Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fe, santa, zakup

Przesunięty przez: Brt
2012-12-07, 07:12
Zakup Santa Fe
Autor Wiadomość
mareks
[Usunięty]

#1516  Wysłany: 2012-10-20, 09:56   Zakup Santa Fe

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum. Zamierzam zakupic Santa Fe z lat 2000 - 2005 z silnikiem benzynowym i stalym napedem. Moj wybor padl na 2.4. Prosze o opinie na temat tego silnika, i mozliwosci zagazowania, byc moze bardziej optymalny bedzie silnik 2.7? Czy ktos moze mnie przekonac do diesla? Zamierzam kupic autko w Polsce lub Szwecji tam czesciej wystepuja silniki benzynowe. Prosze o wskazowki - na co zwrocic szczegolna uwage? Pozdrawiam.

Istna dżungla! Interpunkcja i jeszcze raz interpunkcja. Pozdrawiam (: tekla
Ostatnio zmieniony przez tekla 2013-04-20, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  

gkowalgaska 

Kolor: Błękitny
 #1517  Wysłany: 2018-10-10, 22:40   

Dzięki za podpowiedź. Rozumiem że problemy ze skrzynią objawiają się wypadaniem biegu? Czy prostu ciężko wchodzą? Sprawdziłem VIN na udostępnianych na forum linkach kolor i wyposażenie wydaje się być ok :) Oglądam ogłoszenia na Podkarpaciu od jakiegoś czasu i wiele ich nie ma. Zapewne na dniach umowie się ze sprzedawcą u mechanika żeby go dokładnie oglądnąć. Wersja może nie jest najbogatsza ale dla mnie wystarczająca :) nie zależy mi na skórze i innych bajerach auto , mnie do zepsucia. Chyba że ktoś ma Santa fe do sprzedania to jestem otwarty na propozycje :) dam znać jak poszło na oględzinach.

vanhelsing 

#1518  Wysłany: 2018-10-11, 12:43   

Po prostu skrzynia haczy przy zmianie biegu (mniej lub bardziej-zależy od zużycia). Powoli wchodzą coraz ciężej a z czasem to się pogarsza. Problem znany-synchronizatory korodują od niewłaściwego oleju albo nadmiernie zużywają się jeśli oleju nie zmieniano wcale. Ważne,żeby lać olej zalecany przez producenta bo nowsze i teoretycznie lepsze oleje nowej generacji jeszcze bardziej przyspieszają proces zużycia.

arturo74 

#1519  Wysłany: 2018-10-16, 13:36   zapytanie o SantaFe

dzień dobry, przymierzam się do zakupu SantaFe, zaciekawiły mnie takie ogłoszenia, napisałem, dostałem numery VIN pojazdów

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6Bs5EB.html
KMHSC81BP5UO14744

https://www.otomoto.pl/of...y-ID6Bs0cT.html
KMHSC81BP5U985751

czy jako znawcy tych modeli moglibyście przekazać parę uwag dla kompletnego laika w tym temacie ? który z nich jest ok na pierwszy rzut oka, a który/które raczej do odpuszczenia ?

z góry dziękuję

jaclwapl 

Kolor: srebrny metallic
 #1520  Wysłany: 2018-10-18, 12:55   

Jak coś to mam swojego do sprzedaży :) w dziale sprzedam... jakby to nie brzmiało... polecam - sprzedaję z konieczności.

arturo74 

#1521  Wysłany: 2018-10-18, 18:11   

nit więcej się nie wypowie ?
ten z Olsztyna np to mi się zawsze wydawało, że jak jest 2,4 benzyna to napęd jest na 4, a nie na przód, a w ogłoszeniu jak byk że napęd na przód

edyta: a już sobie sprawdziłem po Vinie w necie, jest faktycznie 2WD
ogólnie to dziękuję za wpisy
zwłaszcza te z lokowaniem produktu

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #1522  Wysłany: 2018-10-18, 22:27   

A co tu pisać skoro oba mają podobny przebieg, oba od handlarzy plus sprowadzone. To dość niebezpieczna mieszanka przy zakupie auta. Ktoś daje oferę z forum więc pewnie mniejsze ryzyko niż od Heńka handlarza to oburzasz się na lokowanie produktu :-D
Z tych dwóch ten pierwszy lepiej wygląda. Ten drugi, choć się nie znam na tym modelu ma dziwny kolor poduszka jakby była wymieniona.

gkowalgaska 

Kolor: Błękitny
 #1523  Wysłany: 2018-10-19, 12:40   

Witam ponownie,

w nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu - "biały kruk" Santa Fe którego link dodawałem okazał się autem bardzo mocno "zmęczonym" życiem. Nie polecam - jeden z mankamentów - krzywa kierownica, brak mocy itp.
moje poszukiwania zakończyły się wczoraj - jestem już szczęśliwym posiadaczem błękitnego Santa Fe 2004 2.4 4WD.
Z tego miejsca dzięki za podpowiedzi i ogólnie dużo fajnych i przydatnych informacji w tej dyskusji.

Nowym nabytkiem pochwalę się już w innym dziale ;)

WookieWroc 

Kolor: Grafitowy
 #1524  Wysłany: 2018-10-21, 02:52   

Witam

https://www.otomoto.pl/of...html#725356a838

jakieś podejrzane rzeczy widzicie na zdjęciach ?

arturo74 

#1525  Wysłany: 2018-11-03, 23:41   prośba o opinie

czy możecie się przyjrzeć temu ogłoszeniu? jeśli wogle tu jeszcze ktoś zagląda

https://www.otomoto.pl/of...html#8fc00d6234

KMHSC81BP5U856153

warto brać pod uwagę? coś niefajnego rzuca się w oczy?
z góry dziękuję za odpowiedzi

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #1526  Wysłany: 2018-11-04, 01:21   

Typowa oferta handlarza czyli wspólne dla większości ogłoszeń.
- sprowadzony od kobitki
- lakier jak nówka z salonu
- przebieg mniejszy niż w moim getzie o rok młodszym
- typowa okazja full opcja od emeryta
Oczywiście nie piszę, że to szmelc ale bezobejżenia bliższego niema co pisać. Tu na forum forumowicz tak samo pojechał po igłę IX35 a na miejscu okazało się padło za 40tys a tu ideałza 13tys. Ja już nie ufam handlarzom co sprowadzają szmelc z Zachodu.

MikiKacpi 

#1527  Wysłany: 2018-11-04, 17:36   

Tylne lampy przedlift - ale cały wygląda jak poliftowy a lift był dopiero w 2005 (nie widziałem też polifta z klimą manual a ten taką ma). Bardzo niski przebieg.
Brak plastikowej osłony silnika - może wcześniej jeździł na LPG a może mechanik zgubił?
Trzeba jechać i obejrzeć.

vanhelsing 

#1528  Wysłany: 2018-11-05, 13:05   

Samochód wygląda na zadbany. Koledzy marudzą i słusznie, bo przebieg jest raczej niewiarygodny, a te przedliftowe lampy w poliftowej budzie i manual klima zastanawiają, ale z drugiej strony co z tego-ten silnik będzie jechał jak należy nawet jak ma zdjęte z maski ze 100tys. Na pewno na podstawie zdjęć nie da się powiedzieć, że jest zamęczony :mrgreen: a to już dobrze rokuje. Jechać i oglądać.

lucasy 

Kolor: czarny
 #1529  Wysłany: 2018-11-06, 14:08   

siedzenie kierowcy wygniecione mocno. Albo jeździł ktoś o słusznej wadze, albo przebieg x2.

Cały wymuskany i wypsikany jak nówka z salonu. Do dokładnego przetrzepania z miernikiem lakieru w dłoni.

WookieWroc 

Kolor: Grafitowy
 #1530  Wysłany: 2018-11-07, 21:32   

Witam Panowie sprzedałem swojego Opla i teraz poluje na Santa Fe 1. Jaka jest cena realna za to auto w dobrym stanie z silnikiem crdi 2.0 113km albo v6 z automatem ? Bo są auta za 8000zł a są za 14000...

vanhelsing 

#1531  Wysłany: 2018-11-07, 22:19   

WookieWroc napisał/a:
[...] teraz poluje na Santa Fe 1. Jaka jest cena realna za to auto w dobrym stanie z silnikiem crdi 2.0 113km albo v6 z automatem ? Bo są auta za 8000zł a są za 14000...

No to masz odpowiedź. Sam się zapytałeś, sam se odpowiedziałeś. Generalnie pytanie z d..y wzięte. Sorry za szczerość, sam starałem się Ci wcześniej pomóc najlepiej jak mogłem, ale powoli widzę, że chyba nie warto. :evil: Dlaczego? Ano dlatego, że zadajesz pytania kompletnie bez sensu, oderwane od rzeczywistości. Jak dziecko, które nie widzi różnicy między autem za 8tys a takim za 14 tys. A po drugie, jak poczytałem Twoje wpisy i zobaczyłem, że "polujesz" na Santa Fe od 2016 roku, :shock: to stwierdziłem, że prędzej upolujesz mamuta niż Santa Fe. :mrgreen: Po prostu jesteś gadułą forumowym. Miłego "polowania" kolejne 2 lata.

Odpowiedz do tematu