Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Getz] Antena do getza
Autor Wiadomość
szyps
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2013-01-12, 22:08   [Getz] Antena do getza

Witam. Wczoraj wieczorem ktoś ukradł mi antenę z dachu w getzie. Na szczęście antenka została wykręcona a nie urwana więc z gwintem i gniazdem wszystko ok. Za bardzo się tym faktem nie przejąłem ale niestety odbiór radia znacząco się pogorszył. O ile przy postoju da się go normalnie słuchać to podczas jazdy jest masakra. Gdzie mogę dokupić taką antenę i ile mnie to wyniesie? Pozdrawiam.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #2  Wysłany: 2013-01-12, 23:34   

96220-1C500 http://www.fox.rzeszow.p lub http://www.kiasklep.pl/i

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #3  Wysłany: 2013-01-12, 23:37   

A może warto popatrzeć gdzieś po szrotach za samą anteną, może się dopasuje. A jak nie to może w sklepach są same końcówki by nie kupować całej anteny. W ostateczności można kupić cala kompletną uniwersalną koszt nie tak duży.

domin
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2013-01-13, 11:11   

W sklepie z car audio bez problemu dobierzesz sobie sam bat. Koszty do 40 zł.

Kurako
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2013-01-13, 12:05   

w sklepie motoryzacyjnym kupisz sam bat za 10-20 zł, antena z bolcem zewnetrznym :)

[ Dodano: 2013-01-13, 12:05 ]
uniwersalna :)

Gal
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2013-01-13, 16:54   

Ja kupiłam sam maszt na allegro. Jest tego sporo, nawet dedykowanych do Getza. :) A skoro gwint jest cały, to sam maszt wystarczy.

szyps
[Usunięty]

#7  Wysłany: 2013-01-13, 18:56   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Czyli takie coś wystarczy: http://allegro.pl/antena-...2891261039.html

Edit:
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-13, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

Gal
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2013-01-13, 19:27   

Jak najbardziej, osobiście nawet kupiłam od tego wystawiającego :)

Wstaw tylko proszę dodatkowo screen aukcji, żeby w przyszłości osoby z podobnym problemem nie trafiały na martwy link. :)

szyps
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2013-01-13, 21:06   

Screen wstawiony. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

MacTB
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2013-01-24, 00:08   

Jakiś czas temu kupiłem uniwersalny długi maszt w markecie motoryzacyjnym (Norauto chyba) za kilkanaście zł.

marasbydg
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2013-02-23, 11:00   

no i ja mam problem z antena tylko niestety wiekszy...otóż na myjni samochodowej...no juz chyba wiadomo,...niestety wyrwalo mi antene tak ze w gniezdzie zostaly resztki mocowania i ni jak nie da sie tego usunac zeby wkrecic nowy badyl - pytanie jak zdemontowac to mocowanie anteny na dachu? pozdr.

japaz59
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2013-02-28, 14:56   

Hej! Mam podobny problem. Z tym że antena trzyma się (nie wiem na czym), ponieważ śrubka która trzymała antenę chyba się wykręciła i antena szaleje jak na karuzeli na dachu ;(. Jak dostać się do tej śrubki? Czy przez lampkę oświetleniową wewnątrz? To jest tak mniej więcej na tej wysokości co zamontowana antena. Tylko jak tę lampkę zdemontować? Nie chciałbym niczego wyłamać.

jmtotaszek
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2013-02-28, 17:19   

Ja odchylałem dość mocno podsufitkę w swoim Getzie ale niestety nie zwróciłem uwagi na antenę... Mogę Ci jednak powiedzieć jak zdjąć lampkę.

Przezroczystą plastikową osłonkę należy podważyć płaskim śrubokrętem od węższej strony (nie pamiętam jednak od której). Z jednej strony jest rowek, w który włożysz śrubokręt, tam też znajduje się jeden zatrzask, z drugiej strony nie ma żadnego rowka - tam są dwa zatrzaski.
Po zdjęciu tej przezroczystej części będziesz miał dostęp do żarówki i całego mocowania lampki. Aby je zdjąć z dachu, należy odkręcić dwie śruby znajdujące się przy żarówce. Lampka będzie luźna, wyjmiesz ją lub opuścisz na kablu i będziesz miał dostęp do podsufitki, którą wtedy będzie można odchylić.
Ja mam szyberdach i pewnie dlatego nie widziałem mocowania anteny ale jeśli nie masz "okna nad głową" to pewnie wystarczy odchylić podsufitkę i będzie widać tę część dachu, w którym przymocowana jest antena.

UWAGA: odkręcając lampkę uważaj na zwarcia! Jedna ze śrub jest na tyle blisko żarówki, że można dotknąć (nawet niechcący) jednego z elementów np. śrubokrętem i spowodować zwarcie. U mnie kilka razy po prostu błysnęła żaróweczka ale jak raz poleciał snop iskier to srałem w gacie ze strachu przed... zniszczeniem tapicerki :mrgreen:

japaz59
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2013-02-28, 18:05   

Wielkie dzięki. Szyberdachu nie mam, ale powalczę z lampką :)

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #15  Wysłany: 2013-02-28, 18:11   

Odpowiedz do tematu