 2014-06-12, 19:08, w całości zmieniany 2 razy  

gurszczak 

Kolor: Blue :)
 #2  Wysłany: 2014-06-12, 16:15   

Ja u siebie zamontowałem na słupku po stronie kierowcy na taśmę dwustronną. Do momentu kiedy nie było upałów było ok w dni ciepłe niestety radio się odkleja (mimo zastosowania taśmy z rzepem 3M) :( gruszka leży sobie przy siedzeniu. Dodatkowy głośnik zamontowałem pod siedzeniem.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #3  Wysłany: 2014-06-12, 18:27   

Kicek83 zapraszam tutaj http://hyundaiklub.pl/for...p?p=55876#55876 i dodaj tag do tematu.

kicek83 

#4  Wysłany: 2014-06-12, 18:46   

gurszcak ale to z lewej strony? Nie przeszkadza ci podczas wciskania sprzegla?

gurszczak 

Kolor: Blue :)
 #5  Wysłany: 2014-06-12, 20:22   

kicek83 napisał/a:
gurszcak ale to z lewej strony? Nie przeszkadza ci podczas wciskania sprzegla?

Kolego na słupku gdzie zamontowane są pasy ;) pomiędzy siedzeniem a słupkiem ;) ja jestem leworęczny wiec dla mnie miejsce idealne tylko powierzchnia jest do du.... I niestety taśma dwustronna sie odkleja muszę jakiś inny patent wykombinowac ...

kicek83 

#6  Wysłany: 2014-06-13, 13:28   

no właśnie dlatego pytam tu i może ktoś fajnie zamontował radyjko i che się podzielić z innymi:)

[ Dodano: 2014-06-14, 10:34 ]
Nie ma chetnych do podzielenia sie informacja jak zamontowali cb w swoich ix35 zeby to ladnie wygladalo??

tekla 
Strażniczka lingwistyczna

Kolor: Ocean Blue metallic
 #7  Wysłany: 2014-06-14, 10:13   

Ja nie mam ix35, ale mam radio.
Moje rozwiązanie: nie montować. Nigdy nie będzie ładnie :P
Gdy używam, to kładę je między siedzeniami, za wajchą od ręcznego. Mam tam otwory na kubki i w tym rejonie radio pasuje idealnie. Gruszkę kładę na kolanach. Nie wiem czemu, zawsze wszyscy się śmieją, że trzymam ją między nogami...

pgaz
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2014-06-16, 13:43   

A kupiłeś już radio CB ?

kicek83 

#9  Wysłany: 2014-06-16, 13:59   

Tak juz jakkis czas mam tylko teraz zmiana autka i nie moge znalesc miejsca zeby ladnie to wygladalo. Radio president teddy

pgaz
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2014-06-16, 16:50   

U mnie też nie widziałem możliwości jedyny pomysł jaki miałem to wsadzić w podłokietnik-schowek nie wiem jak duże jest Twoje radio i jak duży masz schowek.

W końcu sprzedałem radio kupiłem radio typu całe sterowanie w gruszce (lafayette venus) i problem rozwiązany box pod siedzeniem kable poprowadzone pod listewkami i dywanem gruszka wychodzi z podłokietnika.

Do radia cały czas się przyzwyczajam, wbudowany głośnik w gruszkę jest kiepski na ASQ słyszy się z pewnymi szumami, głośnik w box wyłączony bo z dziećmi często jeżdżę. Squelch jest stopniowy chyba z 15 poziomów nie regulowany pokrętłem tylko kombinacją przycisków, fajną opcją jest tzw. tryb monitor tzn wywala wszystkie filtry.

Jeśli chodzi o wbudowanie idealnie, funkcjonalność troszkę do przyzwyczajenia, kiepski odbiór zapewne powoduje antena 32cm ale to było konieczne z nią auto ma 205 cm i jeszcze na parkingach podziemnych nie przytarłem.

PRS
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2014-07-22, 09:59   

Cześć,

w nowej i30 większość standardowych rozmiarów CB można zamontować pod pokrętłem sterowania ogrzewaniem. Bardzo ładnie się chowa. Jak będę miał chwilę to wrzucę zdjęcie.

Czy montował ktoś podwójną antenę (CB i radiową) tzw twincar w nowej i30?? próbowałem to zrobić przy odbieraniu samochodu z salonu, ale powiedzieli, że gwint do mocowania jest za szeroki i uchwyt nie pasuje. Macie może jakieś inne rozwiązania, żeby zamontować podwójną antenę?

Tobi
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2015-04-02, 21:47   

Podłączam się do tematu z tym, że potrzebuję rady odnośnie cb w i 40 stce, bo pomysłu mi brak

[ Dodano: 2015-07-17, 15:23 ]
Siemka jak coś rozwiązałem temat montażu CB

Zamontowałem między słupkiem drzwi a siedzeniem kierowcy, radyjko wrzuciłem w neoprenową skarpetę po tablecie i jako że jestem mańkutem idealnie mi pasuje i nic się nie rysuje nic nie niszczyłem (siedzi na wcisk) czyli idealnie

grzekrys83 

Kolor: Vivid Blue
 #13  Wysłany: 2017-05-08, 06:14   

Witam
Ja w swoim hultaju i30 mam tak zamontowane:

Mikrofon leży w miejscu na kubki.
Antena magnes na dachu z prawego tyłu.

Ostatnio zmieniony przez grzekrys83 2017-05-25, 09:08, w całości zmieniany 3 razy  

weuek 

Kolor: zieleń arktyczna / wyblakły niebieski
 #14  Wysłany: 2017-05-08, 07:35   

grzekrys83 napisał/a:

Mikrofon leży w miejscu na kupki.

Nie śmierdzi gdy go podnosisz? :shock:

GRZECH 

Kolor: Champagne Silver
 #15  Wysłany: 2017-05-08, 09:44   

Mam podobnie zamontowany ale od strony kierowcy od ~5 lat
... nic nie śmierdzi...

co ma śmierdzieć?