Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kupno, sonata

KUPNO - Sonata
Autor Wiadomość
bimki
[Usunięty]

#256  Wysłany: 2012-05-04, 11:21   KUPNO - Sonata

Witam,

od pewnego czasu szukam kolejnego auta i jestem prawie zdecydowany na Audi a6 w wersji C5 z 2004 roku. Ale większość ogłoszeń audi to niestety przekręty i po weryfikacji VINu wychodzą różne "kwiatki".
Dlatego właśnie chciałem poprosić Was o przekonanie mnie do Sonaty :)

Znalazłem coś tego typu:
http://otomoto.pl/hyundai-sonata-C24087256.html

poczytałem trochę opinii i mam sporo pytań. Nie odsyłajcie ze wszystkimi do google, bo trochę już poggoglowałem w ostatnie 2 dni:

1) czy automatyczne skrzynie w Sonacie są trwałe i czy ew. naprawa jest kosztowna? Mówię o modelach z roku 2007/2008
2) jaka jest blacharka w sonacie - czy jest to podwójny ocynk i będzie tak trwała jak Audi A6?
3) czy jest to auto, w którym naprawy są drogie, a części trudno znaleźć? Jeśli chodzi o audi, to myślałem o silniki 1.9 - bardzo popularnym. Tutaj jest CRDi, czy nie będzie trzeba szukać specjalisty, których jest np. mało, żeby dobrze naprawił?
4) czy ktoś może porównać komfort jazdy A6 C5 z Sonatą z rocznika 2007/2008?
5) Czy są jakieś roczniki Sonat, których należy unikać?
6) czy na forum jest ktoś, kto na podstawie VINu sprawdzi historię w ASO?
7) czemu tak mało sonat widać na ulicach? :) Wygląda na fajne autko - znajomy mechanik polecał, a widuje się to bardzo sporadycznie.
8) czy sonata ma coś takiego, że jak się popsuje, to trzeba wydać kupe kasy na naprawę?
9) w raportach spalania w internecie wyczytałem, że średnie spalanie dla 140 i 150 koni to 6.5 litra. Ile spala na trasie (130-150 km/h)?

pozdr

Edycja tytułu. tekla
Ostatnio zmieniony przez shadow 2015-06-23, 19:20, w całości zmieniany 2 razy  

Werladyn 

#257  Wysłany: 2018-03-12, 22:14   

Jezeli chodzi o miejsce z przodu to sonata jest chyba wieksza od grandeura? Mam 192cm i ledwo sie do wiekszego brata zmiescilem po odsunieciu foteli. Przy moim e39 wydaje sie on ciasny.

Odpowiedz do tematu