Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fe, santa, zakup

Przesunięty przez: Brt
2012-12-07, 07:12
Zakup Santa Fe
Autor Wiadomość
mareks
[Usunięty]

#1531  Wysłany: 2012-10-20, 09:56   Zakup Santa Fe

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum. Zamierzam zakupic Santa Fe z lat 2000 - 2005 z silnikiem benzynowym i stalym napedem. Moj wybor padl na 2.4. Prosze o opinie na temat tego silnika, i mozliwosci zagazowania, byc moze bardziej optymalny bedzie silnik 2.7? Czy ktos moze mnie przekonac do diesla? Zamierzam kupic autko w Polsce lub Szwecji tam czesciej wystepuja silniki benzynowe. Prosze o wskazowki - na co zwrocic szczegolna uwage? Pozdrawiam.

Istna dżungla! Interpunkcja i jeszcze raz interpunkcja. Pozdrawiam (: tekla
Ostatnio zmieniony przez tekla 2013-04-20, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #1532  Wysłany: 2018-11-07, 22:59   

Najlepsza rada. Szukaj wśród najdroższych ofert. Nie zawsze oczywiście one są warte tych pieniędzy ale może trafisz od zwykłego człowieka co dbał o auto i nie chce oddać go za śmieszną kasę. Unikaj handlarzy bo oni sprowadzają takie na których najwięcej zarobią.
Często ludzie dają wysokie ceny by odstraszyć handlarzy i ludzi dzwoniących typu "dam 3000 i biorę od ręki".
Z drugiej strony te santa fe wcale za piękne nie są.....

WookieWroc 

Kolor: Grafitowy
 #1533  Wysłany: 2018-11-07, 23:11   

vanhelsing napisał/a:
WookieWroc napisał/a:
[...] teraz poluje na Santa Fe 1. Jaka jest cena realna za to auto w dobrym stanie z silnikiem crdi 2.0 113km albo v6 z automatem ? Bo są auta za 8000zł a są za 14000...

No to masz odpowiedź. Sam się zapytałeś, sam se odpowiedziałeś. Generalnie pytanie z d..y wzięte. Sorry za szczerość, sam starałem się Ci wcześniej pomóc najlepiej jak mogłem, ale powoli widzę, że chyba nie warto. :evil: Dlaczego? Ano dlatego, że zadajesz pytania kompletnie bez sensu, oderwane od rzeczywistości. Jak dziecko, które nie widzi różnicy między autem za 8tys a takim za 14 tys. A po drugie, jak poczytałem Twoje wpisy i zobaczyłem, że "polujesz" na Santa Fe od 2016 roku, :shock: to stwierdziłem, że prędzej upolujesz mamuta niż Santa Fe. :mrgreen: Po prostu jesteś gadułą forumowym. Miłego "polowania" kolejne 2 lata.

W 2016 kupiłem Opla Signum a nie Santa Fe, pytać mogłem, nikt mi nie zabroni. Nie ma głupich pytań są tępe odpowiedzi nie trzymające jakiegokolwiek poziomu.

vanhelsing 

#1534  Wysłany: 2018-11-08, 14:58   

Cytat:
Nie ma głupich pytań

Taa, jasne... :mrgreen: :roll:

WookieWroc 

#1535  Wysłany: 2018-11-08, 17:37   

To rozumiem że jak kupię Santa Fe albo Tucsona i będę miał pytania to zabronisz mi bo kupiłem teraz a nie w 2016 roku ? :mrgreen: :lol:
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-12-08, 15:54, w całości zmieniany 1 raz  

WookieWroc 

#1536  Wysłany: 2018-11-15, 10:16   

Panowie

https://www.otomoto.pl/of...-ID6Bsgmm.html?

coś w nim jest niepokojącego na zdjęciach ? mam 150km w jedną stronę i wolę spytać

gkowalgaska 

Kolor: Błękitny
 #1537  Wysłany: 2018-11-15, 10:35   

Witaj
Nie jestem wielkim znawcą ale sam ostatnio szukałem takiego ostatnio i udało sie fajny dostać z 2004. Jedyne co widzę na zdjęciach to światła tył i zegary masz polift zgodnie z rokiem produkcji, natomiast przedni grill wygląda na przedlift (brakuje takiej belki plastikowej po środku). Ja na to zwracałem uwagę. Czyli warto zwrócić uwagę na śruby pod maską i mocowanie zderzaka albo po prostu zapytać o to sprzedawcę . O reszcie nie bede sie wypowiadał bo przebiegi i stan wnętrza to kwestia oceny na miejscu :) zwróć tez uwagę na tylni most, przy poszukiwaniach jeździłem takim w którym chuczal przy wyższych prędkościach i przy mocnych skrętach. Ten w którym kupiłem jest wszystko ok, nie słychać go i nie szarpie przy przyspieszaniu.

