Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: aso, co, czesci, czy, hyundai, mobis, oryginal, samo, to, to

Czy części Hyundai Mobis to to samo co oryginał z ASO?
Autor Wiadomość
gto.ferrari.599
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2014-03-26, 23:43   Czy części Hyundai Mobis to to samo co oryginał z ASO?

Czy Hyundai Mobis to zamiennik czy też oryginał idący na pierwszy montaż?
Dziękuje za odpowiedzi i...
Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony przez tekla 2014-03-27, 09:12, w całości zmieniany 1 raz  

Timon 

Kolor: Solar Blue
 #2  Wysłany: 2014-03-27, 22:27   

Ostatnio kupiłem palec rozdzielacza aparatu zapłonowego. Na części było oznaczenie producenta - Mobis. Część w opakowaniu foliowym z naklejką Hyundaia i Kia bodajże. Ten co był w aucie (stary) również był firmy Mobis. Pewny nie jestem, ale tak na 80-90% to ten stary palec był zamontowany jeszcze w fabryce, nie wymieniany wcześniej.

Zbyszek 

Kolor: biały
 #3  Wysłany: 2014-03-27, 22:45   

gto.ferrari.599, to jest ta sama część tylko różnica tkwi w opakowaniu dla serwisów ASO (genuine parts) a częściami na rynek aftermarket.

gto.ferrari.599
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2014-03-27, 23:23   

Dziękuje Koledzy... Teraz mam pewność, że nie kupiłem jakiejś podróbki tylko oryginał... (Klocki hamulcowe - to o nich mowa)
Pozdrawiam...

Zbyszek 

Kolor: biały
 #5  Wysłany: 2014-03-27, 23:28   

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie tego klocka? (strona przeciwna ciernej) ew. co jest na nim napisane?

gto.ferrari.599
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2014-03-27, 23:43   

Kruca bomba już założyłem...:( Ale nie piszczą po założeniu jak na razie i o to głównie mi chodziło... i wyglądały i pachniały (co dziwne) całkiem inaczej niż zamienniki, które zakładam do innych samochodów (w strukturze ciernej widać dużo miedzi)... Znaczka Hyundaia na klocku nie było... Jak znajdę czas to zdejmę i wrzucę fotkę... Ale to dopiero jutro... Płaciłem 190zł - Hyundai Mobis

[ Dodano: 2014-03-29, 00:01 ]
Zrobiłem fotkę i chyba to jest cały numer... (nic nie pozostało chyba pod zaciskiem)
ELGB SACPD54AFF
Dzięki za odpowiedzi...
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-03-29, 22:27 ]
I jak sądzisz jest to ori? A z numerów co tam czytałeś?

201403281456.jpg
Plik ściągnięto 83 raz(y) 744,86 KB

Monty
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2015-12-29, 22:30   

Podepnę się pod temat i trochę inaczej postawię pytanie. Części jakich producentów można znaleźć w pudełkach z logiem Hyundai/Kia i Mobis? (bo Mobis sam nie jest producentem części) Dla przykładu łączniki stabilizatora w opakowaniu Mobis to CTR, filtr przeciwpyłkowy to HCC, amortyzatory Sachs. A jak jest z innymi podzespołami? Np. klocki hamulcowe, tarcze, sprzęgło itd... Jeżeli ktoś ma informacje to niech się podzieli. Może wyjdzie z tego jakaś fajna lista tańszych i "oryginalnych" zamienników w stosunku do drogich części sygnowanych Mobis/Hyundai/Kia :-)

Odpowiedz do tematu