Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kotwiczna, tarcza

[Getz TB] Tarcza kotwiczna
Autor Wiadomość
ramzeslw 

#1  Wysłany: 2016-12-29, 15:36   [Getz TB] Tarcza kotwiczna

Witam serdecznie, kupiłem Getza i mam tam kilka rzeczy do zrobienia. O ile żaróweczka czy inne to nie są drogie rzeczy, o tyle tarcza kotwiczna hamulca ręczne to jakiś koszmar. Nigdzie nie mogę znaleźć tej części, gdzieniegdzie śpiewają jakieś CHORE pieniądze za kawałek blachy. Czy wiecie, gdzie można dorwać taką część używaną albo czy może jakaś inna będzie pasowała po drobnych poprawkach?
Ostatnio zmieniony przez Brt 2016-12-31, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  

sasek941 

#2  Wysłany: 2016-12-29, 17:14   

Z tyłu masz tarcze czy bębny?
Jeżeli tarcze, to wydaje mi się, że od i10 czy i20 powinna pasować. Jednak zalecam porównać wymiary.

ramzeslw 

#3  Wysłany: 2016-12-29, 17:41   

Z tyłu mam tarczobębny, ręczny jest na szczękach a normalny jest na zacisk. To jak to liczyć? :)

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #4  Wysłany: 2016-12-29, 19:07   

Jak szukasz części to choć raz podaj numer vin auta wtedy nie trzeba będzie dopytywać.

Takie same tarczo-bębny były montowane również w i20PB i Accent MC. Tam już podawane są numery części samych tarcz kotwicznych.

http://epc.japancars.ru/h...TA1MjcxMg%3D%3D

http://epc.japancars.ru/h...TUwPT01MDUyNzEy

http://epc.japancars.ru/h...WdlNTA9PQ%3D%3D

W internecie nie ma zdjęć tych tarcz więc trudno porównać czy będą pasować.

Inne wyjście to spawanie docinanie reanimacja starych.

Szukanie na allegro u tych którzy sprzedają części do Getz pamiętając że tarcze od hamulców bębnowych nie pasują.

Wysoka cena 380 pln za stronę wynika że kupuje się cały kit ze szczękami sprężynkami i samo-regulatorem.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2016-12-31, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

sasek941 

#5  Wysłany: 2016-12-29, 22:04   

Moim zdaniem całość wygląda podobnie(otwór i rozstaw na oko, poza tym używka z i10/20 młodej rocznikowo to paredziesiąt złotych.
I20/I10

Getz(kompletna)

Tiesto83 

#6  Wysłany: 2019-12-18, 22:02   

Moje tarcze kotwiczne dosłownie przestały istnieć. Szczęk to nie ma do czego przyspawać. Pył i piasek. Szukam sensownego zamiennika lub używki w dobrym stanie (komplet do Diesla).

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #7  Wysłany: 2019-12-19, 17:48   

Szukaj na allegro całych tylnych bębnów a na pewno kupisz. Sam szukałem piasty tylnej i były niedrogo całe komplety ale dla wersji z abs. Najwyżej można kupić niedrogo i zdemontować same tarcze kotwiczne.

Odpowiedz do tematu