Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 16v, do, jakie, lpg, swiece, wybrac

[i20 PB] Jakie wybrać świece do LPG w 1,2 16v?
Autor Wiadomość
tomek505
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2013-07-26, 10:11   [i20 PB] Jakie wybrać świece do LPG w 1,2 16v?

Koledzy poradźcie jakie wybrać świece zapłonowe do 1,2 16v. Myślałem o NGK PLKR7A 0,8mm. Macie jakieś inne propozycje tak by było dobre i nie zabardzo szarpnęły moim budżetem.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2015-09-18, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  

ziutek
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2013-07-31, 13:16   

Sprawę świec do LPG przerobiłem dość boleśnie w moim poprzednim samochodzie(renault thalia).
Kupiłem specjalne świece do LPG : NGK LPG Laserline typ 1, wydałem ponad 300zł i co? I silnik co jakiś czas przerywał podczas przyspieszania na wolnych obrotach, tak jak na zużytych starych świecach.
A nie chciałem słuchać mojego mechanika, że wystarczy zmniejszyć przerwę między elektrodą środkową i zewnętrzną w zwykłej świecy i będzie dobrze. Zmniejszyłem przerwę na świecach ale okazało się, że mają bardzo delikatną konstrukcję i wręcz palcami można wyginać elektrodę zewnętrzną - po ustawieniu przerwy i przejechaniu kilkuset kilometrów i wykręceniu tych świec(objaw przerywania podczas przyspieszania) okazało się, że przerwa nie trzyma nadanego wymiaru...
Po tym jak stałem się lżejszy o 300zł na świece, które okazały się beznadziejne kupiłem po 8zł za sztukę zwykłe jednoelektrodowe świece (chińskie zresztą) i zmniejszyłem o około 30 % przerwę(można się posłużyć szczelinomierzem i młoteczkiem).
Samochód zaczął płynnie przyspieszać, bez żadnej czkawki, nie musiałem poprawiać przerw po przejechaniu większej ilości kilometrów.
Tak więc podstawowa zasada to kupno zwykłej świecy dobrej firmy z dobraną odpowiednio ciepłotą, zmniejszenie przerwy i częstsza wymiana niż na zasilaniu benzynowym. Kupowanie specjalnych świec do LPG to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Jeśli chodzi o i20 to jest mały wybór świec i drogie. Przytoczona NGK ma elektrodę platynową, ale innych nie znalazłem, a jest też tańsza niż denso i bosch. Ja bym zaryzykował, najwyżej troszkę zmniejszyć przerwę trzeba będzie (tak do 0,6).

tomek505
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2013-08-01, 07:25   

Dzięki za wskazówkę narazie zmniejszyłem szczelinkę do 0,7 i jeździ idealnie. Te NGK są o niebo lepsze niż "oryginały" założone w serwisie podczas przeglądu.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #4  Wysłany: 2015-09-14, 18:25   

Odpowiedź dla mulek18

Świece wymienia się co 35 tyś km lub co 2 lata.

Numer oryginału świeca zapłonowa do G4LA to 18827-09080

Champion RER8YC

NGK LKR6D10E

Jesteś z Rzeszowa to masz Fox pod bokiem.

http://www.fox.rzeszow.pl...94,255208).aspx

http://www.fox.rzeszow.pl...94,262581).aspx

mulek18
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2015-09-14, 18:30   

dzięki za cynk w sprawie świec, podjadę tam. Jeszcze będę wdzięczny za klocki.

tomek505
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2015-09-17, 07:25   

Kolego Mulek ja do swojej i20 kupiłem klocki TRW. Całkiem dobrze się sprawowały aż do samego końca kiedy go sprzedałem. Przejechałem na nich 60k km. Zużywały się normalnie.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #7  Wysłany: 2015-09-17, 19:17   

Tomek o klockach to już tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5612 se pogadaliśmy.

Dodaj tag tematu który założyłeś dwa lata temu.

Jacaw 

Kolor: czerwony
 #8  Wysłany: 2017-07-04, 11:23   Świece do i20 z 2011, benzyna 1,2

Wprawdzie tu wątek jest o LPG, ale myślę, że nie ma co dublować tematów o świecach. Chodzi mi o to, czy macie jakieś doświadczenia ze świecami Champion ?
Pytam, bo mają wręcz podejrzanie niską cenę np. w stosunku do NGK, ale jak szukałem opinii na formach to są różne, jedni uważają, że NGK są o niebo lepsze od Champion, a inni, że odwrotnie i bądź tu mądry.

steyr 

Kolor: Ciemny:p
 #9  Wysłany: 2017-07-04, 21:12   

Champion był montowany na 1 montaż, u siebie w I20 zmieniłem świece przy przebiegu ~95kkm na NGK Irydowe. Auto jakoś żwawiej zaczeło reagować na gaz, i ogólnie ok także polecam. pozdrawiam

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #10  Wysłany: 2017-07-05, 18:40   

Kup chaampiony czy denso. Niestety NGK teraz pełno podróbek i trzeba uważać.
Sam mam w getzie ngk i to podobno najgorsze bo francuskie i jakoś wytrzymują sporo.
Jednak w motocyklu ngk padają po roku a co śmieszniejsze 5xdroższa irydowa tak samo.
Wcześniej miałem tico i tam championy śmigały 60tys przebiegu i nic nie przerywało.

Odpowiedz do tematu