Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fe, przeciwgielne, przednie, santa, sm, swiatla

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 23:09
[Santa Fe SM] Swiatła przeciwgielne przednie
Autor Wiadomość
Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #1  Wysłany: 2012-05-07, 18:20   [Santa Fe SM] Swiatła przeciwgielne przednie

Mam mały problem natury estetycznej - na chromowanych obwódkach świateł przeciwmgielnych robi mi się taki nieciekawy nalot, na emblemacie na grillu też miałem ale go usunąłem problem tylko w tym że w/w światła są w dość niewygodnym miejscu - jak je zdemontować - przy okazji wymienię sobie żarówki na cool blue :mrgreen: . W instrukcji nie znalazłem sposobu demontażu a nie chcę sobie zepsuć niczego

Hulltay 

Kolor: srebrny metallic
 #2  Wysłany: 2012-05-07, 22:43   

Arni, Kolego najwygodniej będzie zdemontować zderzak (nie ma dużo roboty) ewentualnie zdemontować przednią lampę i próbować od góry ale to chyba zdecydowanie mniej wygodne. Sama lampa halogenu jest mocowana trzema wkrętami od strony silnika do zderzaka, natomiast metalowa obwoluta jest na trzech zatrzaskach (ma takie języczki trochę widać na fotce) na wysokości tych śrub montażowych. Oblookałem to dokładnie jak montowałem DRL'y - też demontowałem zderzak. Tak na marginesie również zabieram się za odświeżenie tych ramek ale ciągle brakuje czasu (chcę je spolerować i zabezpieczyć lakierem bezbarwnym może dłużej wytrzyma).

halogen.jpg
Plik ściągnięto 18026 raz(y) 21,91 KB

Arni71 

#3  Wysłany: 2012-05-08, 16:30   

Dzięki wielkie Hulltay :) Czyżbyś miał opanowane rozbieranie całego Santka:) Wiedza godna pochwały :)

Hulltay 

#4  Wysłany: 2012-05-08, 20:06   

Dzięki:) i nie ma sprawy, wiesz po prostu lubię tu i tam pozaglądać aby w razie czego wiedzieć jak i co zrobić:) Staram się to co mogę i mam warunki sam naprawiać/serwisować niż oddawać do mechanika (jak się zrobi samemu to większa radocha i satysfakcja) i zawsze taniej :)

Arni71 

#5  Wysłany: 2012-05-09, 17:38   

Jakbyś jeszcze miał jakieś foty jak zderzak zdemontować :mrgreen: , ja właśnie nie mam czasu szukać, jak już coś wiem i nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi to robię sam jakieś pierdoły

Hulltay 

#6  Wysłany: 2012-05-09, 17:57   

Fotek co prawda nie mam ale postaram się opisać abyś "po ciemku" trafił:)
pierwsze dwie śruby są na skraju zderzaka z boku, śruba wkręcana w błotnik w pionie, koleje, po dwie sztuki na stronę na samym spodzie (tu już najlepiej na leżąco:) - również po bokach, kolejne dwie pod przednimi lampami - po sztuce i w centralnej części zderzaka po podniesieniu maski bodajże 5 szt plastikowe ( z nimi to ostrożnie żeby nie obkręcić krzyżaka) oraz 5 szt od frontu na samym dole zderzaka, centralnie śruba 10 i 4 wkręty.
Załączona fotka tak na szybko żeby zlokalizować punkty mocowania.

zderzak.jpg
Plik ściągnięto 690 raz(y) 99,42 KB

Arni71 

#7  Wysłany: 2012-05-09, 18:22   

Dzięki, trochę tego jest :) ale przynajmniej kanał nie jest potrzebny :)

Hulltay 

#8  Wysłany: 2012-05-09, 18:23   

15 min kręcenia i zderzak jest luzem:)

zkit 

Kolor: czarny metallik
 #9  Wysłany: 2012-05-11, 18:40   

"Hulltay" pisałeś, że montowałeś DRL`y. Jeśli dobrze zrozumiałem to założyłeś je w miejsce halogenów. Jeśli tak, to podziel się tym tematem i opisz skąd zdobyłeś takie okrągłe DRL`y i czy coś przerabiałeś przy montarzu.

Hulltay 

#10  Wysłany: 2012-05-11, 22:15   

Tak montowałem ale nie w miejsce halogenów. Zamontowałem je osobno we wnęce zderzaka do kratki tak aby nic dodatkowo nie dziurawić. Jak chcesz to wstawie fotki i opisze.

zkit 

Kolor: czarny metallik
 #11  Wysłany: 2012-05-12, 15:49   

Jeśli możesz to wstaw fotkę i opisz

Hulltay 

#12  Wysłany: 2012-05-12, 16:47   

Światełka zamocowałem do kratki w zderzaku tak aby nic dodatkowo nie dziurawić, w zestawie był automat progowy więc wystarczyło podłączyć tylko zasilanie i sterowanie z postojowych, a wyszło tak jak na foto. Co prawda jest ciut za wąsko (12cm) wg wytycznych, ale jak na razie nikt się do tego nie przyczepił:)

2011-09-19 16.07.05.jpg
Plik ściągnięto 267 raz(y) 47,14 KB

dibo1
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2012-06-06, 07:10   Demontaż tylnego zderzaka Santa Fe.

Hulltay napisał/a:
lubię tu i tam pozaglądać aby w razie czego wiedzieć jak i co zrobić

Witam.I znowu pytanie do HULLTAYA:czy masz rozpracowane zdejmownie tylnegozderzaka? Jeśli tak to proszę o opis, bo chcę zamontować w nim czujniki cofania a bez demontażu jest mały problem.Pozdrawiam Mirek

jaclwapl 

#14  Wysłany: 2012-06-06, 07:15   

Podpinam się bo mnie też to czeka.

Miłek25 

Kolor: kaloryferowy
 #15  Wysłany: 2012-06-06, 07:48   

Do tych elementów chromowanych jest super preparat z tego co pamiętam od Turtle WAX dokładnie napiszę jutro jak będę go miał pod ręką. Działa po prostu rewelacyjnie tylko trzeba uważać na czarne plastiki ponieważ zostawia ślady.

Odpowiedz do tematu