Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika
Autor Wiadomość
radek67
[Usunięty]

#1   Wysłany: 2012-07-21, 16:24   [Tucson] Wycieraczka tylna i oświetlenie bagażnika

Witam.Jestem posiadaczem Tucsona od miesiąca.Po zakupie stwierdziłem nie działającą wycieraczkę tylną i oświetlenie bagażnika.Bezpieczniki sprawne,wiązka sprawdzona,masując na krótko działa oświetlenie bagażnika.Po wiązce doszedłem do dwóch przekaźników które znajdują się po lewej stronie bagażnika pod tapicerką(może one są uszkodzone) do nich wpina się wiązki z klapy tylnej.
Może ktoś z użytkowników miał podobny problem.Pozdrawiam

bartekzg 

Silnik|pojemność|moc: D4EA|1991ccm|083kW
Kolor: granatowy metalik
 #2  Wysłany: 2012-07-23, 17:44   

no cóż, tak to czasami bywa. U mnie nie działa ogrzewanie tylnej szyby i swiatła biegu wstecznego. Okazuje się że skrzynka bezpiecznikow jest do wymiany - koszt ok 200zł

Auto: Tucson JM (2004) 2.0 16V R4 CRDi 4WD

radek67
[Usunięty]

#3   Wysłany: 2012-07-23, 18:57   

W MOIM TEŻ NIE DZIAŁAŁY ŚWIATŁA COFANIA,PRZYCZYNA: USZKODZONY WŁĄCZNIK W SKRZYNI BIEGÓW (KOSZT 80ZŁ)WYMIENIŁEM SAM. CO DO OGRZEWANIA SZYBY TYLNEJ ZOBACZ PRZEWODY IDĄCE DO KLAPY ,LUBIĄ SIĘ ŁAMAĆ.JEŻELI DZIAŁA PODGRZEWANIE LUSTEREK PRZEDNICH ,A TYŁ NIE TO BĘDĄ PRZEWODY.WSZYSTKO NA JEDNYM BEZPIECZNIKU CHODZI.

bartekzg 

Silnik|pojemność|moc: D4EA|1991ccm|083kW
Kolor: granatowy metalik
 #4  Wysłany: 2012-07-24, 19:37   

radek67 napisał/a:
W MOIM TEŻ NIE DZIAŁAŁY ŚWIATŁA COFANIA,PRZYCZYNA: USZKODZONY WŁĄCZNIK W SKRZYNI BIEGÓW (KOSZT 80ZŁ)WYMIENIŁEM SAM. CO DO OGRZEWANIA SZYBY TYLNEJ ZOBACZ PRZEWODY IDĄCE DO KLAPY ,LUBIĄ SIĘ ŁAMAĆ.JEŻELI DZIAŁA PODGRZEWANIE LUSTEREK PRZEDNICH ,A TYŁ NIE TO BĘDĄ PRZEWODY.WSZYSTKO NA JEDNYM BEZPIECZNIKU CHODZI.

jeśli to był by włącznik to świeciły by po zwarciu przewodów, tak niestety nie jest.
Co do ogrzewania szyby to sprawdzę po wymianie skrzynki - jak nie będzie działać to poszukam na kablach. (ale to w innym miesiącu - teraz Tucsonek dostał nowe tarcze i klocki TRW)
  Auto: Tucson JM (2004) 2.0 16V R4 CRDi 4WD

radek67
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-07-24, 20:16   

No tak. Najważniejsze bezpieczeństwo. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu