[GPS] Nawigacja Blaupunkt 800 New York w ix35 - jak oceniacie
Odpowiedz do tematu

robzak123
[Usunięty]
: [GPS] Nawigacja Blaupunkt 800 New York w ix35 - jak oceniaci
Dealerzy stosują tę nawigację jako zastępczą, aktualnie chyba nawet jest centralnie proponowana w ramach letniej promocji za zaledwie 999 zł do nowych aut. Chciałbym zapytać jak Wam to pracuje, czy jest intuicyjna, jak z ergonomią. Czy w związku z tym że nie jest to nawigacja dedykowana to nie wygląda po prostu źle w samochodzie ?
Z góry dzięki za pomoc.

:
nie wiem jak z funkcjonalnością tego czegoś, ponieważ wygląda to na tyle tragicznie w IXie, że nie zamawiałem tego czegoś.

:
Odświeżę temat. Jak z funkcjonalnością tej stacji w zestawieniu np. z przełącznikami na kierownicy czy też antena samochodową? Jak ona wygląda w praktyce (sama stacja jest prostokątna a miejsce na radio w kształcie trapezu - oryginalne pokrętła i przyciski są usuwane czy też mieści się między nimi? ) - temat dotyczy IX35
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-12-12, 18:19 ]
Co do wyglądu to znalazłem zdjęcie:

:
Powiem tak Blaupunkt to jest przereklamowana firma ceni się jak clarion może ciut mniej brzmienia 0! poza tym bardzo często padają potencjometry. Wolał bym zainwestować 200 300zł więcej i kupić nawigacje pioneera w media sa po około 1200 zł lub clariona wiesz co masz i na ile masz.

Masz problem z klimą? Pisz zawsze pomogę
Monetariusz
[Usunięty]
:
Witam

Ja właśnie zainstalowałem New York 800 Truck w moim Santa Fe.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego.
Podłączyłem kamerę cofania, wyciągnąłem zewnętrzne gniazdo USB itd.
Jest to chyba jedyne markowe radio z dolnego przedziału cenowego, które bez problemu pracuje z Auto Mapą !!!
Przełożyłem kartę pamięci z nawigacji BLOW i działa bez żadnych usawień.

Do szczęścia brakuje mi tylko możliwości sterowania z kierownicy,
niestety radio "nie widzi" przycisków. Dokupiłem zewnętrzny adapter, dedykowany do mojego modelu ale niestety nic z tego nie wyszło.
Elektryk przypuszcza, że mój egzemplarz auta działa na CAN BUS, a ten adapter jest dedykowany do radia bez CAN BUS
no i jestem w d....

Czy ktoś może podpowie gdzie i jak rozwiazać ten problem w okolicach Warszawy ?

Andrzej.

PS
co do wyglądu, to też się obawiałem o efekt końcowy, bo centralną atrapę i radio fabryczne miałem srebrne, ale jakoś mnie te czarne radio nie razi i jakby grało lepiej :)

:
musisz zakupić samouczka

Masz problem z klimą? Pisz zawsze pomogę
bozy
[Usunięty]
:
Zamontowałem to radio z nawigacją w promocji do IX 35 i obsługuje 8 z 9 klawiszy na kierownicy, dodatkowo przyciski można konfigurować. Posiada również 2 wejścia na SD tak więc zablokowanie 1 slotu kartą z mapą pozostawia jeszcze wolny 2-gi plus 2 USB jeden w radiu drugi zewnętrzny. W samochodzie chyba nikt nic więcej nie potrzebuje

:
bozy napisał/a:
Zamontowałem to radio z nawigacją w promocji do IX 35 i obsługuje 8 z 9 klawiszy na kierownicy, dodatkowo przyciski można konfigurować

A w jaki sposób można to zrobić?

bozy
[Usunięty]
:
w menu radia jest konfiguracja przycisków na kierownicy i poprzez wybieranie najpierw funkcji w menu radia, a potem na kierownicy krok po kroku, konfigurujemy wszystkie z 8. Funkcji klawisza głośności nikt nie zmieni ale strzałki góra dól i mode oraz mute można skonfigurować wg swoich preferencji. Radio jest kompatybilne z tym modelem samochodu.

Monetariusz
[Usunięty]
:
Wracam z informacją nt. rozwiązania mojego problemu - sterowanie z kierownicy a Blaupunkt NY 800 TRUCK (z AutoMapą).

Okazało się, że fabryczne przewody i przejściówki nie zadziałały.
Elektryk musiał "ręcznie" sparować 2 przewody od sterowania kierownicy, z odpowiednimi 2 (spośród 3) wychodzących z radia.
Potem to już tylko zabawa w programowanie przycisków zgodnie z menu radia.
Wszystko hula aż miło :) :) :)

PS
a już mi serwisy wciskały przejściówki uniwersalne po 450 zł netto !!!!

mia
[Usunięty]
:
Mam może głupie pytanie odnośnie tego zestawu ale ... czy wie ktoś jak wyłączyć radio:) Co bym nie robił nie mogę drania wyłączyć, uruchamia się automatycznie a nigdzie nie ma przycisku off (poza oczywistym mute lub ściszeniem na 0:))

Monetariusz
[Usunięty]
:
Po prostu przełącz z menu głównego na inne źródło np. bluetooth lub usb jeżeli nie jest podłączone itd. wtedy odbiornik nie dostanie żadnego źródła z dźwiękiem.
A równolegle z każdą z tych opcji możesz sobie np. załączyć nawigację.

mia
[Usunięty]
:
dzięki za odpowiedź:) takie to proste i oczywiste a jednak .... ;)

:
Mamy tą stację multimedialną w aucie i jesteśmy zadowoleni. Wbrew pozorom prezentuję się dobrze, nie wygląda jakby była tam wsadzona na siłę itp.
Grunt, że jest normalna nawigacja w postaci Auto Mapy.

:
taka stacje montuje sie bardzo łątwo, a nie denerwuje was blokada hamulca recznego??

bo podczas jazdy nie mozna ogladac filmow bo wyswietla komunikat ze musi byc zaciagniety reczny

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum