Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: centralnego, fe, fe, kodowanie, pilota, santa, santa, sm, zamka

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 22:40
[Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka
Autor Wiadomość
BMsw
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-01-21, 18:25   [Santa Fe SM] Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka

Witam, mam do kolegów pytanie , powoli kończy mi się pilot centralnego zamka i alarmu, zapasowego nigdy nie miałem , mam w związku z tym pytanie czy można dokupić taki sam pilot od innego hyundaia oczywiście od santa fe i przekodować na swoją centralkę . Jeśli tak to jak to zrobić ????
A tak na marginesie to gdzie jest ukryta fabryczna centralka ???
Dane pojazdu Santa fe 2003 crdi 2,0 napęd na przednią ośkę wersja europejska .
Pozdrawiam Wszystkich
Ostatnio zmieniony przez IgoReCzeK 2012-02-07, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  

zbyh
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2012-01-21, 21:34   Re: Santa Fe kodowanie pilota centralnego zamka

To ja też dołącze się do pytania. mam ten sam problem. Piloty mogą być takie same jak przy tucsonie. Gdy pytałem w serwisie to koszt 600 pln :idea: :oops:
Ostatnio zmieniony przez Brt 2017-03-29, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #3  Wysłany: 2012-01-22, 11:16   

Prawdopodobnie centralka jest gdzieś pod środkową konsolą - niepotwierdzone bo na starym forum temat się urwał bez konkretnych wyjaśnień.
Jeśli chodzi o dorobienie to jest problem - już się dowiadywałem że dorobienie pilota w ASO w Zabrzu kosztuje pilot ok 550 + zakodowanie kluczyk ok 280 + zakodowanie ( ceny chyba netto ale tego już nie wyciągałem o nich- na razie) zakodowanie ok 100 od szt.
Na nieautoryzowanych o pilota nie pytałem ale kluczy nie dorabiają - muszę jeszcze podjechać do jednego magika w Gliwicach i dowiem się u niego - immobilajzer ze zmiennym kodem.

Jeśli pilot kończy Ci się w sensie "zdeptanych" przycisków to każdy umiejący operować lutownicą może Ci je wymienić - kwestia kupienia 2 szt mikro-wyłączników - muszą być kwadratowe - zobaczysz je to będziesz widział o co chodzi.
Jest też możliwość taka jak u mnie :-( - efekt jest taki jakby pilot się wieszał, muszę parokrotnie na przemian naciskać oba przyciski żeby w końcu załapał.
( jestem już po operacji wymiany baterii i mikro-wyłączników)

Dodam że niestety również posiadam tylko 1 komplet :-(

Moja decyzja jest taka że kupuję dodatkowy alarm - korzyść?? 2 nowe piloty, dodatkowe zabezpieczenia których nie oferuje fabryczny alarm, koszt ok 280 brutto z montażem ( miałem podobny w swojej starej Astrze i działał rewelacyjnie przez 5 lat, pod koniec dopiero musiałem zacząć używać zapasowego pilota bo 1 się "wydeptał" nawet baterii w pilotach nie wymieniałem) a nie min. 650 za pilota w ASO.
Stary alarm niech sobie jest - nie będzie używany.

czeien
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2012-01-25, 22:50   

Czasem wystarczy rozkręcic ,przeczyścić i WD-40,nie trzymać kluczyków w roboczych ciuchach jak pracujemy w kurzu.Warto mieć zapasową baterie bo zgodnie z prawem Marfiego nawali nam w najbardziej niestosownym momencie.Przećwiczyłem na sobie punkt 1 i 2.

Arni71 

#5  Wysłany: 2012-01-26, 15:55   

ten temat był poruszony na starym forum i niestety nie było jasnej odpowiedzi na to - tylko gdybanie - interesowałem się tym tematem z racji posiadania 1 zdechłego pilota.

Ja napisałem swoje rozwiązanie tego problemu a nie starałem się wymądrzać

zbyh
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2012-01-26, 18:43   

W Poznaniu jak pytałem w serwisie to wygląda w ten sposób że sprowadzają kpl pilotów czyli 2 szt koszt 500pln + kodowanie 100pln. Istnieje również możliwość zakodowania swojego pilota pod warunkiem że jest taki sam jak fabryczny, niestety ceny nie znam.

BMsw
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2012-01-26, 21:36   

[ Dodano: 2012-01-26, 21:41 ]
zbyh napisał/a:
W Poznaniu jak pytałem w serwisie to wygląda w ten sposób że sprowadzają kpl pilotów czyli 2 szt koszt 500pln + kodowanie 100pln. Istnieje również możliwość zakodowania swojego pilota pod warunkiem że jest taki sam jak fabryczny, niestety ceny nie znam.

Dzięki wielkie za odpowiedz, a tak na marginesie wyczytałem na innym forum , że można zakodować pilot przez ustawienie centralki sterującej na wyszukiwanie , ale za chiny ludowe nie mogę jej znaleźć . Może się orientujesz gdzie ona jest w sanciaku ???

------
Brt: Usunięcie OT

[ Dodano: 2012-01-28, 13:54 ]
Arni71 napisał/a:
Prawdopodobnie centralka jest gdzieś pod środkową konsolą - niepotwierdzone bo na starym forum temat się urwał bez konkretnych wyjaśnień.

Rozebrałem, środkową konsolę i nic, centralki nie znalazłem :?:
Czy może były inne miejsca gdzie były fabrycznie montowane ?????????
Ostatnio zmieniony przez Brt 2012-01-27, 21:13, w całości zmieniany 2 razy  

lorarr
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2012-02-04, 12:28   

http://www.santafemods.co...smitterCode.htm

nie próbowałem... ale jeden pilot mi padł więc się zastanawiam czy nie spróbować.

Arni71 

#9  Wysłany: 2012-02-04, 14:36   

znalazłem w sieci ciekawą informację - wypowiedź posiadacza Santa Fe - cyt.
albo gdzieś w okolicach wewnętrznej skrzynki bezpieczników, albo za schowkiem przed nogami pasażera - to takie dwa najczęściej wybierane miejsca, w których montowane są centralki alarmów. - koniec cyt.
Jest to bardzo prawdopodobne zakładając że syrena ma stosunkowo krótki kabel to montuje się ją mniej więcej po tej samej stronie co centralka - u mnie syrena jest z prawej strony w komorze silnika więc pasowałaby teoria umieszczenia centralki za schowkiem - nie będę sprawdzał - zimno brrr.

BMsw
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2012-02-04, 20:39   

Dzięki Arni71 jutro pogrzebię trochę, chyba że znowu będzie -35 to sobie daruję , to co napisał kolega lorarr już wiedziałem wcześniej i dlatego szukałem centralki , jak coś wyjdzie dam znać ;-)

Hulltay 

Kolor: srebrny metallic
 #11  Wysłany: 2012-02-04, 23:14   

Na 100% potwierdzam lokalizację (rocznik 2003) za schowkiem przed fotelem pasożyta:) ostatnio przy wymianie filtra kabinowego zrobiłem rekonesans zawartości elementów i była tam również centralka od alarmu, syrena również w komorze z przodu po prawej stronie.
Ostatnio zmieniony przez Hulltay 2012-02-04, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  

lorarr
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2012-02-04, 23:15   

znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.hyundai-forums...ing-remote.html
może ci pomoże. z tego co zrozumiałem to za skrzynką z bezpiecznikami. podobno było to do połowy 2004 roku. ale to się odnosi do kluczyków.

ziomalV8
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2012-02-12, 22:44   

kiedys tez pisałem na starym forum o kluczyku , u mnie dorobienie kluczyka -nie w serwisie -50 zł z imobilajzerem
a jeszcze znalazłem taki cos
http://www.carandtruckremotes.com/r538.html

BMsw
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2012-02-17, 18:55   

Panowie wreszcie wygospodarowałem troszkę czasu no i zakodowałem nowy pilocik . cała procedura trwała ok 30 minut z czego 25 poświęciłem na znalezienie centralki, która w moim sanciaku znajduje się akurat głęboko za bezpiecznikami , obyło się jednak bez rozbierania plastików , wlazłem jakość głową na pedały i wsadziłem śrubokręt w czeluści mojego zaprzęga gdzie przełączyłem przełącznik centralki zgodnie z instrukcją otrzymaną od kolegi LORARR-a ( http://www.santafemods.co...smitterCode.htm ) . Udało się za pierwszym razem, bez żadnych problemów autko się zamyka a alarm normalnie się uzbraja. Jeszcze jedno pilocik zakupiłem za kilka dyszek na tej ukcji http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=11567852
Ostatnio zmieniony przez Brt 2012-02-18, 07:46, w całości zmieniany 1 raz  

zbyh
[Usunięty]

#15  Wysłany: 2012-02-17, 22:16   

Dzięki linkowi do aukcji na allegro I ja kupiłem pilota do swojego Tucsona, pilot chyba taki sam jak od Santa Fe II. Niestety link do instrukcji kodowania nie działa, a być może że procedura kodowania w Tucsonie jest taka sama. Można prosić o odświeżenie linku. Z góry dziękuję.

Odpowiedz do tematu