Jeżeli sie mylę co do przedniego grilla to prosze o sprostowanie bardziej doświadczonych uczestników forum :)

WookieWroc 

#1538  Wysłany: 2018-11-15, 10:43   

Tutaj też niby polift 2005 a tej belki nie ma

https://www.otomoto.pl/of...y-ID6BuPPG.html

gkowalgaska 

Kolor: Błękitny
 #1539  Wysłany: 2018-11-15, 12:08   

No tak tez jest przód przedlift. Ja na to zwracałem uwagę jak szukałem auta dla siebie bo jeżeli lift był na przełomie 2004 i 2005 roku zmienili przód i tył to gdzieś pojawiała sie czerwona lampka ze moze jednak cos bylo przy tym aucie bylo robione patrz historia wypadkowa auta i późniejsze naprawy z części przed lift bo np taniej. Nie skreślałbym oczywiście z automatu takiego auta, trzeba je po prostu oglądając i porozmawiać ze sprzedawcą choć tutaj różnie bywa :)

WookieWroc 

#1540  Wysłany: 2018-11-15, 13:46   

Kuźwa ale jak miałem Opla to nie patrzyłem na ceny ropy ale dzisiaj przypadkiem widziałem na stacji to ON 5.50 a 95 5.06... co to tak się odwala z tymi cenami? zastanawiam się czy ten 2.0 crdi ma sens...

WookieWroc 

#1541  Wysłany: 2018-11-16, 13:56   

Panowie a to prawda że Santa Fe SM w 2.0 crdi 113 automat albo 2.7 v6 automat, to nisza jeśli chodzi o Santa Fe ??

siwy26 

#1542  Wysłany: 2018-12-04, 10:14   

Witam

Silva 

#1543  Wysłany: 2019-02-15, 18:03   

Witam, czy mógł by mi ktoś odpowiedzieć na jedno bardzo nurtujace pyanie na które nie moge znaleźć info :)

Mianowicie chodzi mi oSanta Fe 2006-2010 czy wersja 7 osobowa ma inne rozmiary od 5 osobowej? Optycznie bez pomiarów patrzyłem to wygladały tak samo. Lecz wole zaczerpnąć opini fachowców i osób co maja wiecej do czynienia z tymi autami :)

kruszek 

#1544  Wysłany: 2019-02-25, 11:58   

Panowie. Stoję przed dylematem zakupu nowego,,używanego" samochodu. W grę wchodzą dwa modela Dodge Journey i właśnie Snata Fe. Na otomoto znalazłem taki oto samochodzik https://www.otomoto.pl/of...html#d479ceac81 i teraz pytania do fachowców. Czy warto, na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak sprawdzić przebieg i co tam jeszcze ważnego przy zakupie tego Santa Fe. Bardzo Was proszę o pomoc.

Bartek_wroc 

#1545  Wysłany: 2019-02-27, 19:37   

Musisz mieć SUVa? Bo zadziwia mnie na ile takie coś jest wyceniane. Masakra. Za te pieniądze można mieć ładne auto segmentu D, ze 4 lata młodsze.

Tetley 

Kolor: Tetley
 #1546  Wysłany: 2019-07-19, 21:25   

Cześć,

Naszło mnie( i nie odpuszcza) na Santa Fe --- ale mi się rymło:):):)

Codziennie ( teren płaski ) jadę 20 km do roboty, potem do 5 km po mieście i powrót kolejne 20 km do domu.
Oprócz tego, wypad na ryby i grzyby ( stąd marzy mi się napęd 4x4 tak nad wodę jak i zabezpieczenie w zimie na dojazdy do roboty).

Celuję w dwa ostatnie lata Santy II tj. 2011 i 2012.
A tak a propo, do kiedy w 2012-tym wychodziła II???

No i teraz nie będzie łatwo, będę zadawał pytania: ;-)

1.Jaki silnik z tych roczników jest do polecenia ( w zakresie jak najmniejszej usterkowości , osiągów i ekonomiki):

- benzynowy (o jakiej pojemności i symbolu)- docelowo do gazu
czy
- diesel (o jakiej pojemności i symbolu)

2.Jakie skrzynie (manual/automat) w tych rocznikach były dostępne i które polecacie ( również w kontekście benzyna/diesel)

3.Celuję w tapicerkę materiałową - to wielka rzadkość w tym modelu, czy po prostu skóra króluje ???

Prośba o te wskazówki na wstępie.
Każda inna rada w tym zakresie od Was będzie bezcenna.
No i ostrzegam, będą inne pytania:)

Robert

Na etapie poszukiwań Santa Fe z lat 2011/2012

Odpowiedz do tematu