Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dywanem, getz, kierowcy, pod, woda

[Getz] Woda pod dywanem kierowcy
Autor Wiadomość
slavo222
[Usunięty]

#1   Wysłany: 2012-01-08, 15:27   [Getz] Woda pod dywanem kierowcy

witam. prośba o pomoc - w naszym Gacku (2005 r.)po solidnym deszczu zebrała się woda pod dywanem kierowcy. Próbowałem znaleźć przyczynę ale nie udało mi się. Po kolei sprawdziłem: uszczelkę wokół drzwi, przewody wentylacyjne, podszybie, drenaże podszybia i wentylacji, nadkole. I nic... Co dziwne, woda zbiera się tylko w niszy podłogowej, nie ma jej na progu, konsoli środkowej czy ścianie grodziowej. Guma podklejona gąbką jest nasiąknięta na dolnej krawędzi, wyżej - sucho. wody zebrałem jakieś 150 - 200 ml. Co ominąłem? a, nagrzewnica to też nie jest - zebrała się woda, a w układ chłodzenia mam wlany płyn glikolowy o kolorze niebieskim i dość silnym zapachu - różnicę widać od razu. Ja już pomysłu nie mam skąd to cieknie. przy suchej pogodzie problem nie występuje, ale wiecie - Wyspy Brytyjskie, 250 deszczowych dni w roku... acha, w wersji "kierownica-po-prawej" wszystko jest zrobione jako lustrzane odbicie względem europejskiej wersji - jeśli komuś ta info się przyda. Panie, Panowie - co radzicie? wiem, że mogę do warsztatu uderzyć, ale znając życie tzw.mechanik obejrzy, pocmoka, stwierdzi że on to nie widzi problemu a jak się uprę to każe przyjechać po wóz jutro, burknie, że ciekło przy lince od klapy(też sprawdziłem...), skasuje 50 GBP a przy kolejnej ulewie znów popłynę...Proszę, pomóżcie :-/

Kurako
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2012-01-08, 16:57   

a jakoś od spodu nie dostaje sie woda? patrzałeś pod dywanem czy nie ma pęknięcia?

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #3  Wysłany: 2012-01-08, 17:01   

Czy pojazd w czasie deszczu stał czy jezdził.

slavo222
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2012-01-08, 17:02   

właśnie nie ma - podłoga cała tak od wewnątrz jak i na zewnątrz. konserwacja od spodu nie naruszona. jest zagadka, nie?

[ Dodano: 2012-01-08, 16:04 ]
a w czasie deszczu to i stał i jeździł - parkuje na ulicy przed domem. a to jakaś różnica?

Kurako
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-01-08, 17:35   

nie pozostaje nic innego co podczas deszczu szukac przecieku :)

marekityle 

#6  Wysłany: 2012-01-08, 18:13   

Ja w moim też długo nie potrafiłem znaleźć przecieku, tylna wykładzina z prawej strony po każdym większym deszczu mokra, a znalazłem po myciu myjką wysokociśnieniową, uszczelka drzwi na dole źle dolega ;-)

slavo222
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2012-01-08, 18:18   

hmm... ciężka sprawa. a czy ktoś wie, czy są w Gacku jakieś jeszcze newralgiczne miejsca którędy może dostać się woda do środka? wlot powietrza, zatkane drenaże podszybia i klimatyzacji, uszczelki na drzwiach - coś jeszcze?

Kurako
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2012-01-08, 18:37   

że tak powiem, mam getza, ale mój nie przeciekał nigdy :) więc nie mam pojęcia skad moze woda sie jeszcze brać :)

slavo222
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2012-01-08, 20:29   

dzięki za odzew! jak wykryję wroga to się podzielę wrażeniami z pola bitwy!!!

klodek
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2012-01-08, 20:56   

mój przecieka .... od prawej strony schowka (na wycieraczkę ciurkiem się leje) ale tylko i wyłącznie przy strasznej nawałnicy (ścianie deszczu).
Po szybkim demontażu schowka przecieka przez kanały wentylacyjne.
Posiadam go od nowości i zdarzyło się zaledwie 2 razy :)

NieAmator
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2012-01-08, 22:51   

Kolego podnieś wykładzine tam masz takie korki gumowe. Musisz go dobrze spasować z dziurą.

slavo222
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2012-01-09, 14:27   

Podnosiłem,suszyłem.jest naklejona izolacja z wycięciami.wygląda na nienaruszoną.ale korków gumowych nie widziałem.ale dzięki za poradę! Pozdrowionka!

[ Dodano: 2012-01-09, 18:46 ]
klodek, jak ci cieknie z wentylacji przy ulewie to sprawdź drenaż wentylacji - pod schowkiem przy podłodze. wychodzi to to do komory silnika gumowym wężykiem skierowanym w dół. jak zatkane to przeczyść, powinien odprowadzać wodę na zewnątrz.

czerwiq88
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2012-02-03, 12:53   

Trochę odkopuję wątek sprzed miesiąca za co przepraszam. Specjalnie założyłem konto, żeby dopowiedzieć. Slavo222, problem może być w niedoklejonej szybie przedniej. Miałem taki sam problem w moim Getzu z 2004 roku. Wiecznie wilgotna tapicerka pod dywanikiem po stronie pasażera. Zrobili to w ASO jakiś czas temu, zwyczajnie odkleili i przykleili na nowo szybę przednią. Zdejmij te dywaniki z podłogi i poszukaj skąd cieknie, jeśli od przedniego rogu auta to może być to.

trelek
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2013-02-03, 21:18   Ten sam problem z wodą

czerwiq88 napisał/a:
Trochę odkopuję wątek sprzed miesiąca za co przepraszam. Specjalnie założyłem konto, żeby dopowiedzieć. Slavo222, problem może być w niedoklejonej szybie przedniej. Miałem taki sam problem w moim Getzu z 2004 roku. Wiecznie wilgotna tapicerka pod dywanikiem po stronie pasażera. Zrobili to w ASO jakiś czas temu, zwyczajnie odkleili i przykleili na nowo szybę przednią. Zdejmij te dywaniki z podłogi i poszukaj skąd cieknie, jeśli od przedniego rogu auta to może być to.

Mam niestety ten sam problem z wodą pod dywanikiem. Będę próbował znaleźć przyczynę intensywnie polewając samochód wodą.

albert 

Kolor: srebrny metallic
 #15  Wysłany: 2013-02-03, 21:35   

Stosowalem już ten sposób i to z sukcesem. Jedna osoba polewała samochód wodą, a druga wewnątrz obserwowala, skąd leci woda. Powodzenia w laniu wodą. ;-)

Odpowiedz do tematu