Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: awaria, centralnego, getz, zamka

[Getz] Awaria centralnego zamka
Autor Wiadomość
marrgoss 
Getz żony ;)

Kolor: granatowy
 #31  Wysłany: 2013-08-11, 21:44   [Getz] Awaria centralnego zamka

Witam
Kilka dni temu w czasie upałów centralny zamek zaczął szwankować. W momencie uzbrajania alarmu siłowniki bardzo szybko stukają trzy razy. I oczywiście nie ryglują wszystkich drzwi. Niektóre drzwi pozostają zaryglowane - reszta nie.
Samochód postał parę godzin na słońcu w środku nagrzał się pewnie do 60-70 st. a może nawet więcej - nie dałem rady dotknąć kierownicy, bo była taka gorąca.
Miałem nadzieję, że może coś po prostu się przegrzało i jak auto ostygnie wszystko wróci do normy. Niestety naiwna to była nadzieja - rano na drugi dzień kiedy było w miarę chłodno centralny zachowywał się tak samo. Postanowiłem więc zresetować centralkę i odłączyć akumulator na trochę. Po podłączeniu wszystko zaczęło działać poprawnie. Niestety nie na długo - po kilku użyciach znów się sypnęło i siłowniki szaleją - stukają po 2-3 razy i oczywiście nie spełniają swojego zadania.
Co mogło się stać? Czy da się naprawić taką usterkę czy też alarm czy centralka jest do wymiany?
Mam zamontowany alarm Boxer WRC. Nie jest to chyba fabryczny alarm i centralny zamek.
Ostatnio zmieniony przez tekla 2014-06-11, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

getzgetz 

#32  Wysłany: 2019-03-29, 08:26   

No moja wiedza jeśli chodzi o elektrykę i elektronikę jest mocno ograniczona.
Widziałem tylko, że elektryk zrobił obejście (zdjął trochę izolacji i połączył kable omijające ten zamek) i wszystkie drzwi zaczęły się zamykać i otwierać.
Ten silniczek, o którym mówisz - on się znajduje w zamku czy jest gdzieś poza nim?

[edit] Dobra, doczytałem i już chyba wiem o co chodzi.
Elektryk powiedział, że są dwa wyjścia - albo szukać takiego zamka i wymienić (z tym raczej sobie sam dam radę), albo właśnie instalować uniwersalny sterownik (tutaj musiałbym już liczyć na pomoc, która została wyceniona na jakieś dwie stówy - tego chciałbym uniknąć).
Z tego co poprzeglądałem oferty, to te 4 pinowe są z wersji przedliftowej, a 5 pinowe pojawiły się po lifcie.

jergar 

Kolor: czerwony
 #33  Wysłany: 2019-03-31, 22:37   

U mnie działo się podobnie po 9 latach zaczął się sam odmykać zamykać. Po kolei wypieli i 1 siłownik zamka , za pół roku następny i klape również. Dałem teraz do mechanika wymienił 4 siłowniki uruchomił alarm , wszystko działa z pilota. Po prostu siłowniki zaczeły padać po kolei. Takich już nie robią. Podobno dobrał jakies inne cena 350 zł Pozdrawiam Jurek

robaszek127 

#34  Wysłany: 2019-03-31, 22:58   

Wystarczy kupićzestaw uniwersalny na allegro pewnie za ok 70zł i wymienić silniczki. Umnie są zamontowane od nowości jakieś uniwersale i działają ok. Ale właśnie w lecie od gorąca lub może od zimy w drzwiach kierowcy nie blokował się zameka tylko próbował. Trzeba było podregulować te cięgno z drutu.
Można zrobić to samemu i oszczędzić te ponad 200zł na mechaniku bo on zrobi to samo.

getzgetz 

#35  Wysłany: 2019-04-01, 12:09   

Nie wiem czy dobrze rozumiem (jestem zielony w temacie), chodzi o sam taki siłownik master?
https://allegro.pl/oferta/silownik-zamka-centralnego-drzwi-master-5-pin-5kg-7573795067?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe&gclid=Cj0KCQjw7YblBRDFARIsAKkK-dJjuGLB88B6SUw2cvDUr2sfMGjOZxIMEgxJzOqz9ECffXjOzDPpgBwaAhz_EALw_wcB

robaszek127 

#36  Wysłany: 2019-04-02, 21:11   

W drzwiach kierowcy jest master a w reszcie zwykłe. Więc wystarczy kupić i ustawić by blokował dobrze rygiel. Cena mała i takie rzeczy można samemu zrobić.

getzgetz 

#37  Wysłany: 2019-04-03, 12:42   

Nie jestem pewien czy PW działają, bo nie pokazuje mi wiadomości w wysłanych, więc napiszę tu:

Przy zamku mam 4 kable - niebieski, czarny, żółty i biały
potem idzie to do wtyczki i są takie kable

Te siłowniki mają po 5 kabli, da radę to jakoś ogarnąć?

Odpowiedz do tematu