Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: elantra, kupno

KUPNO - Elantra
Autor Wiadomość
mietek 111
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-04-29, 11:36   KUPNO - Elantra

witam potrzębuję pomocy przy zakupie elantry , link podrzuce potem bo jest nieaktywny chwilowo.
auto jest modelowo z 2005 roku, w dokumentach rok produkcji 2007 ale to nie możliwe bo to starsza buda co była do 2006 roku. auto niby było pokazowe w salonie i stało dlatego taki rok wpisany. auto oglądałem i mi się podoba ale co z tymi numerami , na szybach wszystkich jest 4.
mam vin moze ktoś pomoże.
KMHDN51DP5U138527 nie jestem tylko cyfry 10 moze to być litera S sprzedający mi nie wyraznie napisał.proszę o rozszyfrowanie.
Ostatnio zmieniony przez shadow 2015-06-23, 18:18, w całości zmieniany 3 razy  

gosth 

Kolor: srebrny metallic
 #2  Wysłany: 2012-04-30, 11:15   

Podaj poprawny vin , bez tego ani rusz :-D

albert 

Kolor: srebrny metallic
 #3  Wysłany: 2012-04-30, 11:40   

Dziesiata cyfra w numerze VIN oznacza rok produkcji, więc prawdopodobnie jest to cyfra 5, czyli 2005 r.

NieAmator
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2012-05-01, 08:50   

obejrz auto i jedź nim do serwisu zapłać za sprawdzenie i nie daj się odwodzić handlarzowi coś kombinuje typ

mietek 111
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-05-01, 19:50   

podaje link moze coś wypatrzycie , moze ktoś to oglądał.
http://cezarkomis.otomoto...-C23115678.html
jedynie drzwi kierowcy dziwnie sią zamykają trzeba mocniej trzasnąć ,

NieAmator
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2012-05-02, 06:20   

zadziwia mnie tak ładna skóra

tekla 
Strażniczka lingwistyczna

Kolor: Ocean Blue metallic
 #7  Wysłany: 2012-05-02, 10:09   

NieAmator napisał/a:
zadziwia mnie tak ładna skóra
mnie w moi tez zadziwiała. W sumie ciągle zadziwia. Porządna, nie wysiedziwuje się (:P), nie niszczy zbyt łatwo. Nie wiem z jakich koreańskich zwierząt ją ściągają, ale jest naprawę super.

mietek 111
[Usunięty]

#8  Wysłany: 2012-05-02, 17:18   

koledzy czy w serwisie da się podłączyć auto pod kompa i sprawdzić realny przebieg gdy auto było serwisowane w szwajcari

NieAmator
[Usunięty]

#9  Wysłany: 2012-05-02, 17:27   

tak przebieg zapisuje sie w kilku miejscach m.in ABS

notoluz
[Usunięty]

#10  Wysłany: 2012-07-19, 09:28   Elantra

Hej,
w najbliższym czasie mam zamiar kupić Elantrę. Myślałem o końcówce produkcji - lata 2005, 2006 w liftbacku. Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu? Z tego co czytałem samochód jest dobrze wykonany, a tani ze względu na małą popularność w Polsce. Obecnie mam Atosa, 2000 r i właściwie złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Tanie w utrzymaniu, w miarę wygodne i bardzo, bardzo pakowne jak na takie pudełeczko. Oczywiście brakuje trochę mocy, ale na poruszanie się po mieście czy krótkie trasy wystarczy.

Według opinii Elantra jest również tania w utrzymaniu i ekonomiczna.
Jaki silnik wybrać? Diesla czy może benzynę i wpakować LPG? Rocznie pokonuję ok. 10 - 11 tys. km. Jak wyglądają przybliżone koszty ubezpieczenia określonych silników?

Z góry dzięki za pomoc.

lukaszl86ldz
[Usunięty]

#11  Wysłany: 2012-08-05, 22:54   

ja bym się skupiał na Dieslu 2.0 małe spalanie niezła kultura pracy silnika , ja osobiście do LPG nie mam przekonania , polecam Elantrę z wyposażeniem GT :-D

gacus2004
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2012-08-06, 07:42   

Jeśli benzyna+gaz to raczej diesla bym wolał. Miałem 2,0Crdi i 2,0 16v mam obecnie bez gazu. Zaletą diesla jest niższe zużycie paliwa i to że wysoki moment obrotowy jest dostępny przy niższych obrotach silnika co daje przyjemną jazdę w mieście i jest nieocenione gdy np:ciągniemy przyczepę.Wadą natomiast długie nagrzewanie się wnętrza i koszt ewentualnych napraw. Benzyna 2,0 jest dość dynamicznym autem i bezawaryjnym,ale w mieście potrafi sporo wypić(10-11L).Jest jeszcze motor 1,6 ale o tym silniczku trudno mi się wypowiedzieć. Zawieszenie jest trwałe,zaciski hamulcowe lubią się zacierać na prowadnicach co skutkuje nierównym zużyciem klocków i tarcz,w dieslu szczególną uwagę należy zwrócić na pracę turbosprężarki i czy silnik nie dymi na czarno(wtryskiwacze).

lukaszl86ldz
[Usunięty]

#13  Wysłany: 2012-08-06, 08:17   

co do silnika 1.6 16 (benzyniak) musiała by się wypowiedzieć tekla :-D

tekla 
Strażniczka lingwistyczna

Kolor: Ocean Blue metallic
 #14  Wysłany: 2012-08-06, 14:13   

Pali mi 7-coś na trasie, 8,6 na mieście, żadnych problemów z silnikiem nie ma, z rury mu nie dymi, oleju nie pije, brzmi ładnie i w ogóle cud miód i orzeszki. Jeździć, nie umierać.

O ubezpieczenie nie ma mnie co pytać, bo mam taką kosmiczną, nienormalną i [cenzura] cenę przywaloną z tytułu bycia kierowcą <26, że moja składka nikomu orientacji nie poprawi...

Aha. co do pakowności - liftback ma elegancko pojemny bagażnik. Poza tym samo auto wewnątrz jest bardzo przestronne, super wygoda.

lukaszl86ldz
[Usunięty]

#15  Wysłany: 2012-08-06, 17:37   

w sumie jest przestronne bo tak jak ja siedziałem w Elantrze po Accencie tak samo z tego co wiem tekla :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: tekla: 2012-08-06, 19:21 ]
Tajest.

Odpowiedz do tematu